خبر

 • تک بورد - AMD می گوید که اشکال ویندوز 11 می تواند عملکرد پردازنده Ryzen را تا 15 درصد کاهش دهد

  AMD می گوید که اشکال ویندوز 11 می تواند عملکرد پردازنده Ryzen را تا 15 درصد کاهش دهد
  28 روز و 17 ساعت قبل

  رفع مشکلات نرم افزاری مشکلات در اواخر این ماه ارائه می شود.
  اکثر مردم نباید برای نصب نسخه های جدید سیستم عامل در روز اول عجله کنند و ویندوز 11 نیز از این قاعده مستثنی نیست. AMD اطلاعاتی در مورد یک جفت اشکال منتشر کرده است که می تواند عملکرد پردازنده های Ryzen را که ویندوز 11 را اجرا می کنند تا 15 درصد کاهش دهد ، اگرچه میزان کاهش سرعت بر اساس کار شما و CPU مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود. AM

  اولین مسئله ای که AMD شناسایی کرده است تاخیر کش L3 را تا سه برابر افزایش می دهد و بر برنامه هایی که به عملکرد سریع حافظه متکی هستند ، تأثیر می گذارد. AMD می گوید که بیشتر برنامه های تحت تأثیر بین 3 تا 5 درصد کند می شوند اما برخی از "بازی هایی که معمولاً برای eSports استفاده می شوند" بین 10 تا 15 درصد کاهش می یابد. AMD می گوید که بروزرسانی ویندوز این مشکل را در اواخر این ماه برطرف می کند ، بنابراین تا زمانی که به طور مرتب به روزرسانی های ویندوز را بررسی و نصب می کنید ، نیازی به انجام کار خاصی برای حل این مشکل نخواهید داشت.

  تبلیغات

  خواندن بیشتر

  ویندوز 11: بررسی Ars Technica

  اشکال دوم مربوط به یک ویژگی پردازنده AMD است که سعی می کند از سریعترین هسته CPU شما در هنگام اجرای کارهای سبک استفاده کند نه اینکه همه هسته ها را یکسان انجام دهد. AMD شماره ای در این مورد نمی دهد ، اما می گوید این مشکل "در پردازنده های دارای هشت هسته یا بیشتر و TDP 65 وات یا بالاتر" ممکن است بیشتر قابل تشخیص باشد ". این شامل بیشتر 2000 ، 3000 ، 4000 ، و 5000 سری Ryzen 7 و Ryzen 9 CPU و APU می شود. AMD می گوید که یک "به روز رسانی نرم افزاری" و نه یک به روزرسانی ویندوز ، برای حل این مشکل در ماه اکتبر منتشر می شود ، بنابراین ممکن است لازم باشد درایورهای چیپست AMD جدید یا برخی از نرم افزارهای دیگر را برای رفع این مشکل نصب کنید.

  مشکلات AMD Ryzen جدا از کندی عملکرد ناشی از برخی ویژگی های امنیتی مبتنی بر مجازی سازی ویندوز است. به طور خاص ، آزمایش توسط رسانه هایی مانند Tom's Hardware نشان داده است که ویژگی امنیتی Memory Integrity می تواند عملکرد را در برخی بازی ها و کارهای محاسباتی چند درصد کاهش دهد ، اگرچه نتایج بر اساس نرم افزاری که استفاده می کنید و پردازنده شما متفاوت است. دارند. این ویژگی در ویندوز 10 و ویندوز 11 گنجانده شده است اما به طور پیش فرض در هر دو سیستم عامل برای همه لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی فروخته شده توسط سازندگان رایانه های اصلی غیرفعال است.

خبرهای دیگر از ابزارها