خبر

 • تک بورد - Fairphone با شش سال پشتیبانی، کل اکوسیستم اندروید را شکست می دهد

  Fairphone با شش سال پشتیبانی، کل اکوسیستم اندروید را شکست می دهد
  14 روز و 17 ساعت قبل

  Fairphone ثابت می کند که هر OEM اندرویدی می تواند با پشتیبانی شش ساله اپل برابری کند.
  Fairphone همچنان از مرزها عبور می کند و اکوسیستم اندروید را در زمان به روز رسانی سیستم رهبری می کند. این شرکت اعلام کرد که اندروید 10 را برای Fairphone 2، یک دستگاه شش ساله که در ابتدا با اندروید 5 عرضه شده بود، عرضه می کند.

  ادامه مطلب

  Fairphone 4 دارای گارانتی 5 ساله باورنکردنی است، هدف آن 6 سال به روز رسانی است. اکثر شرکت‌های اندرویدی قیمت‌های سطح آیفون را دریافت می‌کنند، اما پشتیبانی در سطح آیفون را ارائه نمی‌کنند، که شش سال از به‌روزرسانی‌های اصلی است. بهترین چیزی که می توانید از OEM های اصلی اندروید مانند گوگل و سامسونگ دریافت کنید، سه سال به روز رسانی اصلی سیستم عامل است. Fairphone یک شرکت به طور چشمگیری کوچکتر از رقبای خود است، اما وقتی صحبت از به روز رسانی به میان می آید، کف را با آنها پاک می کند.

  برای Fairphone، ارسال به‌روزرسانی‌های Android برای این مدت طولانی به معنای خارج شدن از ساختار عادی پشتیبانی به‌روزرسانی است. Fairphone 2 از Snapdragon 801 SoC استفاده می کند و Qualcomm فقط تا Android 6 از آن تراشه پشتیبانی می کند. بدون کمک Qualcomm، Fairphone مجبور بود از انجمن Android Lineage OS کمک بگیرد تا گوشی را به روز کند. تفاوت بین Fairphone و رام پس از فروش در این است که Fairphone هنوز در حال گذراندن تمام تست‌های CTS Google است و به طور رسمی مجوز Play Store را صادر می‌کند، که این کار بزرگی است.

  تبلیغات

  ادامه مطلب< /h3>Fairphone نشان می‌دهد که Qualcomm بزرگ‌ترین مانع برای پشتیبانی طولانی‌مدت اندروید است. از نظر زمان‌بندی، این شرکت می‌گوید برنامه بتا اندروید 10 برای Fairphone 2 در اینجا در حال اجرا است و باید در «اوایل سال 2022» عرضه نهایی شود. Fairphone همچنین در این هفته آزمایش بتای اندروید 11 را برای Fairphone 3 و 3+ آغاز می کند. یک نکته منفی که می توانید بگویید این است که انتشار اندروید 10 2019 در سال 2022 بسیار کند است، اما انتقاد از این شرکت سخت است در حالی که هر OEM اندرویدی دیگر کاربران را تا به حال رها کرده بود.

  بسیاری از شرکت‌ها ایده کاهش ضایعات الکترونیکی را ارائه می‌کنند، اما زمانی که این ایده بر نتیجه آنها تأثیر بگذارد، متوقف می‌شوند. علاوه بر اپل، Fairphone تنها شرکت گوشی‌های هوشمند دیگری است که پول خود را به کار می‌گیرد و پشتیبانی طولانی‌مدت از گوشی‌های هوشمند ارائه می‌دهد. در حالی که اپل یک شرکت چند تریلیون دلاری با تمام منابع در جهان است، Fairphone ثابت می کند که هر OEM اگر بخواهد می تواند پشتیبانی طولانی مدت ارائه دهد. آنها فقط نمی خواهند برای تحقق آن زمان و پول سرمایه گذاری کنند.

خبرهای دیگر از گجت ها