خبر

 • تک بورد - چگونه FBI با استفاده از دستگاه های

  چگونه FBI با استفاده از دستگاه های "Anom" مدینگ اندروید را مسلح کرد
  6 روز و 15 ساعت قبل

  تلفن های قابل حمل FBI اکنون عمومی هستند - و در بازار ثانویه در حال نمایش هستند.
  ماه گذشته ، مقامات افشا کردند که FBI و پلیس فدرال استرالیا به طور مخفیانه "یک شرکت دستگاه رمزگذاری شده" به نام "Anom" را اداره می کنند. این شرکت 12000 تلفن هوشمند را به سندیکاهای مجرمانه در سراسر جهان فروخت. این دستگاه ها به عنوان یک دستگاه ایمن معرفی شده اند اما در واقع دستگاه های Honeypot بوده که همه پیام ها را

  FBI اساساً آنچه جامعه مدینگ اندروید سالهاست انجام می دهد را تسلیح کرده است. برخی از تلفن های اندرویدی دارای بوت لودر قابل بازشدن هستند که به شما امکان می دهد سیستم عامل اصلی را پاک کرده و با سیستم عامل خود جایگزین کنید و به آن ROM سفارشی می گویند. Anom device Vice رو یک گوگل Pixel 4a گرفت ، یکی از سازنده های سازگار با سازنده ترین دستگاه های موجود. ROM سفارشی FBI یک صفحه بوت "ArcaneOS" را نشان می دهد ، و توزیع نرم افزار Google Android را جایگزین پوست Android FBI از Android 10 می کند. پیام های "رمزگذاری شده" زمینه فروش FBI برای مجرمان ادعایی این بود که اینها دستگاه هایی با محوریت امنیت هستند (بنابراین لطفاً از آنها برای مستند کردن فعالیت های غیرقانونی خود استفاده کنید!) و این شامل یک تئاتر امنیتی سرگرم کننده است. ویژگی "تقارن پین" به ترتیب ترتیب شماره قفل صفحه تغییر می کند تا کسی نتواند کد شما را از لکه های صفحه حدس بزند.

  بسته به نوع پینی که در صفحه قفل تایپ کرده اید ، دو رابط مختلف راه اندازی می شود. پین یکی از برنامه های محبوب اما غیر عملکردی مانند Tinder ، Instagram ، Facebook ، Netflix و Candy Crush را نشان می دهد. احتمالاً ، این هدف برای فریب هر شخص ثالثی است که تلفن شما را بررسی می کنند.

  تبلیغات

  پین دوم وارد قسمت امنیتی تلفن می شود که سه برنامه ساعت ، ماشین حساب و تنظیمات از اینجا ، برنامه "ماشین حساب" در واقع یک صفحه ورود به سیستم Anom را باز کرد ، که به اهداف گفته می شد یک روش رمزگذاری شده امن برای چت است. این اساساً معادل گوشی هوشمند یک کتاب جعلی است که باعث سر خوردن قفسه کتاب می شود و یک قسمت مخفی را فاش می کند. این بسیار مخفی است ، باید ایمن باشد!

  با دانش جدیدی که تلفن های FBI خود را به عنوان "ArcaneOS" به کاربران معرفی کردند ، Vice توانست چندین کاربر گیج کننده دیگر را در اینترنت پیدا کند که ظاهرا سرانجام با دستگاه های دست دوم FBI. در اینجا یک پست فروم از کاربر XDA Developers "mayday175" وجود دارد که از شما می پرسد چگونه Pixel 4a دست دوم خریداری شده با ساخت "ArcaneOS" که در جای خود قفل شده است ، به راحتی خریداری نشده است. از آنجا که هیچ کس در مورد این سیستم عامل عجیب و غریب چیزی نشنیده بود ، کاربر برای دستیابی به آنها گنجینه ای از عکس های صفحه را ارسال کرد. Mayday می نویسد: "سیستم عامل نصب شده ArcaneOS 10 است. به روزرسانی سیستم می گوید که ArcaneOS 11 برای بارگیری در دسترس است (اما اگر بخواهم رفع این مشکل را دشوارتر کنم ، نمی خواهم این کار را انجام دهم)." من تعجب می کنم که FBI چقدر در ارائه به روزرسانی های به موقع سیستم عامل آندروید مهارت دارد؟

  FBI بسیاری از تنظیمات را که به کاربران امکان می دهد به روده های تلفن نگاه کنند یا مواردی مانند موقعیت مکانی را کنترل کنند ، از بین برد. Enlarge / FBI بسیاری از تنظیمات را که به کاربران امکان می دهد حذف کرد به روده های تلفن نگاه کنید یا مواردی مانند مکان را کنترل کنید. Ron Amadeo / Mayday175

