خبر

 • تک بورد - گزارش: گوگل از سال 2019 به طور غیرقانونی دستمزد هزاران کارگر درجه حرارت را دریافت کرده است

  گزارش: گوگل از سال 2019 به طور غیرقانونی دستمزد هزاران کارگر درجه حرارت را دریافت کرده است
  12 روز و 18 ساعت قبل

  گاردین می گوید گوگل در سال 2019 از سرقت دستمزد خبر داشت و برای سرپوش گذاشتن تصمیم گرفت.
  تحقیقات جدید گاردین در حالی که جزئیات رفتار گوگل با کارگران موقت را مشخص می کند ، هیچ نقصی در بر نمی گیرد و می گوید: "گوگل به طور غیرقانونی به هزاران کارگر موقت در ده ها کشور جهان حقوق پرداخت کرده و اصلاح نرخ حقوق را بیش از دو سال به تعویق انداخته است. برای پوشاندن مشکل. "

  گاردین می گوید اسنادی را مشاهده کرده است که نشان می دهد گوگل از سال 2019 از این مشکل مطلع بوده است ، و "به جای تصحیح فوری خطاها ، این شرکت بیش از دو سال پای خود را به تعویق انداخته است ، اسناد نشان می دهد ، با استناد به نگرانی در مورد افزایش هزینه برای بخشهایی که به شدت به کارگران موقت متکی هستند ، احتمال مواجهه با دعاوی حقوقی و ترس از توجه منفی مطبوعات. "

  Google بسیاری از کارگران درجه حرارت را برای اهداف مختلف در سراسر امپراتوری فناوری خود و بسیاری از کشورهای انگلستان استخدام می کند. ، اروپا و آسیا دارای قوانینی هستند که مقرر می دارد این کارگران به اندازه کارمندان عادی حقوق بگیرند. گزارش گاردین می گوید که گوگل این کار را نکرده است و "گوگل به اشتباهات خود اعتراف کرده و گفته است که پس از تماس با گاردین تحقیقاتی را انجام می دهد." :

  در حالی که تیم معیارهای نرخ مقایسه را برای چند سال افزایش نداده است ، نرخ واقعی حقوق کارکنان موقت در آن دوره چندین برابر افزایش یافته است. اکثر کارکنان موقت به طور قابل توجهی بیشتر از نرخ های مقایسه ای حقوق دریافت می کنند. ما در حال انجام یک بررسی کامل هستیم و متعهد هستیم که هرگونه مغایرت دستمزد را که تیم قبلاً به آن رسیدگی نکرده است ، شناسایی و برطرف کنیم. و ما در حال بررسی شیوه های انطباق خود در این زمینه هستیم. به طور خلاصه ، ما خواهیم فهمید که چه چیزی در اینجا اشتباه است [و] چرا این اتفاق افتاده است ، و ما آن را درست خواهیم کرد.

  در حالی که Google به خاطر پردیس های مجلل و مزایای سخاوتمندانه خود معروف است کارکنان تمام وقت ، این شرکت همچنین تعداد معادل کارگران درجه حرارت را به عنوان "نیروی کار سایه" درجه دو استخدام می کند. بلومبرگ نحوه استفاده گوگل از کارگران درجه حرارت را در سال 2018 توضیح داد و گفت: "آنها غذا سرو می کنند و دفاتر را تمیز می کنند. آنها کد می نویسند ، تماس های فروش را مدیریت می کنند ، کارمند استخدام می کنند ، فیلم های YouTube را نمایش می دهند ، ماشین های خودران را آزمایش می کنند و حتی تیم های کامل را مدیریت می کنند. کارگرانی که به شرکت 795 میلیارد دلاری نیرو می رسانند اما از مزایا و فرصتهای کمی که برای کارکنان مستقیم استفاده می کنند استفاده می کنند. "

  تبلیغات

  امروزه ، گاردین می گوید:" بخش هایی که بیشترین کار را به کارگران موقت می پردازند شامل استخدام ، بازاریابی ، و Waymo ، زیرمجموعه خودروهای خودران گوگل. " از نظر داخلی ، این کارکنان "TVC" یا "temps ، فروشندگان و پیمانکاران" نامیده می شوند و بسیاری از آنها حتی بیمه درمانی دریافت نمی کنند. ، یک افشاگر ناشناس که توسط Whistleblower Aid نمایندگی شده است از طریق کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده به دنبال Google است. گوگل ممکن است چیزی در حدود 100 میلیون دلار بدهی برابری حقوق بین المللی در گزارش های مالی سه ماهه خود از دست بدهد ، که نقض قانون اوراق بهادار ایالات متحده است. گاردین همچنین بیانیه ای از جان تای ، م founderسس و افسر افشاگری Whistleblower Aid دارد:

  این افشاگری نشان می دهد که گوگل نه تنها قوانین کار در سراسر جهان را زیر پا گذاشته است بلکه سرمایه گذاران را در مورد مسائل مهم حقوقی گمراه کرده است. و بدهی های مالی افشای قانونی و ناشناس افشاگران گامی مهم در جهت اطمینان از پاسخگویی گوگل است. ما از SEC می خواهیم که علیه Google اقدام اجرایی کند و از حقوق سرمایه گذاران برای دریافت اطلاعات کامل و دقیق محافظت کند.

  این گزارش می گوید که ممیزی داخلی کارکنان Google نشان داد که این شرکت بیش از 1000 کارگر موقت در کشورهای دارای قوانین برابری حقوق با این حال ، به دلیل ماهیت "موقتی" شرایط ، تعداد قربانیان سرقت دستمزد در طول دو سال بسیار بیشتر از عکس فوری یک روز است. در یکی از یادداشت های داخلی آمده بود که حقوق و دستمزد کارکنان آسیب دیده 12 and و 50 less کمتر از آنچه باید دریافت می شد.

  بر اساس این گزارش ، تیم "نیروی کار گسترده" گوگل که وظیفه استخدام موقت را بر عهده داشت ، در حال بحث در مورد چگونگی انجام این کار بود. دستمزد کم کارکنان ، و تیم در درجه اول نگران شهرت گوگل بود تا مراقبت از کارکنان. این گزارش به نقل از آلان بری ، مدیر مطابقت می نویسد: "اگر و هنگامی که [زمان] متوجه شوند [که حقوقشان کم است] ، آنها به دنبال جبران خسارت هستند اما می خواهند از دادخواهی اجتناب کنند. بنابراین استراتژی باید با ارزیابی روابط عمومی داخلی هدایت شود. /خطر شهرت و خطر نابرابری دستمزد در میان جمعیت ما مشخص می شود. "

  خوب ، اکنون آنها می دانند.

خبرهای دیگر از ابزارها