خبر

 • تک بورد - گوگل در حال ساخت یک دستگاه و سیستم عامل جدید واقعیت افزوده است

  گوگل در حال ساخت یک دستگاه و سیستم عامل جدید واقعیت افزوده است


  1 ماه قبل

  فهرست‌های شغلی برنامه‌هایی را برای پلتفرم AR موبایلی که هدف آن رسیدن به «میلیاردها» است، نشان می‌دهد.
  Google یکی از رهبران اولیه در موج اول تحقیقات و دستگاه‌های واقعیت افزوده مدرن (AR) بود، اما به نظر می‌رسد که این شرکت نسبت به واقعیت افزوده خنک است. در سال‌های اخیر حتی زمانی که اپل و فیسبوک روی آن سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اند. اما به نظر می رسد که این روند به زودی معکوس خواهد شد.

  مطالعه بیشتر

  Google اپلیکیشن "Measure" واقعیت افزوده خود را در لینکدین از بین برد، مارک لوکوفسکی، مدیر مهندسی سیستم عامل، اعلام کرد که به گوگل پیوسته است. او قبلاً کار سیستم‌عامل واقعیت ترکیبی را برای Meta مدیریت می‌کرد و قبل از آن یکی از معماران کلیدی ویندوز NT در مایکروسافت بود. او نوشت: "نقش من رهبری تیم سیستم عامل برای واقعیت افزوده در گوگل است."

  او همچنین پیوندی به برخی از فهرست‌های شغلی در Google ارسال کرد که این تصور را ایجاد می‌کند که Google به همان اندازه اپل یا متا در مورد AR جدی است.

  همانطور که 9to5Google کشف کرد، یکی از فهرست‌ها ("نرم افزار ارشد" توسعه‌دهنده، سیستم‌عامل واقعیت افزوده، جاسازی‌شده") هدف Google را با عبارات واضح توضیح داد:

  تیم ما در حال ساخت اجزای نرم‌افزاری است که سخت‌افزار را در محصولات واقعیت افزوده (AR) ما کنترل و مدیریت می‌کند. اینها اجزای نرم افزاری هستند که بر روی دستگاه های AR اجرا می شوند و نزدیک ترین آنها به سخت افزار هستند. همانطور که Google محصولات را به مجموعه AR اضافه می کند، تیم OS Foundations اولین تیم نرم افزاری است که با سخت افزار جدید کار می کند.

  در فهرست های شغلی دیگر می گویند که استخدام های جدید روی یک "دستگاه AR نوآورانه" کار خواهند کرد. و یکی مشخص می‌کند که Google "بر روی ایجاد محاسبات همه جانبه برای میلیاردها نفر از طریق دستگاه‌های تلفن همراه متمرکز است."

  این نقش‌ها عمدتاً در ایالات متحده هستند، اما برخی از آنها در واترلو، انتاریو - مقر اصلی هستند. سازنده عینک‌های هوشمند کانادایی North، که گوگل آن را در سال 2020 خریداری کرد.

  Google APIها و ابزارهایی را برای کمک به توسعه‌دهندگان واقعیت افزوده برای اندروید ارائه کرده است، و این شرکت هنوز هم هدست Google Glass را ارائه می‌کند که زمانی پرطرفدار بود (که اساساً این هدست است. اندروید را اجرا می کند) برای مشتریان سازمانی. اما این لیست‌ها نشان می‌دهند که گوگل دیگر فقط در حال کار نیست.

  نام فیس‌بوک اخیراً بر اساس تصمیم مدیرعامل مارک زاکربرگ از عبارت علمی تخیلی "metaverse" برای توصیف استراتژی جدید شرکت که به دنبال آن است، به Meta تغییر نام داد. برای ایجاد یک لایه دیجیتال واقعیت ترکیبی برای ارتباطات اجتماعی و کار در سراسر جهان. و گزارش های قابل اعتمادی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل اولین هدست واقعیت ترکیبی خود را در سال آینده معرفی خواهد کرد، اگرچه بعید است که این محصول یک دستگاه مصرف کننده در بازار انبوه باشد. برای نبرد بر سر واقعیت افزوده، که هم زاکربرگ و هم تیم کوک اپل آن را پلتفرم محاسباتی بزرگ بعدی پس از گوشی‌های هوشمند توصیف کرده‌اند.

  ما هنوز یک دهه یا بیشتر از پذیرش انبوه دستگاه‌های AR توسط مصرف‌کنندگان فاصله داریم. به طیف وسیعی از دلایل خوب، اما گوگل، اپل، و متا همگی در حال آماده شدن برای راه طولانی به سوی آینده احتمالی هستند.


  تگ ها:

  گوگل , ساخت , دستگاه , سیستم , عامل , جدید , واقعیت , افزوده


  v 13
خبرهای دیگر از گجت ها