خبر

 • تک بورد - Firefox 90 با SmartBlock 2.0 جدید ، مرور خصوصی را افزایش می دهد

  Firefox 90 با SmartBlock 2.0 جدید ، مرور خصوصی را افزایش می دهد
  20 روز و 20 ساعت قبل

  مرورگر موزیلا به سرعت خود را افزایش می دهد و تلاش برای جلوگیری از آن را ادامه می دهد.
  امروز موزیلا فایرفاکس 90 را راه اندازی کرد. جدیدترین نسخه از مرورگر موزیلا که به طور فزاینده ای متمرکز بر حریم خصوصی است ، باعث بهبود چاپ PDF به عملکرد PDF می شود ، استثناهای فردی در حالت فقط HTTPS ، حدود: سوم صفحه مهمانی برای کمک به شناسایی مشکلات سازگاری معرفی شده توسط برنامه های شخص ثالث ، و یک ویژگی جدید

  همچنین یک به روزرساز پس زمینه جدید برای ویندوز وجود دارد ، که به یک برنامه پس زمینه کوچک اجازه می دهد تا هنگام اجرای مرورگر ، به روزرسانی های Firefox را بررسی ، بارگیری و نصب کند.

  SmartBlock 2.0

  جدیدترین نسخه ساخته شده موزیلا در ویژگی حفظ حریم خصوصی SmartBlock بدون داشتن وب سایت های جداگانه ، کاربران را قادر می سازد تا تنظیمات محافظت از ردیابی خود را پراکنده نگه دارند. به نظر می رسد که نسخه به روز شده ورود به فیس بوک را هدف قرار می دهد ، که به طور فزاینده ای در سراسر وب به عنوان ابزار احراز هویت و ورود شخص ثالث استفاده می شود.

  Firefox به طور پیش فرض اسکریپت های فیس بوک را مسدود می کند ، زیرا Mozilla partner Disconnect (به درستی) Facebook را شناسایی می کند دامنه ها در لیست ردیاب های شخص ثالث شناخته شده آن است. متأسفانه ، مسدود کردن اسکریپت های فیس بوک به معنای شکستن ورود شخص ثالث در فیس بوک است - به عنوان مثال ، ویژگی ورود به فیس بوک که در etsy.com یافت می شود.

  با SmartBlock 2.0 ، اسکریپت های فیس بوک در سایت های شخص ثالث غیر فعال می شوند ، همانطور که قبل - اما وقتی کاربر گزینه "ادامه با فیس بوک" را کلیک کند ، این تعامل کاربر خاص و عامدانه با اسکریپت فیس بوک باعث می شود SmartBlock 2.0 آن را رفع انسداد کند. رفع انسداد به موقع اتفاق می افتد تا ورود به احراز هویت فیس بوک موفقیت آمیز باشد - بدون اینکه کاربر نیازی به شماره گیری تنظیمات محافظت از ردیابی خود داشته باشد.

  تبلیغات سریعتر Firefox محور Y نشان دهنده "تعداد پاسخهایی است که حداکثر تا این بازه زمانی تکمیل شده است" - توجه داشته باشید که در FF89 ، سطل های زمان پاسخ کمتر از 50 میلی ثانیه به طور قابل توجهی بالاتر است. Mozilla تشخیص آن دشوار است ، اما در این نمودار می توان زمان بندی کنترل شده Javascript را بهبود بخشید - FF89 در بیشتر سطل های زیر 17 میلی ثانیه بیشتر از FF86 رویداد دارد. موزیلا

  معیارهای داخلی موزیلا پیشرفت های چشمگیری در سرعت در سال 2021 نشان می دهد - طبق آزمایشات خود موزیلا ، فایرفاکس 89 ماه گذشته 10-30 درصد سریعتر از نسخه های قبلی است. به طور خاص ، تیم Mozilla بهبود در زمینه های زیر را ذکر می کند:

  تایپ کردن در نوار URL یا در ویرایشگر اسناد (به عنوان مثال ، Google Docs ، Office 365) باز کردن منوی سایت (مانند منوی پرونده در Google Docs) کنترلهای صفحه کلید در بازی های ویدئویی مبتنی بر مرورگر

  به منظور بحث در مورد اهداف عملکرد و سودهای بیشتر ، موزیلا سه سطح پاسخگویی مرورگر را تعریف می کند: تأخیر فوری ، محسوس و ناخوشایند ، با حداکثر آستانه تأخیر 50 میلی ثانیه و 1000 میلی ثانیه برای دو مورد اول . موزیلا ادامه داد که jank به معنای نه تنها تأخیر بیشتر است ، بلکه کل سایت - و در بدترین موارد ، رابط کاربری خود مرورگر - برای بیش از یک ثانیه در هر زمان غیر قابل استفاده می شود.