  تلفن های به خطر افتاده FBI قطعاً پرچم های قرمز رنگی را نشان می دهد که کاربر باهوش فناوری باید بتواند آنها را تشخیص دهد. هنگام راه اندازی یک تلفن Android ، اولین بررسی که انجام می شود Verified Boot است که مطمئن می شود سیستم عامل به طور رمزنگاری توسط سازنده دستگاه شما امضا شده است و اطمینان حاصل می کند که در آن دستکاری نشده است. اگر دستگاهی از راه اندازی مجدد تأیید شده ، یا به دلیل داشتن بوت لودر قفل شده یا بوت لودر مجدداً قفل شده با نرم افزار دستکاری شده ، در هنگام راه اندازی پیامی نشان داده شود. در این حالت ، دستگاه های FBI پیامی را با عنوان "دستگاه شما سیستم عامل دیگری را بارگیری می کند" نمایش می دهند ، همراه با یک نماد تعجب زرد و یک پیوند برای صفحه پشتیبانی Google در g.co/ABH. این پیام بسیار مهم است.

  تبلیغات

  همانطور که در صفحه پشتیبانی آمده است ، اگر خودتان این کار را برای نصب ROM سفارشی یا ریشه کن کردن دستگاه خود انجام داده اید ، مسئله خاصی نیست ، اما اگر نمی دانید چرا این پیام در دستگاه شما ظاهر می شود ، این یک مشکل بزرگ است و قطعاً نباید از تلفن استفاده کنید. نمی توانم بزرگ بودن این پیام را زیاد بیان کنم. Verify Boot برای تمام امنیت تلفن "مرحله یک" است و این پیام نشانگر به خطر افتادن آن است. هنگام نمایش این پیام ، Android 10 ثانیه تأخیر به روند راه اندازی اضافه خواهد کرد ، و حتی یک پیام "دکمه روشن / خاموش را برای مکث فشار دهید" در این صفحه وجود دارد - زیرا اگر ناگهان این پیام را ببینید ، قرار است دنباله راه اندازی را لغو کنید .

  به طور معمول ، راه درست برای تعمیر دستگاه در معرض خطر مانند این ، بارگیری یک تصویر پاک و رسمی سیستم از Google ، پاک کردن سیستم عامل ناشناخته و نصب منظم Google Android است. چندین کاربر گزارش می دهند که در این حالت کار نمی کند. ArcaneOS به کاربران اجازه نمی دهد در Developer Options قفل بوت لودر را باز کنند ، بنابراین هنگامی که FBI قفل بوت لودر را باز کرد ، سیستم عامل Arcane را فلش کرد و بوت لودر را قفل کرد ، شما تا حد زیادی با ArcaneOS گیر کرده اید. این یک سیستم عامل مخرب است.

  FBI کمی سیستم عامل اصلی Android را تغییر داد و تنظیمات مفید Android را که ممکن است ماهیت واقعی دستگاه را نشان دهد حذف کرد. تنظیمات سیستم برای برنامه ها ، فضای ذخیره سازی و حساب ها برداشته شده است. اکنون راهی برای دیدن لیستی از تمام برنامه های نصب شده سیستم وجود ندارد ، جایی که کاربران ممکن است مورد مشکوکی مانند "FBI_Spyware.APK" را مشاهده کنند. آنچه روی گوشی نصب شده جعبه سیاه است. FBI همچنین تنظیمات "مکان" را پاک کرد ، احتمالاً در تلاش برای جلوگیری از خاموش کردن ردیابی GPS توسط کاربران.

  اگر علاقه ای به گفتگوی گروهی با FBI و برخی از مجرمان مورد هدف ندارید ، تلفن ها خیلی مفید به نظر نمی رسند. آنها Play Store یا برنامه های دیگر Google را ندارند و به غیر از ساعت و برنامه حسابگر که منجر به این برنامه گپ خورده می شود ، به نظر نمی رسد که سایر برنامه ها کار کنند.

  I مطمئن هستم این آخرین موردی نخواهد بود که از سیستم عامل Anom و Arcane می شنویم. اکنون که این کلمه به پایان رسیده است و حدود 12000 دستگاه در آن وجود دارد ، احتمالاً فقط یک زمان لازم است تا جامعه مدینگ اندروید از اندروید FBI استفاده کند. چه کسی می خواهد آن را نصب کند؟

  لیست لیست توسط معاون

خبرهای دیگر از اسباب