خبر

 • تک بورد - گوگل از ویژگی حریم خصوصی اندروید 11 به اندروید 6 خبر می دهد

  گوگل از ویژگی حریم خصوصی اندروید 11 به اندروید 6 خبر می دهد
  9 روز و 13 ساعت قبل

  به روزرسانی خدمات Google Play به زودی مجوزهای برنامه های بلا استفاده را حذف می کند.
  Google به دنبال برنامه مخرب استفاده نشده Android شما است. این شرکت روز جمعه اعلام کرد که ویژگی حفظ حریم خصوصی Android 11-بازنشانی خودکار مجوزهای برنامه-را به Android 6 ارسال می کند.

  بازنشانی خودکار مجوزهای برنامه در Android 11 به عنوان بخشی از مجموعه ویژگی های Android که به طور مداوم در حال گسترش است با هدف محدود کردن خودکار برنامه هایی که استفاده نمی کنید ، معرفی شد. هنگامی که از برنامه ای برای مدت زمان معینی استفاده نمی کنید ، Android به طور خودکار مجوزهای اعطا شده را از برنامه سلب می کند و از ردیابی شما در پس زمینه یا دسترسی به داده ها جلوگیری می کند. این یک ویژگی خوب برای افرادی است که از فناوری کمتری برخوردارند و علاقه ای به سازماندهی دستی عملکرد داخلی گوشی های خود ندارند. اگر برنامه را دوباره باز کنید ، می تواند مجدداً همه آن مجوزها را درخواست کند.

  مانند بیشتر ویژگی های جدید Android ، مجوزهای بازنشانی خودکار در زمان عرضه در سال گذشته منحصر به Android 11 بود. تعداد کمی از 3 میلیارد دستگاه فعال اندروید. آمار رسمی اندروید استودیو گوگل دارای اندروید 11 با 0 درصد سهم بازار است ، اما این نمودار از زمان انتشار اندروید 11 به روز نشده است (نمودار خود را به روز کنید ، گوگل!). در آخرین به روزرسانی که دریافت کردیم ، گفته می شد که دستگاه های نصب کننده اندروید 11 را به همان سرعتی که Android 10 را عرضه می کردند ، به بیرون پرتاب می کردند ، بنابراین امروز ، نسخه 11 ممکن است 10 درصد از دستگاه های Android را خراب کند.

  انتشار این ویژگی به اندروید 6 و up بدان معناست که به میلیاردها کاربر خواهد رسید. حتی نمودار 18 ماهه گوگل اندروید 6 را در 84.9 درصد دستگاه ها نشان می دهد. کاربران از ماه دسامبر امسال از طریق به روزرسانی خدمات Google Play این ویژگی را دریافت خواهند کرد و عرضه آن در سه ماهه اول سال 2022 به پایان می رسد. خدمات Play یک برنامه مگا در سطح سیستم گوگل است که با هر دستگاه Google Play عرضه می شود ، بنابراین فقط کافی است گاهی اوقات از فروشگاه Play دیدن کنید. چند ماه آینده ، و به روز رسانی به طور خودکار بارگیری می شود. پس از به روزرسانی ، "گوگل می گوید مجوزهای برنامه های بلااستفاده را به طور خودکار چند هفته پس از راه اندازی ویژگی در دستگاه بازنشانی می کند."

  ویژگی های محدود کننده برنامه Google

  اولین چرخش Google در این ایده در Android 6 با Doze و App Standby بود ، که هر دو دسترسی به پردازش پس زمینه برنامه را بر اساس استفاده محدود می کردند. لغو مجوز اندروید 11 گسترش این ایده بود و گوگل در اندروید 12 واقعاً جدی می شود ، جایی که "خواب زمستانی برنامه" را اضافه می کند. یک برنامه خواب زمستانی به جای سرعت ذخیره سازی ، بهینه سازی می شود ، بنابراین حافظه پنهان آن حذف می شود. حتی وقتی تلفن به برق متصل است ، برنامه دسترسی به پس زمینه را به صفر می رساند (برنامه استندبای فقط برای استفاده از باتری اعمال می شود) ، و اصلاً نمی تواند هیچ گونه اعلان فشار دریافت کند.

