خبر

 • تک بورد - گوگل می خواهد هر حسابی از 2FA استفاده کند، شروع به ثبت نام خودکار کاربران می کند

  گوگل می خواهد هر حسابی از 2FA استفاده کند، شروع به ثبت نام خودکار کاربران می کند
  4 روز و 10 ساعت قبل

  احراز هویت دو مرحله‌ای به حساب‌های Google می‌آید، چه بخواهید و چه نخواهید.
  Google در اوایل سال جاری اعلام کرد که قصد دارد تا حد امکان بسیاری از کاربران خود را به اجبار به احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) منتقل کند. این شرکت در ماه اکتبر برنامه های خود را بیشتر توضیح داد و گفت که قصد دارد تا پایان سال 150 میلیون حساب Google را در 2FA ثبت نام کند. اکنون، تنها دو ماه از پایان سال باقی مانده است، Andro

  احراز هویت دو مرحله‌ای - که Google بنا به دلایلی آن را "تأیید دو مرحله‌ای" یا "2SV" می‌نامد - از شما می‌خواهد علاوه بر رمز عبور خود از چیزی برای ورود به یک حساب استفاده کنید. معمولاً این «چیزی» یک کد یا درخواست تأیید از یک تلفن هوشمند است. همچنین می‌توانید از یک کلید امنیتی فیزیکی مانند یک USB استفاده کنید. نام کاربری و رمز عبور دیگر به اندازه کافی خوب نیستند.

  صفحه پشتیبانی Google جزئیات فرآیند ثبت نام خودکار را شرح می دهد. این شرکت می‌گوید حساب‌هایی که برای 2FA پرچم‌گذاری شده‌اند، حدود هفت روز قبل از اجرای الزامات، ایمیل یا اعلان دریافت خواهند کرد. سازمان‌هایی که حساب‌های Google Workspace پولی دارند مجبور به 2FA نمی‌شوند. این چیزی است که مدیران باید تصمیم بگیرند. YouTube در 1 نوامبر 2FA را برای همه سازندگان در سطح "شریک" (YouTubers با اشتراک درآمد) الزامی کرد. در پایین صفحه پشتیبانی آمده است که در حال حاضر، Google به افرادی که به طور خودکار در 2FA ثبت نام کرده اند اجازه می دهد آن را خاموش کنند، اما " به زودی، تأیید دو مرحله‌ای برای اکثر حساب‌های Google مورد نیاز خواهد بود."

  تبلیغات ایمیل 2FA Google. Google's 2FA email. Android Police

  Google بیش از 150 میلیون حساب کاربری دارد، اما می‌گوید که فقط «حساب‌های Google را به‌طور خودکار ثبت می‌کند که مکانیسم‌های پشتیبان‌گیری مناسب را برای انتقال یکپارچه به 2SV دارند». این الزامات پشتیبان شامل یک شماره تلفن بازیابی است که می‌تواند کدهای پیامکی یا ایمیل بازیابی را دریافت کند.

  برای حساب‌های Google، یک روش معتبر 2FA در هر تلفن Android از طریق ویژگی "Google Prompt" در خدمات Google Play تعبیه شده است. ، که هنگام ورود به یک دستگاه جدید یک اعلان ساده "بله" یا "نه" ظاهر می شود و از زحمت تایپ کد جلوگیری می کند. در iOS، درخواست‌های Google Prompt برای حساب شما را می‌توان با برنامه جستجوی Google، برنامه Gmail یا برنامه اختصاصی Google Smart Lock دریافت کرد. همچنین می‌توانید از کدهای 2FA از طریق Google Authenticator، برخی از برنامه‌های 2FA شخص ثالث یا پیامک استفاده کنید که همگی نیاز به تایپ کد دارند. یک کلید امنیتی نیز یک گزینه است.

خبرهای دیگر از گجت ها