خبر

 • تک بورد - CD Projekt Red چهره ای کاملاً چهره ای دارد و می گوید کلاهبرداران باج افزار در حال فاش شدن اطلاعات هستند

  CD Projekt Red چهره ای کاملاً چهره ای دارد و می گوید کلاهبرداران باج افزار در حال فاش شدن اطلاعات هستند
  12 روز و 12 ساعت قبل

  داده هایی که با نقض قوانین اعلام شده در ماه فوریه منتشر شده احتمالاً مربوط به کارمندان و پیمانکاران است.

  CD Projekt Red ، سازنده سری The Witcher ، Cyberpunk 2077 و سایر بازی های معروف ، روز جمعه گفت که داده های اختصاصی در یک حمله باج افزار گرفته شده است چهار ماه پیش فاش شده است که به احتمال زیاد به صورت آنلاین در حال گردش است.

  "مقامات شرکت در بیانیه ای گفتند:" امروز ، ما اطلاعات جدیدی راجع به این نقض آموخته ایم و اکنون دلیلی برای این باور داریم که داده های داخلی که به طور غیرقانونی در طی حمله به دست آمده در حال حاضر در اینترنت در حال پخش است. "ما هنوز نمی توانیم محتوای دقیق داده های مورد بحث را تأیید کنیم ، اگرچه معتقدیم که ممکن است علاوه بر داده های مربوط به بازی های ما ، شامل جزئیات مربوط به کارمند قبلی و پیمانکار قبلی نیز باشد."

  درباره چهره

  ReadingCyberpunk 2077 توسعه دهنده با حمله باج افزار برخورد کرد این به روزرسانی چهره ای مختلف است زیرا هشدار می دهد که اطلاعات کارمندان و پیمانکاران فعلی و سابق اکنون جزو داده های به خطر افتاده است. وقتی سازنده بازی مستقر در لهستان در ماه فوریه حمله را فاش کرد ، گفت که اعتقاد ندارد اطلاعات سرقت شده شامل اطلاعات شخصی کارمندان یا مشتریان است.

  یک هفته بعد ، این شرکت اظهار داشت که احتمال افشای اطلاعات شخصی کارمندان "کم" است. در ادامه گفته شد: "پس از تحقیقات ما ، ما هیچ مدرکی دال بر انتقال واقعی اطلاعات شخصی به خارج از شبکه شرکت پیدا نکردیم" و "به دلیل عملکرد اقدامات مهاجمان ، ممکن است هرگز نتوانیم به طور قطعی بگوییم اگر آنها واقعاً اطلاعات شخصی را کپی کرده باشند. "

  تبلیغات

  مشخص نیست که چرا CD Projekt Red چهار ماه طول کشید تا مشخص شود داده های کارمندان احتمالاً تحت تأثیر قرار گرفته اند. احتمالاً پیش از این تحقیقات پزشکی قانونی می توانست این تصمیم را بگیرد. تلاش برای دستیابی به نمایندگان CD Projekt Red برای اظهار نظر بلافاصله به نتیجه نرسید.

  بچه گربه ها و حراجی ها

  Reading بیشتر کد منبع CD Projekt Red گزارش می شود که در حراج وب تاریک به میلیون ها دلار فروخته می شود [به روز شده] اندکی پس از CD Projekt محققان گفتند که با افشای اولیه Red ، آنها اطلاعاتی را کشف کردند که نشان می داد کد منبع بازی ها از جمله Cyberpunk 2077 ، Gwent و The Witcher 3 با پیشنهاد اولیه 1 میلیون دلار به حراج گذاشته شده است.

  تیم جداگانه ای از محققان گزارش دادند که حراج پس از آنکه خریدار خارج از انجمن حراج قیمت قابل قبولی از سوی فروشندگان ارائه داده بود ، بسته شده است. قیمت هرگز فاش نشد هیچ دلیلی برای فروش واقعی وجود ندارد و برخی از محققان حدس می زنند که وقتی هیچ خریدار ظاهر نمی شود ، فروشندگان برای صرفه جویی در چهره دروغ می گویند.

  محققان می گویند که نقض CD Projekt Red توسط HelloKitty انجام شده است ، یک گروه باج افزار کمی شناخته شده که برخی محققان از آن به عنوان DeathRansom یاد می کنند.

  از ابتدا ، سازنده بازی با قاطعیت از پرداخت یا حتی مذاکره با اپراتورهای باج افزار خودداری کرده است. این موضع قابل تحسین است ، اگرچه وقتی قربانیان می توانند به سرعت و با استفاده از پشتیبان گیری ، مانند Projekt Red ، دوباره شبکه های خود را بازسازی کنند ، بسیار آسان تر است. حتی در این صورت ، قیمت هایی وجود دارد که باید پرداخت کنید ، همانطور که سازنده بازی دست اول آن را پیدا کرده است.

خبرهای دیگر از اسباب