  تبلیغات

  "استفاده" برای همه ویژگیهای برنامه کشنده Google به معنای باز کردن یک برنامه ، ضربه زدن روی اعلان برنامه (به معنی هر چیزی غیر از رد کردن آن) یا تعامل با ویجت است. اگر کاربر هیچ یک از این موارد را برای مدت زمان معینی انجام ندهد ، ویژگی های محدود کننده برنامه وارد می شود. اگر کاربر هر یک از تعاملات "استفاده" را با یک برنامه محدود انجام دهد ، تمام محدودیت های برنامه به طور یکپارچه برداشته می شود ، و برنامه دوباره شروع به کار عادی می کند. کاربران همچنین می توانند به صورت دستی برنامه ها را برای مصونیت در برابر ویژگی های محدود کننده برنامه علامت گذاری کنند ، حتی اگر عادت نکنند. این برای برنامه هایی که انتظار دارید فقط در پس زمینه اجرا شوند عالی است ، مانند برنامه های همراه برای ساعت های هوشمند یا برنامه های همگام سازی داده ها. یک برنامه " src = "https://techbord.com/picsbody/2109/5790-1.jpg" alt = "https://techbord.com گوگل از ویژگی حریم خصوصی اندروید 11 به اندروید 6 خبر می دهد"> نوع مجوزی که اگر نخواهید به طور خودکار سلب می شود ' t از برنامه استفاده کنید. رون آمادئو

  اگر هرگز از برنامه ای استفاده نمی کنید ، بهترین اقدام این است که آن را حذف کنید ، اما این مستلزم تعامل کاربر ، تمایل به سازماندهی و میزان خاصی از دانش فنی است. ویژگیهای محدودکننده برنامه های Google به طور خودکار کار می کنند و منابع سخت افزاری را به سمت برنامه هایی که استفاده می کنید به طور هوشمند هدایت می کند ، حتی برای افرادی که از عملکرد تلفن های خود بی اطلاع هستند. برای کسی که دانش و مهارت زیادی برای سازماندهی ندارد-و تلفن با تعداد زیادی وسایل آشپزی-این ویژگی باید به نظافت چیزها کمک کند. گزینه هسته ای این است که یک برنامه بلااستفاده را به طور کامل غیرفعال کنید ، اما این کار آن را از کشوی برنامه حذف می کند و شما نمی توانید به طور یکپارچه از این عمل بازیابی کنید.

  همه ویژگی های محدود کننده برنامه Google به برنامه هایی متصل هستند که نسخه خاصی از Android را "هدف" قرار می دهند (به نام "سطوح API" ، یکی برای هر نسخه از Android). برای اهداف سازگاری با گذشته ، برنامه های موجود در Android می توانند بگویند با کدام نسخه Android سازگار هستند ، به توسعه دهنده اجازه می دهد مشخص کند که برنامه با مجموعه خاصی از ویژگی های Android آزمایش شده است و هرگونه ویژگی یا محدودیت از نسخه های جدیدتر Android معمولاً برنده است برای برنامه کاربردی نیست.

  حتی وقتی ویژگی مجوزهای بازنشانی خودکار در Android 6 و بالاتر اجرا شود ، باز هم فقط مجوز برنامه های هدفمند Android 11 و بالاتر را بازنشانی می کند. Google نمی خواهد به طور خودکار هر چیزی را خراب کند ، اما در پست وبلاگ یادآوری می شود که کاربران با احتیاط کمتر می توانند سوئیچ را بچرخانند و اجازه بازنشانی مجوز را برای هر برنامه ای که Android 6 و بالاتر را هدف قرار می دهد ، انجام دهند.

