خبر

 • تک بورد - گوگل پیکسل تاشو با دوربین های پیکسل 5 سال آینده عرضه می شود

  گوگل پیکسل تاشو با دوربین های پیکسل 5 سال آینده عرضه می شود
  21 روز و 15 ساعت قبل

  Pixel Foldable در حال کاهش است، اما این برای گوشی‌های تاشو طبیعی است.
  آیا Google Pixel Foldable هرگز اتفاق می‌افتد؟ ما شایعات و کد منبع Android زیادی را دیده‌ایم که به Google در این مسیر اشاره می‌کنند، به‌علاوه اعلام انتشار اندروید با تمرکز روی تاشو. اکنون، گزارش اخیر 9to5Google می گوید که یک پیکسل تاشو با سنسور دوربین بسیار آشنا در سال 2022 عرضه می شود.

  ظاهراً، آخرین برنامه دوربین Google دارای یک پرچم تشخیص دستگاه به نام «isPixel2022Foldable» است. باور کنید یا نه، اپلیکیشن Google Camera نشانگر مناسبی برای تاریخ‌های عرضه است، زیرا قبلاً Pixel 4 و 3a را با پرچم‌هایی مانند «isPixel2019MidRange» و «isPixel2019» معرفی کرده بود.

  بخش نرم‌افزاری Pixel طرح تاشو قطعا در حال انجام است. گوگل اخیراً اندروید 12L را معرفی کرده است، به‌روزرسانی میان دوره‌ای برای اندروید که بر ویژگی‌های تبلت‌ها و تاشوها تمرکز دارد. روند توسعه تیم Android نوید این را می‌دهد که نرم‌افزار و سخت‌افزار جدید Android با هم توسعه خواهند یافت (به همین دلیل است که همیشه دستگاه‌های Nexus یا Pixel وجود داشته‌اند). بنابراین با عرضه بزرگ تاشوها، منطقی است که Pixel تاشو در حال ساخت است. Android 12L قرار است در مارس 2022 عرضه شود، بنابراین این احتمالاً اولین نسخه تاشو پیکسلی است که عرضه خواهد شد.

  با توجه به اینکه گوگل اخیراً راه اندازی اندروید 12 را برای هماهنگی با پیکسل 6 متوقف کرده است، باید فکر کنید که آیا ما شاهد عرضه همزمان سخت افزار و نرم افزار تاشو خواهیم بود. با این حال، تلفن‌های Google معمولاً حدود پنج ماه قبل از راه‌اندازی لو می‌رود، بنابراین اگر جدول زمانی مارس درست باشد و در برنامه عادی قرار داشته باشیم، باید به زودی اطلاعات بیشتری دریافت کنیم. با این حال، به لطف کمبود جهانی تراشه، نمی‌توان هر راه‌اندازی سخت‌افزاری را در آینده «عادی» نامید.

  ادامه مطلب

  اندروید 12 در هفته گذشته بسیار خوب است: با Android آشنا شوید. 12L، اکنون در پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان شایعات قبلی نشان می‌داد که گوگل روی دو دستگاه با اسم رمز «Passport» و «Jumbojack» کار می‌کند، اما برنامه دوربین به یک دستگاه تاشو جدید با اسم رمز «Pipit» اشاره می‌کند. مهم نیست که Google با کدام تکرارهای داخلی استفاده می‌کند، تصور مجموعه‌ای از دستگاه‌هایی که کاملاً با Samsung Galaxy Z Fold 3 و Flip 3 مطابقت نداشته باشند، دشوار است. انتظار می‌رود هر دو طرح Google از نمایشگرهای تاشو سامسونگ استفاده کنند که فقط در داخل آن قرار دارند. فاکتورهای شکلی بسیار زیاد هدف گوگل از ساختن سخت افزار به گونه ای که بتواند اندروید را توسعه دهد به این معنی است که به هر حال چیزی متفاوت از رقبا نمی خواهد. این دستگاه‌ها به احتمال زیاد شبیه گوشی‌های سامسونگ خواهند بود، همانطور که پیکسل 6 پسرعموی گلکسی اس 21 است که دارای نمایشگرها، تراشه‌ها و مودم‌های سامسونگ است.

  البته، نشت برنامه دوربین Google شامل برخی از اطلاعات دوربین نیز می شود: گوشی های تاشو پیکسل سخت افزار دوربین جدید گوگل را در پیکسل 6 دریافت نخواهند کرد. پیکسل 5، از جمله سنسور آزمایش شده و واقعی Sony IMX363. همراه با نسخه قبلی «IMX362»، این سنسور اصلی پیکسل در Pixel 2، 3، 3a، 4، 4a، 5 و، 5a بوده است. طبق گزارش ها، دو دوربین پشتی (درست مانند پیکسل 5)، یک دوربین جلو و یک دوربین داخلی وجود خواهد داشت. باز هم، این اطلاعات به خوبی با طراحی تاشوهای سامسونگ مطابقت دارد.

  تبلیغات Galaxy S21 Ultra (سمت چپ) دوربین های بهتر و بیشتری نسبت به Galaxy Z Fold 3 (سمت راست) دارد. گوشی های تاشو نمی توانند هزینه کنند. this giant camera bumps. Enlarge / The Galaxy S21 Ultra (سمت چپ ) دوربین های بهتر و بیشتری نسبت به Galaxy Z Fold 3 (سمت راست) دارد. گوشی های تاشو نمی توانند این برآمدگی های دوربین غول پیکر را تحمل کنند. سامسونگ

  کاهش دوربین در دنیای تاشوها رایج است، زیرا این دستگاه‌ها بیشتر بر روی رسانه و بهره‌وری تمرکز دارند تا عکاسی. گلکسی زد فولد 3 سامسونگ دارای دوربین های پایین تری نسبت به پرچمدار گلکسی اس 21 اولترا است. Fold 3 دارای ترکیبی از سه دوربین مشابه 12 مگاپیکسلی در پشت به جای سری S21 Ultra از چهار دوربین پشتی است که شامل یک دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی و یک لنز تله فوتو پریسکوپ است. کاهش درجه دوربین به ضخامت دستگاه مربوط می‌شود.

  در حالی که ما معمولاً در برابر درخواست‌ها برای نازک بودن تلفن‌ها مخالفت می‌کنیم - عمر باتری طولانی‌تر اغلب ارزش یک دستگاه ضخیم‌تر را دارد - ضخامت برای گوشی‌های تاشو مهم است. تا کردن این وسایل به دو نیم ضخامت معمولی بدنه را دو برابر می کند. بنابراین، در حالی که ضخامت 12 میلی‌متری پیکسل 6 (از جمله نوار دوربین) خوب است، قرار دادن دو پیکسل 6 در کنار هم در یک تاشو، آجری با ضخامت 24 میلی‌متر را در جیب شما قرار می‌دهد که قطعاً خیلی حجیم است. از آنجایی که دوربین‌ها حجیم‌ترین جزء یک گوشی هستند (به همین دلیل است که برآمدگی‌های دوربین داریم)، ​​کاهش دوربین یک راه آسان برای به دست آوردن یک دستگاه نازک‌تر است. اگر به مثال سامسونگ برگردیم، S21 Ultra 8.9 میلی‌متر ضخامت دارد و برآمدگی دوربین 2 میلی‌متری در بالای آن دارد، در حالی که هر نیمه Fold 3 6.9 میلی‌متر ضخامت دارد.

خبرهای دیگر از گجت ها