  Firefox 89 بیش از 40 درصد مواقع پاسخ فوری به وقایع را مدیریت می کند - این فقط در Firefox 86 فقط 30 درصد است.

  فوری

  برای پاسخ فوری ، محاسبات انجام شده توسط خود مرورگر تنها مسئله نیست - مهم نیست که مرورگر با چه سرعتی داده های جدید تولید می کند ، تا زمانی که مانیتور آن را نمایش ندهد ، کاربر واقعاً نمی تواند آن را درک کند. با سرعت تازه سازی مانیتور 60 هرتز ، این بدان معنی است که تقریباً هر 17 ثانیه یک فریم جدید نمایش داده می شود - فقط 3 فریم به مرورگر می دهد تا هدف 50 میلی ثانیه را برای این سطح پاسخگویی برآورده کند.

  در نسخه های قبلی Firefox ، ورودی کاربر روی فریم 0 اتفاق می افتد ، و فرآیند "رنگ" که در آن مرورگر محتوای جدید می کشد ، سپس در قاب 1 اتفاق می افتد - ترک ترکیب (وقتی محتوای تازه رنگ شده واقعاً به سیستم عامل تحویل داده می شود و بر روی مانیتور کاربر نمایش داده می شود) ) اتفاق نمی افتد زودتر از فریم 2. این هر سه فریمی است که می توانیم در محدوده زمانی 50 میلی ثانیه ای تنظیم کنیم که موزیلا برای پاسخگویی فوری تنظیم کرده باشد!

  تبلیغات

  با شروع Firefox 89 ، به روزرسانی خط لوله نقاشی Firefox پیشنهاد شده توسط مارکوس استرنج وضعیت را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد - اکنون ، نقاشی می تواند در همان قاب رخ دهد که ورودی کاربر ایجاد می کند و باعث می شود ترکیب بندی امکان پذیر باشد یک قاب زودتر بگذارید. این باعث می شود که تعامل حداکثر پاسخگو تقریباً 17 میلی ثانیه سریعتر از گذشته باشد - یک سوم محکم از پنجره لحظه ای خود تحمیل شده.

  تأخیر کوچک اما محسوس

  بیشتر تأخیر قابل مشاهده مرورگر ناشی از زمان صرف شده در کد JavaScript است - اغلب ، زیرا توسعه دهندگان موتور جاوا اسکریپت زمان بیشتری را صرف بازی در معیارهای مصنوعی می کنند تا بهینه سازی برای برنامه های وب و چارچوب های دنیای واقعی. آزمایش برای بهبود عملکرد در وب سایت های دنیای واقعی به جای معیارها ، منجر به بهبود تکرارهای آرایه ای شد که عملکرد را در فایرفاکس 89 افزایش می داد.

  موزیلا پیش بینی های قابل توجهی در مورد SpiderMonkey در طول سال 2021 ادامه داد ، با اشاره به ساختار بهتر ساختارهای اشیا and و برای حلقه های سریع تر به عنوان دو مثال. تد کمبل ، آیین ایرلند ، استیو فینک ، یان د مویج و دنیس پالمیرو از موزیلا بخاطر مشارکتهای فراوانشان در عملکرد SpiderMonkey تشکر می کنند.

  Jank

  رده بندی اجراهای ناموزون اما خنده دارترین نام موزیلا ، jank ، خود را دارد مجموعه ای از پیشرفت ها - به ویژه مهمترین ، یک گزارشگر آویز زمینه. بخشی از کار سخت توسط Florian Quèze و Doug Thayer ، موزیلا اکنون اطلاعات ویژه ای از نظر اندازه گیری سنج را در هنگام استفاده از مخازن عملکرد مرورگر دریافت می کند - از جمله ردیابی پشته هایی که به طور متناوب مشاهده می شوند و در قسمت اصلی والدین Firefox قرار دارند.

  ابزار جدید در حال حاضر بینش ها و بهبود عملکرد را به ارمغان آورده است - به عنوان مثال ، موزیلا کشف کرد که ویژگی های قابلیت دسترسی برای اکثر کاربران ویندوز با صفحه لمسی غیر ضروری است. ویژگی های قابلیت دسترسی برای کاربرانی که به آن نیاز دارند بسیار مهم است ، اما نشان دهنده کار اضافی قابل توجهی برای مرورگر در هنگام فعال بودن است.

  تا حدی با کمک جیمز ته ، تعداد کاربرانی که ویژگی های دسترسی غیرضروری را فعال کرده اند به طور قابل توجهی کاهش یافته است - و تعداد گزارشات قطع همراه با آن کاهش یافته است.

خبرهای دیگر از اسباب