خبر

 • تک بورد - Google رمزگذاری end-to-end را برای برنامه پیش فرض SMS / RCS Android امکان پذیر می کند

  Google رمزگذاری end-to-end را برای برنامه پیش فرض SMS / RCS Android امکان پذیر می کند
  9 روز و 9 ساعت قبل

  هر دو کاربر به پیام های Google نیاز دارند ، RCS باید روشن باشد و این فقط برای چت های 1: 1 است.
  Google اعلام کرده است که رمزگذاری پایان به پایان برای کاربران پیام های Google ، پیامک پیش فرض Android و برنامه RCS در حال اجرا است. این ویژگی ماه ها در حال آزمایش است و اکنون برای همه در دسترس است.

  رمزگذاری در Google Messages فقط در صورتی کار می کند که هر دو کاربر در سرویس باشند. هر دو کاربر همچنین باید در یک چت 1: 1 باشند (بدون چت گروهی مجاز است) ، و RCS هر دو باید روشن باشد. RCS قرار بود جایگزینی برای پیامک ها باشد - استاندارد پیام رسانی متنی که توسط شرکت مخابراتی پیش فرض است. RCS در سال 2008 پخته شد و ویژگی های سطح 2008 را به پیام های مخابراتی مانند حضور کاربر ، وضعیت تایپ کردن ، رسیدهای خواندن و اشتراک موقعیت مکانی اضافه می کند.

  پیام های متنی قبلاً یک گاو نقدی برای شرکت های مخابراتی بود ، اما با ظهور پیام کوتاه نامحدود و کالای پیام رسان حامل کالا ، انگیزه درآمد مشخصی برای شرکت های مخابراتی برای انتشار RCS وجود ندارد. نتیجه این است که عرضه RCS چیزی جز وعده ها و تأخیرهای دروغین نبوده است. این شرکت های حمل و نقل در آوریل از یک سرمایه گذاری مشترک به نام "طرح پیام رسانی کراس کریر" استفاده کردند ، و این امیدواری را که RCS هرگز به همه گیر شدن پیام کوتاه شبیه خواهد کرد از بین می برد. مدیران اپل همچنین در داخل اظهار داشته اند كه مشاهده پیام آسان با Android به عنوان تهدیدی برای قفل شدن اكوسیستم iOS ، بنابراین پشتیبانی از RCS برای اپل به تغییر قابل توجهی نیاز دارد.

  تبلیغات

  نتیجه این است كه گوگل بزرگترین بازیکنی است که به RCS اهمیت می دهد و در سال 2019 ، این شرکت فشار به سیستم RCS مستقل از شرکت مخابراتی خود را فشار داد. کاربران می توانند در تنظیمات برنامه Google Messages جستجو کرده و "ویژگی های گپ" را که به نسخه RCS گوگل اشاره دارد ، روشن کنند. اگر هر دو کاربر کادر تأیید را روشن کرده باشند ، کارساز است ، اما به نظر می رسد هدف اصلی جایگزینی پیام کوتاه در همه جا از بین رفته است. این باعث می شود Google RCS کمی شبیه به سایر سرویس های پیام رسان فوق العاده باشد - اما به پروتکل RCS کند و از رده خارج وابسته است. به عنوان مثال ، رمزگذاری انتها به انتها بخشی از مشخصات RCS نیست. از آنجا که این چیزی است که گوگل در بالای RCS به آن اضافه می کند و در نرم افزار انجام می شود ، هر دو کاربر باید در Google Messages باشند. مشتری های دیگر پشتیبانی نمی شوند.

  Google یک نامه سفید منتشر کرد که جزئیات مربوط به نحوه اجرای این ویژگی را توضیح می دهد و بسیاری از شگفتی ها وجود ندارد. این شرکت از پروتکل Signal برای رمزگذاری استفاده می کند ، دقیقاً مانند Signal ، Whatsapp و Facebook Messenger. برنامه وب پیام های Google بسیار خوب کار می کند زیرا همچنان برای ارسال پیام به اتصال محلی (رمزگذاری شده) به تلفن شما متکی است. پیام های رمزگذاری شده در Wear OS هنوز پشتیبانی نمی شوند اما در برخی مواقع ارائه می شوند (امیدوارم به موقع برای آن تغییر بزرگ باشد). حتی اگر متن پیام رمزگذاری شده باشد ، اشخاص ثالث همچنان می توانند فرادادهایی مانند شماره تلفن های ارسال شده و دریافت شده ، مهر زمان و اندازه تقریبی پیام را مشاهده کنند.

  اگر شما و شریک پیام رسان خود همه تنظیمات را درست انجام دهید ، شما نمادهای قفل را در کنار دکمه ارسال و وضعیت "پیام ارسال شده" مشاهده کنید.

خبرهای دیگر از اسباب