خبر

 • تک بورد - گزارش: متا از جاه طلبی های سیستم عامل AR/VR خود جلوگیری می کند

  گزارش: متا از جاه طلبی های سیستم عامل AR/VR خود جلوگیری می کند


  18 روز و 15 ساعت قبل

  متا به استفاده از نسخه اصلاح شده اندروید ادامه خواهد داد.
  امروز گزارش داد که متا، شرکتی که قبلاً فیس بوک نام داشت، از تلاش های فعلی خود برای توسعه یک سیستم عامل برای دستگاه های AR و VR کنار گذاشته است.

  ادامه مطلب

  گزارشگران ادعا می‌کنند که اولین هدست اپل بر روی بازی‌های "کیفیت بالا" تمرکز خواهد کرد، این مقاله با استناد به "دو نفر که با تصمیم آشنا هستند"، ادعا می‌کند که متا به وضعیت خود باز خواهد گشت. وجود دستگاه‌های Oculus – و شاید دستگاه‌های واقعیت ترکیبی در آینده – بر روی نسخه اصلاح‌شده سیستم عامل اندروید گوگل برای تلفن‌های همراه.

  این پروژه که به صورت داخلی XROS نامیده می‌شد، سال‌ها بود که در حال انجام بود و "صدها کارمند را درگیر می‌کرد." مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، تنها چند ماه پیش از پتانسیل آن صحبت می کرد. دلایل تصمیم متا برای قطع برق در حال حاضر به طور عمومی مشخص نیست.

  از بیرون، به نظر می‌رسد که این تصمیم یک شکست بزرگ در جنگی است که بر سر واقعیت مختلط بین متا، اپل و احتمالاً وجود دارد. دیگر غول های فناوری هدست‌های واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده آینده اپل بدون شک سیستم عامل سفارشی‌سازی را اجرا می‌کنند که به گونه‌ای طراحی شده است که از یکپارچگی دقیق با سخت‌افزار برای عملکرد قوی و تجربه‌ای پایدار استفاده کند.

  برای فیس‌بوک ممکن است دشوار باشد. با آن بدون نرم افزار اصلی خود رقابت کنید. گفته می شود، فیس بوک و اپل ممکن است در نهایت موارد استفاده بسیار متفاوتی را برای AR و VR مورد هدف قرار دهند. استراتژی‌های نهایی آن‌ها برای اکثر افراد یک رمز و راز باقی می‌ماند.

  فیس‌بوک به عنوان بخشی از محور کلی این شرکت به سمت توسعه تجربیات همه‌جانبه‌تر به «متا» تغییر نام داد – این نام یک اشاره (تا حدودی دور از هدف) است به فراونه علمی تخیلی این تغییر نشان می‌دهد که متا واقعیت ترکیبی یا XR (اصطلاح فراگیر برای فناوری‌های AR و VR) را به‌عنوان آینده شرکت می‌بیند.

  بنابراین جای تعجب است که متا بنا به گزارش‌ها تصمیم گرفته است کار خود را متوقف کند. در XROS، اما این امکان نیز وجود دارد که این پروژه در آینده به شکل دیگری دوباره متولد شود.

  تحلیلگران و خبرنگاران گزارش‌هایی را منتشر کرده‌اند که می‌گویند اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل می‌تواند به زودی در سال جاری وارد بازار شود. ، اگرچه بعید است که یک دستگاه مصرف کننده در بازار انبوه باشد. متا به لطف خرید Oculus و موفقیت چشمگیر Oculus Quest در حال حاضر وارد بازار شده است. اما این عقب‌نشینی آشکار نشان می‌دهد که اپل ممکن است در برخی از جنبه‌های این فناوری پیشتاز باشد.

  به گفته‌ی این‌ها، گزارش‌هایی نیز وجود دارد که اپل استعدادهای خود را از بخش AR خود به سایر شرکت‌ها - از جمله متا - منتقل کرده است. به دلایلی که هنوز مشخص نیست.

  اگر یک نکته روشن از این پیشرفت‌ها وجود داشته باشد، ممکن است این باشد که انقلاب واقعیت مختلط پیش‌بینی‌شده هنوز در دوران نوزادی مشکل‌دار است.


  تگ ها:

  گزارش , طلبی , سیستم , عامل , ar/vr , جلوگیری


  v 4
خبرهای دیگر از گجت ها