خبر

 • تک بورد - EFF سوئیچ کشتن 2G جدید اندروید را ستایش می‌کند و از اپل می‌خواهد که از آن پیروی کند

  EFF سوئیچ کشتن 2G جدید اندروید را ستایش می‌کند و از اپل می‌خواهد که از آن پیروی کند


  9 روز و 9 ساعت قبل

  در برخی کشورها، 2G فقط به عنوان یک بردار حمله عمل می کند، پس چرا آن را خاموش نکنید؟
  بنیاد مرز الکترونیکی افزودن سوئیچ کشتن 2G توسط گوگل به اندروید 12 را جشن می گیرد. استاندارد تلفن همراه 2G ناامن از سال 2020، و Android اولین سیستم عامل تلفن همراه است که توصیه های گروه را پذیرفته و به کاربران اجازه می دهد 2G را به طور کامل غیرفعال کنند.

  در ایالات متحده، اپراتورها 2G سال پیش تعطیل شدند و خاموشی 3G در حال حاضر در حال انجام است. با این حال، تلفن‌ها واقعاً پیام را دریافت نکرده‌اند، و مودم‌ها همچنان سعی می‌کنند به طور خودکار به سیگنال‌های 2G نزدیک متصل شوند. مشکل این است که 2G بسیار قدیمی است، و بسیار شبیه به اتصال به یک نقطه اتصال Wi-Fi ایمن شده با WEP است—امنیت منسوخ شده است، بنابراین به راحتی می توان آن را شکست. اگر در کشوری هستید که استفاده‌های قانونی از 2G مدت‌هاست که مرده است، استاندارد فقط به عنوان یک حمله از طریق دکل‌های تلفن همراه جعلی عمل می‌کند، پس چرا آن را خاموش نکنید؟

  EFF مشکلات را توضیح می‌دهد. :

  دو مشکل اصلی در 2G وجود دارد. اول، از رمزگذاری ضعیف بین برج و دستگاه استفاده می کند که می تواند در زمان واقعی توسط مهاجم برای رهگیری تماس ها یا پیام های متنی کرک شود. در واقع، مهاجم می تواند این کار را به صورت غیرفعال و بدون ارسال یک بسته واحد انجام دهد. دومین مشکل با 2G این است که هیچ تأیید اعتباری از برج به تلفن وجود ندارد، به این معنی که هر کسی می تواند به طور یکپارچه یک برج 2G واقعی را جعل کند و تلفنی با استفاده از پروتکل 2G هرگز عاقلانه تر نخواهد بود.

  این به این معنا نیست که سیگنال های غیر 2G "امن" هستند. آنها کمتر ناامن هستند، اما هنوز نباید به شبکه تلفن همراه اعتماد کنید. بهترین روش این است که همه چیز را رمزگذاری کنید. این معمولاً پیش‌فرض برای ارتباطات وب است، اما بسته به نحوه راه‌اندازی شرکت مخابراتی و تلفن شما، سرویس‌های شرکت مخابراتی مانند پیامک و تماس‌های تلفنی می‌توانند آسیب‌پذیرتر باشند.

  پس چرا 2G همچنان به‌طور پیش‌فرض روشن است، حتی حتی اگر چه به وضوح منسوخ شده است؟ داستان 2G در سراسر جهان به طور چشمگیری متفاوت است. شرکت تلفن همراه اینترنت اشیاء EMnify فهرستی باورنکردنی جهانی حذف تدریجی 2G دارد که ارزش مطالعه را دارد. برخی از کشورها مانند ایالات متحده، کانادا، ژاپن، کره جنوبی و تایوان مدتی است که 2G را قطع کرده اند. اروپا تا سال 2025 2G را از بین نمی برد. برخی از کشورهای آمریکای جنوبی استاندارد را تا سال 2024 حفظ می کنند، و برخی از کشورهای آفریقایی اصلاً تاریخ قطعی 2G برنامه ریزی شده ندارند.

  حتی اگر در کشوری هستید که هنوز 2G دارد، احتمالاً می خواهید خاموشش کن. 2G اصلاً توانایی ارسال داده را ندارد، بنابراین به احتمال زیاد فقط تماس‌های صوتی آنالوگ وحشتناک و شاید پیامک را تسهیل می‌کند—اگر شرکت مخابراتی شما بدترین و ضعیف‌ترین سیستم پیامک روی زمین را داشته باشد. احتمال زیادی وجود دارد که از بین بردن 2G هیچ تغییری در تجربه تلفن هوشمند شما ایجاد نکند، بنابراین به آن ضربه بزنید.

  با توجه به Android، EFF اکنون بر روی اپل تمرکز کرده است. این یک کمپین توییتر را با یک دکمه توییت با یک کلیک رهبری می کند: "Hey @Apple، 2G یک فناوری منسوخ و ناامن است! گوگل به تازگی به ما این امکان را داد که آن را در تلفن هایمان خاموش کنیم و اکنون نوبت شماست!"

  چگونه سوئیچ kill 2G در اندروید کار می کند

  این سوئیچ kill 2G یک ویژگی جدید در اندروید 12 است، اما کدام گوشی ها واقعاً آن را دریافت می کنند؟ طبق معمول اندروید، پاسخ پیچیده است و سوئیچ برای همه گوشی های اندروید 12 نمی آید. همانطور که یادداشت‌های انتشار Android 12 اشاره می‌کنند، الزامات واقعی برای ویژگی‌ها Android 12 و "Radio 1.6 HAL" است.

  این "لایه انتزاعی سخت‌افزاری" رادیویی یکی از رابط‌های فروشنده Project Treble است که ما صحبت می‌کنیم. در مورد خیلی Treble پروژه ای است که سیستم عامل را از پشتیبانی سخت افزاری ماژولار می کند و به روز رسانی آسان تر را امکان پذیر می کند. این HAL رابطی است که بین سیستم عامل و درایور سخت افزار قرار می گیرد. HAL‌های واقعی خیلی به‌روزرسانی نمی‌شوند، بنابراین بهترین شرط شما برای دریافت سوئیچ kill 2G، خرید یک تلفن Android جدید است که با Android 12 راه اندازی می‌شود، نه تلفنی که به Android 12 ارتقا می‌یابد.

  The 2G kill switch on Android 12. بزرگ کردن / سوئیچ kill 2G در اندروید 12. رون آمادئو

  اما صبر کنید ، این اندروید است، بنابراین اپراتورها نیز می توانند مانع شوند. همانطور که یادداشت های انتشار می گوید، "شرکت های مخابراتی می توانند این ویژگی را در زمان اجرا غیرفعال کنند." با همه متغیرهای ممکن در اینجا، تنها راه برای اینکه واقعاً بفهمیم که آیا کشتن 2G پشتیبانی می‌شود یا نه، باز کردن تنظیمات و نگاه کردن است. می‌توانم تأیید کنم که سوئیچ روی Pixel 6 است، و EFF می‌گوید برخی از تلفن‌های جدیدتر سامسونگ را بررسی کنید.

  اگر می‌خواهید 2G را از بین ببرید و تنظیمات معمولی داشته باشید، سوئیچ در «تنظیمات > شبکه» است. & اینترنت > سیم کارت > اجازه 2G." اگر OEM شما تنظیمات Android را برای اهداف "تمایز" درهم ریخته است، سعی کنید "2G" را جستجو کنید یا تنظیمات تلفن همراه را جستجو کنید.


  تگ ها:

  سوئیچ , کشتن , جدید , اندروید , ستایش , می‌کند , می‌خواهد , پیروی


  v 9
خبرهای دیگر از گجت ها