Google Lens ، موتور جستجوی بینایی رایانه ای Google ، به Chrome دسکتاپ می آید. ">

خبر

 • تک بورد - Google Lens به رایانه Chrome می آید ، به زودی متن+جستجوی تصویر را مدیریت می کند

  Google Lens به رایانه Chrome می آید ، به زودی متن+جستجوی تصویر را مدیریت می کند
  25 روز و 14 ساعت قبل

  از قطعه دوچرخه عکس بگیرید و بپرسید ، "چگونه می توانم این را برطرف کنم؟"
  Google Lens ، موتور جستجوی بینایی رایانه ای Google ، به Chrome دسکتاپ می آید. گوگل دقیقاً جدول زمانی را به اشتراک نگذاشت ، اما یک توییت تیزر نشان داد که این ویژگی چگونه خواهد بود.

  در Chrome رومیزی ، به زودی می توانید روی یک تصویر راست کلیک کرده و "Search with Google Lens" را انتخاب کنید ، که صفحه را تیره می کند و یک ابزار برش را نشان می دهد تا بتوانید یک تصویر خاص را به هوش مصنوعی عکس Google منتقل کنید به پس از یک سفر رفت و برگشت به اینترنت ، یک نوار کناری ظاهر می شود که چندین نتیجه را نشان می دهد.

  در حالی که جستجوی تصویر Google.com فقط سعی می کند تصاویر مشابه را پیدا کند ، لنز در واقع می تواند موارد موجود در یک تصویر را مانند افراد تشخیص دهد ، متن ، معادلات ریاضی ، حیوانات ، مکان های دیدنی ، محصولات و موارد دیگر. این می تواند متن را از طریق دوربین ترجمه کرده و حتی متن را از دنیای واقعی (با OCR) کپی کرده و در یک برنامه جایگذاری کند. این ویژگی مدتی در Android و iOS وجود داشت ، ابتدا به عنوان یک جستجوی دوربین محور که یک منظره یاب زنده ایجاد کرد ، سپس در Google Photos ، و اخیراً به عنوان یک گزینه طولانی فشار دادن تصاویر وب در Chrome برای Android.

  تبلیغات این معاون طراحی Google ، Matias Duarte است ، و اکنون Google Lens به شما کمک می کند ظاهر او را بدزدید. Google می توانید از لنزها س followالات زیر را بپرسید ، مانند "جوراب با این الگو" و ظاهراً این موضوع را درک خواهد کرد. Google این یک مورد کاربردی عالی برای جستجوی تصویر است: "چگونه می توانم این تیز را در پشت دوچرخه خود تعمیر کنم؟" اگر نمی دانید چیزی به چه چیزی گفته می شود ، برای گوگل مشکل است. گوگل می گوید مشکل احتمالاً از راه دور است و می توانید از نحوه رفع آن بپرسید. Google

  Google Lens نیز کمی هوشمندتر می شود. ویژگی جدیدی به سرویس ارائه می شود که به شما امکان می دهد س questionsالات بعدی را برای جستجوی تصویر بپرسید. گوگل در اینجا دو نسخه ی نمایشی دارد که بسیار چشمگیر هستند. یکی به کاربر اجازه می دهد قبل از ارائه مسابقه ، تصویری از پیراهن را اسکن کرده و "جوراب با این الگو" درخواست کند. جستجوی یک الگوی لباس خاص در غیر این صورت بسیار غیرممکن است. شما می توانید توصیف کننده هایی مانند "الگوی گل" را تایپ کنید ، اما این به شما الگوهای مشابهی را می دهد که باید در آنها حرکت کنید ، نه الگوی یکسان.

  یک مثال دیگر یک مورد استفاده واقعاً عالی برای جستجوی بینایی است: پیدا کردن چیزی که اسمش را نمی دانی در مثال ، کاربر یک دوچرخه خراب دارد و باید چیزی را با روکش پشتی تعمیر کند. آنها نمی دانند که تعویض دنده عقب چه نام دارد ، بنابراین فقط از آن عکس می گیرند و از گوگل می پرسند. ظاهراً این یک "منحرف کننده" است و از آنجا کاربر نحوه "چگونه تعمیر" را تایپ می کند و Google دستورالعمل هایی را پیدا می کند.

  اساساً ، لنز توانایی جستجوی تصاویر و متن را به طور همزمان دریافت می کند. هر دوی اینها نمونه های چشمگیری هستند ، اما دموی کنسرو شده ای هستند ، بنابراین سخت است بدانید که هر کدام از اینها واقعاً چگونه کار می کند. گوگل می گوید این ویژگی "در ماه های آینده" ارائه می شود.

خبرهای دیگر از ابزارها