خبر

 • تک بورد - کمبود تراشه منجر به تراشه ها و دستگاه های تقلبی بیشتری می شود

  کمبود تراشه منجر به تراشه ها و دستگاه های تقلبی بیشتری می شود
  14 روز و 11 ساعت قبل

  تحلیلگران صنعت توصیه می كنند كه مشاغل از زنجیره تأمین بیشتر مراقبت كنند.
  با شروع قرنطینه ووهان در ژانویه 2020 ، همه گیر COVID-19 از هر دو طرف قانون عرضه و تقاضا به جهان ضربه زد. موسس توزیع کنندگان مستقل انجمن الکترونیک (IDEA) ، استیو کالابریا معتقد است که این فشار دو مشت باعث افزایش الکترونیک تقلبی خواهد شد ، و عواقب آن برای طول عمر و قابلیت اطمینان تجهیزات ساخته شده با اجزای غیر استاندارد اس

  عرضه ، تقاضا و تقلبی مسافرت ، شام و مهمانی به روشی که به آن عادت کرده اند.

  تأثیر فوری این کمبود کاملاً مشهود است و از قبل گزارش شده است - به عنوان مثال خرید کارت گرافیک در حال حاضر بسیار دشوار است. که سازنده MSI Nvidia GT 730 مربوط به سال 2014 را باز می گرداند. صادقانه بگویم ، GT 730 زباله است - کمی بیش از نیمی از عملکرد گرافیک یکپارچه UHD اینتل و کمتر از یک پنجم عملکرد GTX 950 2015 را ارائه می دهد. اما کار می کند - و در حال حاضر ، این مهمترین چیزی است که باید در مورد آن گفته شود.

  احیای یک خط تولید قدیمی و برچسب زدن دقیق آن البته خوب است. اما این گزینه تنها در اختیار تولیدکنندگان بزرگ و معتبری مانند MSI است - شرکت هایی با خطوط تأمین قدیمی ، دارای مجوز ، و در بعضی موارد ، قطعات انبار شده طولانی که قابل برداشت ، غبارگیری و استفاده مجدد هستند. شرکت های کوچکتر و کم دقت تر که به دنبال گرفتن پول خرابکاری همه گیر هستند ، روشی سریعتر و آسان تر برای تأمین تقاضای بازار برآورده نشده: کالاهای تقلبی دارند.

  در را برای سو cr استفاده مجرمان از بازار قطعات الکترونیکی باز کرد "و افزود که او علائم اولیه مشکلات را مشاهده می کند. "شركتهايي كه هرگز در هيچ شركت در صنعت رتبه بندي نشده اند [در حال حاضر] مقادير قابل توجهي از قطعات با كمبود را نشان مي دهند."

  تقلب الكترونيكي مشكل جديدي نيست. مدت هاست که آیفون های تقلبی ، کیندلز و موارد دیگر در سایت های تجارت الکترونیکی مانند Alibaba و Aliexpress بسیار زیاد است. اما تراشه های تقلبی بازار خود را کمی متفاوت هدف قرار می دهند - به جای اینکه مصرف کنندگان به دنبال صرفه جویی اندکی باشند ، تراشه های تقلبی خطوط تولید را در معرض خطر خاموش شدن کامل قرار می دهند.

  تولید تراشه تقلبی آسان تر است از کل دستگاه یک دستگاه مصرف کننده به یک سیستم عامل ، یکپارچه سازی سخت افزار و موارد دیگر احتیاج دارد - این باعث می شود بیشتر جعلیات در نگاه اول برای یک خریدار با تحصیلات کاملاً واضح آشکار شود. جعل تراشه های مورد استفاده برای ساخت آن دستگاه اغلب می تواند یک پیشنهاد ساده تر باشد ، در صورت وجود برخی از شاخص های قابل مشاهده که کاملا درست نیست.

  یک تراشه تقلبی ممکن است یک ضربه محکم طراحی شده از ابتدا باشد به عنوان یک جایگزین قطره ای ، یا ممکن است یک قطعه اصلی باشد ، اما از بین رفته باشد ، از تخته ای که در آن پیدا شده است جدا شده ، تمیز شده و مجدداً تحت فشار قرار گرفت تا دوباره به سرویس برسد. در هر صورت ، این تراشه ها اغلب می توانند به خوبی کار کنند تا در ابتدا جمع شوند ، اما زودتر از قطعات اصلی خراب می شوند - یا تحت یک بار خاص یا در یک محیط خاص که نسخه اصلی از آن عبور می کرد.