  تبلیغات

  برنامه ها از نظر تئوری می تواند نسخه بسیار قدیمی اندروید را هدف قرار دهد و عاری از محدودیت ها نباشد (بدافزارهای جانبی این کار را انجام می دهند) ، اما گوگل تعدادی هویج و چوب دارد تا توسعه دهندگان نسخه های جدید اندروید را هدف قرار دهند. بزرگترین انگیزه این است که Play Store دارای حداقل سطح API برای برنامه ها است ، که معمولاً از توسعه دهندگان می خواهد تا سطح API یک یا دو سال قبل را ارسال کنند تا در فروشگاه فهرست شوند.

  Android 12 به زودی منتشر می شود و برنامه های جدیدی که در Play Store بارگذاری می شوند باید Android 11 را هدف قرار دهند. برای اینکه برنامه های موجود به روز رسانی برنامه را ارائه دهند ، توسعه دهندگان در حال حاضر باید Android 10 را هدف قرار دهند ، اما در ماه نوامبر ، حداقل به روزرسانی برنامه ها افزایش می یابد به اندروید 11. بنابراین ، در ماه نوامبر ، گزینه های توسعه دهنده "هدف Android 11 یا تبدیل شدن به سیستم عامل رها" خواهد بود و در همین زمان سال آینده ، Android 12 هدف مورد نیاز خواهد بود.

  سال آینده: برنامه Android 12 خواب زمستانی به اندروید 6 و بالاتر می رسد؟

  بیایید یک پیش بینی جسورانه انجام دهیم: احتمالاً گوگل سال آینده ویژگی برنامه زمستانی خواب اندروید 12 را به دستگاه های قدیمی تر عرضه می کند. همه ویژگیهای محدود کننده برنامه-برنامه Standy از Android 6 ، مجوزهای بازنشانی از Android 11 و خواب زمستانی برنامه از Android 12-فقط نسخه های تهاجمی تر از یک ایده هستند و از طریق مکانیسم های "استفاده" یکسان عمل می کنند. اگر یکی از ویژگی ها را پشتیبان گیری می کنید ، منطقی است که در مرحله ای دیگر ویژگی دیگر را پشتیبان گیری کنید.

  به عنوان بخشی از اعلامیه امروز ، Google API های جدیدی را ارسال می کند که به برنامه ها اجازه می دهد یک جعبه انصراف برای خودکار نمایش دهند. بازنشانی ویژگی مجوزها. از آنجا که مجوزهای بازنشانی خودکار در Android 6 و بالاتر کار می کند ، این API ها بخشی از کتابخانه "Jetpack" هستند که توسعه دهندگان می توانند در برنامه خود قرار دهند ، بنابراین این ویژگی به نسخه خاصی گره نمی خورد. گوگل با کمک خاطرنشان می کند که این کتابخانه انصراف جدید "همچنین با خواب زمستانی برنامه که توسط اندروید 12 معرفی شده است سازگار است." گوگل می تواند به طور مبهمی برای آینده در اندروید 12 برنامه ریزی کند ، اما به نظر من این به عنوان نشانه ای از پشتیبان گیری بیشتر در آینده به نظر می رسد ، جایی که خواب زمستانی برنامه اندروید 12 روی نسخه های قدیمی سیستم عامل شروع به کار می کند.

  تیم اندروید رویکرد بسیار محتاطی نسبت به پلتفرم برنامه خود دارد و هرگز نمی خواهد چیزی را خراب کند ، بنابراین برای گروه بسیار مهم است که همه ویژگیهای محدود کننده برنامه را همزمان منتشر نکند. هنگامی که تیم اندروید نحوه عملکرد این لغو مجوز را در نسخه های قدیمی مشاهده می کند ، تعجب نمی کنم که ببینم گروه گام بعدی را با انتشار برنامه خواب زمستانی برداشته است. با حداقل API های موجود در فروشگاه Play ، تقریباً همه برنامه ها تا سال آینده سازگاری خود را با خواب زمستانی برنامه اعلام کرده اند ، پس چرا از آن استفاده نمی کنید؟

خبرهای دیگر از ابزارها