Google پس از موج شکایت های ضد انحصاری ایالات متحده ، برخورد با صورتحساب در برنامه را به تأخیر می اندازد

قرار بود برنامه های Play Store تا 30 سپتامبر به صورتحساب Google تغییر پیدا کنند.
در اوایل این ماه ، ده ها دادستان کل کشور به دلیل سیاست های Play Store از Google شکایت کردند. بیش از یک هفته بعد ، این شرکت اساساً اجرای یکی از مهمترین تغییرات آینده خود را به تأخیر می اندازد: مصوبه ای که همه برنامه های فروشگاه Play باید از صورتحساب درون برنامه ای Google استفاده کنند یا با ممنوعیت مواجه شوند. اکنو

خواندن بیشتر Google "سامسونگ را خریداری کرد" تا رقابت در فروشگاه برنامه را محدود کند ، 36 ایالت ادعا کردند که در سپتامبر 2020 ، گوگل اعلام کرد که سرکشی در مورد نقض قوانین صورتحساب درون برنامه ای خود را انجام می دهد. از مدت ها قبل قوانین فروشگاه Play گفته است که برنامه ها برای خریدهای درون برنامه ای باید از سیستم صورتحساب گوگل استفاده کنند (به طوری که گوگل کاهش یابد) ، اما بسیاری از برنامه ها بدون تأثیرات این قانون را نادیده گرفتند. در اطلاعیه سال گذشته گفته شده بود که این عمل تا 30 سپتامبر 2021 پایان می یابد و کلیه خریدهای درون برنامه ای - از جمله اشتراک از قبیل Netflix و Spotify - از طریق Google انجام می شوند.

اواخر جمعه ، Google یک به روزرسانی ارسال کرد و گفت: "پس از بررسی دقیق بازخورد توسعه دهندگان کوچک و بزرگ ، ما به توسعه دهندگان این امکان را می دهیم که درخواست تمدید 6 ماهه را داشته باشند که به آنها مهلت می دهد تا 31 مارس 2022 با سیاست پرداختهای ما. " گوگل در پست وبلاگ خود از پرونده های حقوقی ضد انحصار نام نمی برد ، در عوض این تاخیر را به عنوان یک راه حل برای یک مشکل مهندسی مطرح می کند. گوگل حتی با اطلاع یک ساله از مهلت تعیین شده ، ادعا می کند که همه گیری باعث می شود توسعه دهندگان نتوانند به موقع به سیستم صورتحساب درون برنامه ای گوگل روی بیاورند:

تبلیغات

بسیاری از شرکای ما ثابت قدم هستند پیشرفت به سمت مهلت 30 سپتامبر. با این حال ، ما همچنان از توسعه دهندگان در سراسر جهان می شنویم که سال گذشته به ویژه برای افرادی که تیم های مهندسی در مناطقی دارند که همچنان تحت تأثیر همه گیری جهانی قرار دارند ، بسیار دشوار است و این امر برای آنها سخت تر از حد معمول است برای انجام به روزرسانی های فنی مربوط به این سیاست.

سی و شش ایالت در اوایل این ماه از Google شکایت کردند و گفتند این شرکت رقابت فروشگاه برنامه را محدود می کند. یکی از بسیاری از شکایات می گوید که الزامات صورتحساب درون برنامه ای گوگل ، که باعث می شود 30 درصد از کل فروش را کاهش دهد ، "بسیار محدود و ضد رقابتی است". شاید گوگل فکر می کند این تاخیر باعث خواهد شد شرکت از نظر ناظران بهتر به نظر برسد.

گوگل می گوید از 22 ژوئیه ، توسعه دهندگان می توانند از طریق این پیوند تمدید صورتحساب درون برنامه ای را درخواست کنند و شرکت "بررسی" می کند هر درخواست و در اسرع وقت به درخواست ها برگردید. "

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.