  اوقات ناامیدانه منجر به اقدامات ناامید کننده می شود < p> شرکت های تولیدی به خوبی از تراشه های تقلبی آگاهی دارند و به طور معمول اقدامات مفصلی را برای شناسایی و جلوگیری از آنها انجام می دهند. اما طبق گفته Diganta Das ، یک محقق الکترونیکی تقلبی در CALCE ، وقتی این مسئله وجود دارد که آیا خط کار می کند یا بیکار می ماند ، این فرآیندها می توانند عقب بمانند. او می گوید ، وقتی هفته آینده یک شرکت برای ادامه کار به 5000 قطعه احتیاج دارد ، "شما قوانین خود را در تأیید فروشنده یا انجام مراحل آزمایشی حفظ نخواهید کرد."

  تبلیغات

  داس می گوید این هنوز خیلی زود است که متوجه افزایش پایگاه داده های گزارش تقلبی مانند پایگاه بین المللی فروشندگان الکترونیکی (ERAI) شوید. اما مانند کالابریا ، او اطمینان دارد که افزایش قطعات تقلبی در زنجیره تأمین در حال وقوع است - و این در ماه های آینده بیشتر نمایان خواهد شد زیرا شرکت ها باید با مشکلات ناشی از استفاده از قطعات جعلی مقابله کنند.

  این مشکلی نیست که احتمالاً بر بزرگترین شرکتهای بزرگ تولیدکننده فناوری که قطعات خود را مستقیماً از کارخانه های ریخته گری تراشه خریداری می کنند ، تأثیر بگذارد. این خطر بر شرکت هایی تأثیر می گذارد که اجزای خود را به صورت دسته ای کمتر از توزیع کنندگان در زنجیره تأمین خریداری می کنند. با این حال ، این توزیع کنندگان تولیدکنندگان صنایع بهداشتی ، خودرویی و دفاعی را تأمین می کنند.

  یکی از این توزیع کنندگان ، AERI ، دارای راهنمای عالی برای شناخت اجزای تقلبی ، با تصاویر مفید فراوان است. اجزای اصلی در بعضی از نقاط روی تراشه دارای حفره های کوچکی هستند - جعل کنندگان ممکن است تولید مثل آنها را فراموش کنند ، در هنگام سنباده کاری و اصلاح مجدد آنها را پر کنند (برای اینکه قطعات قدیمی جدید به نظر برسند) یا آنها را در اندازه ، مکان یا مکان اشتباه بسازند شکل. بنابراین این دندانه ها اهداف مشابه روبان های امنیتی و نخ های موجود در پول کاغذ را دارند.

  معاینه سطح فیزیکی همیشه برای تشخیص تفاوت بین محصولات تقلبی و واقعی کافی نیست. در بعضی موارد ، جدا کردن وقت گیر ، تخریب مخرب و معاینه میکروسکوپی ، مانند آنچه در این گزارش عالی نشان داده شده در Zeptobars مشاهده می شود ، برای شناسایی قابل اعتماد یک ضربه جدید ضروری است. با شرکتها روبرو می شوند و برای هدف قرار دادن آنها ساختار آنها را تنظیم می کنند "من 5000 مورد از این انبارها را دارم اما شما باید امروز بخرید ، نه هفته آینده" می تواند یک تولید کننده ناامید را مجبور به قطع گوشه ها کند و روند عادی تأیید زنجیره تامین خود را فراموش کند. اما قرار دادن قطعات تقلبی مستعد خرابی در یک محصول فقط از بروز بحران جلوگیری می کند. در اکثر موارد ، این س ofال وجود دارد که آیا آن شرکت در حال حاضر به دلیل بیکاری خطوطی را از دست می دهد یا بعداً به دلیل جایگزینی محصولات ، پرونده های قضایی و فراخوان های گسترده ، آنها را از دست می دهد.

خبرهای دیگر از اسباب