خبر

 • تک بورد - چگونه با لامپ های هوشمند HomeKit با Philips Wiz و Raspberry Pi پول پس انداز کردم

  چگونه با لامپ های هوشمند HomeKit با Philips Wiz و Raspberry Pi پول پس انداز کردم
  16 روز و 16 ساعت قبل

  لامپهای Wiz از نظر ظاهری عالی و هزینه کمتری نسبت به Hue دارند اما به کمک HomeKit احتیاج دارند. از بالا به پایین ، با شمارش وسایل حمام ، چیزی در حدود 40 لامپ در کل خانه داریم. و هنگامی که به داخل رفتیم ، تک تک آن لامپ ها یک لامپ رشته ای داغ و مکنده قدرت بودند. تعویض آن لامپ ها با LED های خنک تر و کارآمدتر یکی از پروژه های کم ارتقاء خانه بود که پس از مهاجرت به آنجا انجام دادم.

  خواندن بیشتر

  در رنگ زنده: Ars بررسی LED های فیلیپس Hue مورد تایید هکر

  به عنوان بخشی از آن پروژه ، من چند اتاق را با لامپ های هوشمند Philips Hue روشن کردم ، که این امر باعث محبوبیت و ساده سازی چراغ های LED قابل تنظیم هنگامی که برای اولین بار در سال 2012 بیرون آمدند. این لامپ ها به همراه ترموستات Ecobee پایه و اساس راه اندازی HomeKit را تشکیل داد ، زیرا من و همسرم هر دو کاربر iPhone هستیم و مالک Echo یا محصولات Google یا Nest نیستیم به هنگام. از آن زمان به بعد ، خانه هوشمند ما رشد کرده است و ابزارهای مختلف را در اینجا و آنجا جمع کرده است و زمانی که بتوانیم آن را تهیه کنیم ، سازگاری با HomeKit را هدف گرفته ایم. (من تصور می کنم که بسیاری از تنظیمات خانه های هوشمند به این شکل است - با گذشت زمان ، از مجموعه ای از محصولات تشکیل شده است که یا با خانه عرضه شده است یا همه به صورت جداگانه برای رفع نیازهای خاص خریداری شده اند ، همه پس از این واقعیت توسط گوگل به هم چسبیده اند ، آمازون یا اپل ، بسته به اینکه کدامیک از غول های فناوری را در آن زمان بیشتر در نوک انگشتان خود قرار داده اید.)

  پنج سال سریع جلو رفتم ، و من آماده بودم تا روشنایی هوشمند را به اتاقهای بیشتری در آن اضافه کنم. خانه. با این حال ، من نمی خواستم هزینه های Hue را بپردازم ، به ویژه برای لامپ های چند رنگ-یک لامپ سفید رنگ معادل 60 وات معمولاً حدود 15 دلار قیمت دارد و یک لامپ تمام رنگ بین 30 تا 50 دلار برای هر پاپ قیمت دارد. شرکتی به نام meross یک لامپ چند رنگ جذاب سازگار با HomeKit با قیمت حدود 15 دلار تولید می کند ، اما نظرات متوسط ​​مشتریان (و کمبود نظرات حرفه ای) باعث تردید من شد. کاملاً متفاوت و ناسازگار با Wiz (Signify ، یک اسپین آف فیلیپس که لامپ های Hue را تولید می کند ، در سال 2019 شرکتی را به نام WiZ Connected خریداری کرد ، که توضیح کوتاهی است که چرا همان شرکت دو خط کاملاً جدا از لامپ های هوشمند را به فروش می رساند). لامپهای Wiz به خوبی بررسی شده اند و هزینه 12 یا 13 دلار برای هر لامپ چند رنگ دارند-تنها کاری که آنها انجام ندادند ، ادغام با HomeKit بود. اما برای DIY-er جسورانه ، یک راه حل برای این وجود دارد: Homebridge ، نرم افزار سرور سبک که ارتباطات بین HomeKit و طیف وسیعی از لوازم جانبی هوشمند سازگار با HomeKit را واسطه می کند.

