خبر

 • تک بورد - کمبود قطعات باعث کاهش بازار گوشی های هوشمند می شود

  کمبود قطعات باعث کاهش بازار گوشی های هوشمند می شود
  14 روز و 9 ساعت قبل

  قطعات کمیاب برابر است با تولید کندتر، در نتیجه موجودی کم، گزینه‌های کمتر.
  کمبود قطعات از زمان شروع همه‌گیری کووید-19، صنعت فناوری را ویران کرده است، و گوشی‌های هوشمند غیرمعمول نیستند. کند شدن زمان‌بندی تولید جای خود را به انبارهای کوچک‌تر و عرضه‌های با تاخیر داده است. گارتنر امروز گزارش داد که همه اینها منجر به کاهش فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه سوم سال 2021 نسبت به سه ماهه سوم 2020 شده است.

  طبق اعدادی که شرکت تحقیقاتی امروز به اشتراک گذاشت، فروش به مصرف کنندگان 6.8 درصد کاهش یافت. کمبود قطعاتی مانند مدارهای مجتمع برای مدیریت برق و فرکانس رادیویی به تولید گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان لطمه زده است.

  "علی‌رغم تقاضای شدید مصرف‌کنندگان، فروش گوشی‌های هوشمند به دلیل تاخیر در عرضه محصول، برنامه تحویل طولانی‌تر و موجودی ناکافی در بازار کاهش یافت. انشول گوپتا، مدیر ارشد تحقیقاتی گارتنر، در بیانیه ای به همراه این اعلامیه گفت.

  این تحلیلگر اضافه کرد که برنامه های تولید تلفن های «پایه و کاربردی» بیشتر تحت تأثیر محدودیت های عرضه قرار گرفته است تا «پریمیوم». "آنها در نتیجه، فروش گوشی‌های هوشمند ممتاز در این دوره زمانی افزایش یافت، حتی اگر فروش گوشی‌های هوشمند به طور کلی کاهش یافت.

  تبلیغات

  Samsung در صدر قرار دارد

  با این حال، گارتنر خاطرنشان کرد که با این وجود، خریداران با گزینه‌های محدودی روبرو هستند. . سامسونگ به لطف گوشی های هوشمند تاشو خود، در نهایت بیشترین سهم بازار (20.2 درصد) را از آن خود کرد.

  سهم سه ماهه اپل (14.2 درصد) با ویژگی های جدید آیفون هایش، یعنی پردازنده A15 و بهبودهایی که در آن ایجاد شده بود، کمک کرد. عمر باتری و سنسور دوربین Gartner همچنین به علاقه مندی خود به 5G اشاره کرد.https://techbord. .arstechnica.net/wp-content/uploads/2021/11/Screenshot-2021-11-23-133753.jpg 2xEnlargeGartner

  گوشی های هوشمند تنها فناوری نیستند که هنوز از کمبود قطعات رنج می برند . تحلیلگران انتظار دارند به دلیل مشکلات زنجیره تامین، رایانه های شخصی در این فصل تعطیلات به سختی پیدا شوند. همچنین طبق گزارش‌ها، بازار در ایالات متحده در سه ماهه سوم 2021 نسبت به سه ماهه سوم 2020 کاهش یافته است. و تقاضای Chromebook به شدت کاهش یافته است، زیرا مردم به یادگیری و کار حضوری بازگشته‌اند.

  در ماه می، گارتنر پیش‌بینی کرد که بحران جهانی تراشه وجود دارد. تا سه ماهه دوم 2022 به پایان می رسد. اما در حالی که انتظار می رود دستگاه ها در آن زمان به راحتی در دسترس باشند، شرکت تحقیقاتی خاطرنشان کرد که "محدودیت های ظرفیت بستر به طور بالقوه می تواند تا سه ماهه چهارم 2022 ادامه یابد".

خبرهای دیگر از گجت ها