خبر

 • تک بورد - کارمندان از فیس بوک درخواست کردند اجازه ندهد سیاستمداران قوانین را زیر پا بگذارند

  کارمندان از فیس بوک درخواست کردند اجازه ندهد سیاستمداران قوانین را زیر پا بگذارند
  13 روز و 15 ساعت قبل

  اسناد فاش کننده نشان می دهد که مدیران دخالت کرده اند تا پست های بحث برانگیز باقی بمانند.
  اسناد داخلی لو رفته نشان می دهد مدیران ارشد فیس بوک به سیاستمداران و چهره های مشهور آمریکایی اجازه می دهند هرچه می خواهند در شبکه اجتماعی خود ارسال کنند.

  کارکنان در اسناد ادعا می کنند که در حالی که فیس بوک مدتهاست اصرار دارد که از نظر سیاسی بی طرف است ، اما به چهره های راست گرا اجازه می دهد قوانین را که برای جلوگیری از اطلاعات غلط و محتوای مضر طراحی شده است ، پس از متهم شدن به تعصب محافظه کاران ، نقض کنند.

  < در سپتامبر 2020 ، درست قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، نویسنده یک یادداشت داخلی نوشت که "کارکنان سطح مدیر" در داخل "نوشته اند که ترجیح می دهند ملاحظات سیاسی را به طور رسمی از فرایند تصمیم گیری حذف کنند."

  نویسنده از رهبری این شرکت خواست تا در اطراف تیم های تعدیل کننده محتوا "فایروال" ایجاد کند تا از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کند و مطمئن شود که فیس بوک به دلیل فشارهای سیاسی و رسانه ای خارجی پست ها را نگه نمی دارد یا آنها را حذف نمی کند.

  در یادداشت داخلی دیگری ، مورخ دسامبر 2020 ، یکی از کارکنان ادعا کرد که تیم سیاست عمومی فیس بوک تصمیمات حذف پست ها را "هنگامی که می بینند می توانند به بازیگران سیاسی قدرتمند آسیب برسانند" ، مسدود کرده است.

  " در موارد متعدد ، قضاوت نهایی در مورد نقض یک پست برجسته از خط مشی کتبی خاص توسط مدیران ارشد و گاهی مارک زاکربرگ انجام می شود. " بخشهایی از این یادداشت قبلاً توسط BuzzFeed گزارش شده بود.

  در مثال دیگری از سال 2019 ، زاکربرگ ادعا شد که شخصاً در تصمیم گیری برای اجازه دادن به ویدئویی که ادعای دروغی مبنی بر سقط جنین "هرگز از نظر پزشکی ندارد" مشارکت داشته است. لازم است. "

  تبلیغات

  این سند ، که توسط ناظری حذف شده بود ، پس از شکایت سیاستمداران جمهوریخواه ، مجدداً احیا شد.

  اسناد ، بخشی از ذخیره سازی گسترده تر لقب مقالات فیس بوک ، در اختیار نهادهای نظارتی ایالات متحده قرار گرفت و توسط وکیل حقوقی افشاگر فرانسیس هوگن به شکل تصحیح شده در اختیار کنگره قرار گرفت. کنسرسیومی از سازمان های خبری ، از جمله فایننشال تایمز ، نسخه های ویرایش شده دریافت شده توسط کنگره را بدست آورده است. .

  جو آزبورن ، سخنگوی فیس بوک ، گفت: "در قلب این داستانها یک پیش فرض نهفته است. بله ، ما یک تجارت هستیم و سود می بریم ، اما این ایده که ما این کار را به قیمت امنیت مردم یا رفاه انجام می دهیم ، بد فهمی است که منافع تجاری ما در کجا نهفته است. حقیقت این است که ما 13 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده ایم و بیش از 40 هزار نفر برای انجام یک کار داریم: افراد را در فیس بوک ایمن نگه دارید. = "n-content-heading-3"> به کارکنان گفته شد که "بی طرفی بی عیب" را هدف قرار دهند

  یکی از مدیران سابق فیس بوک به FT گفت که زاکربرگ مدتهاست به کارکنان گفته است که هدف خود را "بی طرفی غیرقابل نفوذ" قرار دهند. . ”

  به کارکنان گفته شد که این امر به ویژه در مورد گروه های سیاسی ایالات متحده بسیار مهم بوده است ، زیرا این شرکت نمی خواهد متهم به نقض قوانین کمپین با اهداء کمک مالی در نوع خود شود.

  اما سه کارمند سابق دیگر گفتند مشاهده کرده اند که فیس بوک چگونه قوانین خود را به صورت ناسازگار و اتفاقی و با رفتار ویژه با افراد مشهور اعمال می کند.

  یکی از کارمندان سابق تیم صداقت می گوید: "به نظر می رسد برای افرادی که فیس بوک را اداره می کنند مثل اینکه آنها بیشتر به جانبدار نشدن اهمیت می دهند تا واقعن جانبدارانه. اغلب تلاش آنها در مورد اولی باعث بدتر شدن دومی می شود. "

خبرهای دیگر از ابزارها