  راه اندازی Homebridge < /h2>

  لامپ های Wiz را می توان بدون مشکل در خانه های Google یا Amazon Alexa ادغام کرد ، اما در خارج از خود برنامه Wiz ، لامپ ها برای پشتیبانی از دستگاه های Apple به میانبرهای Siri تکیه می کنند. در خانه ای که فقط از لامپ های Wiz استفاده می کرد ، این میانبرها احتمالاً به اندازه کافی خوب هستند - شما می توانید میانبرهای جداگانه ای برای کنترل گروه های مختلف چراغ ها به میزان دلخواه بسازید. اما من می خواستم آنها را با لامپهای Hue و سایر لوازم جانبی که قبلاً در HomeKit تنظیم کرده ام ترکیب کنم تا بتوانم ترکیبی از لامپ ها را با استفاده از دستورات یکسان کنترل کنم ، دسترسی به آن دستورات را با سایر افرادی که با آنها زندگی می کنم به اشتراک بگذارم و از رابط یکسانی استفاده کنم. برای کنترل همه چیز به جای وصله برنامه های مختلف.

  تبلیغات

  Homebridge یک سرور nodeJS است که تقریباً روی هر چیزی ، از جمله رایانه شخصی یا Mac که قبلاً استفاده می کنید ، یا Synology یا QNAP NAS به عنوان یک برنامه اجرا می شود. ظرف داکر. با اسکن یک کد QR ، می توانید دستگاه Homebridge خود را به عنوان هاب به تنظیمات HomeKit خود اضافه کنید ، مانند هابی که چراغ های Hue را کنترل می کند. از آنجا ، HomeKit با پل شما ارتباط برقرار می کند و HomeBridge این دستورات را به زبانی که برای آنها قابل درک است به لوازم جانبی غیر HomeKit شما ارسال می کند. Homebridge برای پشتیبانی از افزونه های توسعه یافته توسط جامعه استفاده می کند و شما می توانید افزونه های Homebridge را برای لامپ های Wiz ، ترموستات Nest و آشکارسازهای دود و حتی دستور دادن به دستگاه های HomeKit خود از طریق Amazon Alexa پیدا کنید.

  چون می خواستم چیزی ارزان و کم مصرف که فقط می تواند در گوشه ای قرار بگیرد و همیشه روشن باشد ، من تصمیم گرفتم از Raspberry Pi 3 قدیمی که قبلاً داشتم استفاده کنم. قبلاً برای شبیه سازی کنسول بازی بود ، اما از آنجایی که من آن را با Pi 4 جایگزین کردم ، در کمد دیوانه می شد. یک تصویر Homebridge آماده برای Pi وجود دارد که شامل نرم افزار و رابط کاربری تحت وب است و به راحتی در هر کارت microSD 4 گیگابایت یا بزرگتر جا می گیرد.

  پس از چشمک زدن تصویر Homebridge و چرخاندن در Pi ، Homebridge یک شبکه Wi-Fi را که با تلفن یا رایانه به آن متصل می شوید پخش می کند. این صفحه ساده ای را که برای اتصال HomeBridge به شبکه Wi-Fi خانگی خود استفاده می کنید باز می کند (راحت ترین حالت این است که همه دستگاه های خود را در یک VLAN داشته باشید ، که بیشتر شبکه های خانگی به این صورت پیکربندی می شوند ، مگر اینکه به طور خاص آن را به طور دیگری تنظیم کرده باشید ؛ اگر شما برای اهداف امنیتی دستگاه های خانه هوشمند را در یک VLAN جداگانه قرار می دهید ، هنوز می توانید از HomeKit و Homebridge با آنها استفاده کنید ، اما این در اینجا کمی فراتر از محدوده ماست.)

  سپس از برنامه Wiz برای دریافت همه لامپهای Wiz به شبکه من پیوستند ، این تقریباً تمام چیزی است که شما به آن نیاز دارید اگر قصد دارید از لامپ ها با Homebridge استفاده کنید. هیچ چیز مانع استفاده جداگانه از HomeKit و برنامه Wiz نمی شود و برنامه Wiz دارای تعدادی پیش تنظیم رنگی است که نمی توانید با برنامه Home آنها را تکرار کنید ، اما من عمدتا با استفاده از دستورات صوتی Siri و اتوماسیون HomeKit لامپ ها را کنترل می کنم.

  زیرنویس تصاویر موجود در گالری بالا به شما گام به گام نصب افزونه Wiz برای Homebridge و اطمینان از افزودن همه لوازم جانبی شما را نشان می دهد. من به جای استفاده از کد QR در صفحه اصلی Homebridge برای افزودن لوازم جانبی ، همچنین ترجیح می دهم برای هر افزونه پل های "کودک" ایجاد کنم تا Homebridge قابل اطمینان تر شود و در صورت بروز مشکلات ، جداسازی آنها آسان تر شود. وقتی Homebridge لامپ های Wiz شما را در شبکه کشف کرد و با استفاده از کد QR پل را به HomeKit اضافه کردید ، همه لامپ ها باید در برنامه Home به طور معمول نشان داده شوند. Homebridge و افزونه Wiz حتی از ویژگی جدید "روشنایی تطبیقی" که در iOS 14 معرفی شده است پشتیبانی می کند ، که به طور پویا دمای رنگ لامپ های شما را در طول روز تغییر می دهد.

  تبلیغات

  خواندن بیشتر

  چگونه به خانه هوشمند برسیم نیروانا (یا اتوماسیون خانگی بدون اشتراک)

  من تلاش زیادی برای ایمن سازی جعبه Homebridge انجام نداده ام ، زیرا لامپ های Wiz تنها چیزی است که در حال حاضر به آن متصل است و همه ارتباطات از طریق شبکه محلی اتفاق می افتد. هیچ گونه ورود یا قرار گرفتن در معرض اینترنت آزاد وجود ندارد (من آزمایش اضافه کردن ترموستات های Nest Protect خود را به آن انجام داده ام ، اما فراتر از خرابی انجام نداده ام). در صورت تمایل می توانید 2FA را به صفحه ورود Homebridge اضافه کنید ، و من همچنین توصیه می کنم اقدامات اولیه امنیتی Raspberry Pi را انجام دهید ، مانند اطمینان از تغییر رمز عبور پیش فرض "pi" سرپرست و مطمئن شدن سیستم عامل برای گذرواژه های sudo. به همچنین اگر گواهی دارید ، می توانید HTTPS را برای رابط وب Homebridge نسبتاً آسان فعال کنید. ملاحظات بیشتر امنیتی بر اساس پیکربندی شبکه شما و لوازم جانبی مورد استفاده شما متفاوت خواهد بود.

  این پروژه به طور کامل روان انجام نشده است. اگر لامپ ها را با کلید روشن و خاموش کنید ، برنامه Home و لامپ ها گاهی اوقات به یک دقیقه زمان نیاز دارند تا یکدیگر را ببینند ، و یک قطع برق ناگوار ارتباط بین لامپ ها و رزبری پای من را کاملاً مختل کرد. شاید بتوانم با زمان کافی آن را برطرف کنم ، اما راه اندازی من به اندازه کافی ساده است که فقط همه چیز را ریست کرده و دوباره انجام دادم. اما این یک خطر است که شما با هر پروژه DIY خانه هوشمند انجام می دهید و خانه من در هر اتاق به تعداد کافی لامپ احتیاج دارد که ارزش آن را دارد که در ازای هزینه بسیار کمتری برای هر لامپ با برخی سردردها کنار بیایید.

  Wiz-plus رویکرد هامبریج برای همه مناسب نخواهد بود-چه بخواهید لامپ های مروس سازگار با HomeKit را بخرید یا تصمیم بگیرید که آنها را کنار بگذارید یا فقط از Google یا Alexa استفاده کنید تا HomeKit همه لوازم جانبی شما را به هم وصل کند ، مطمئناً کاربرهای ساده تر و بیشتری وجود دارد- گزینه های دوستانه وجود دارد اما این یک پروژه DIY سریع ، آسان و سرگرم کننده بود که به من کمک کرد لامپهای ارزان قیمت جدید خود را با لامپهای قدیمی گران قیمت ترکیب کنم و یک Raspberry Pi قدیمی را دوباره مفید سازم. Homebridge ثابت کرد که یک نرم افزار کوچک کاربردی است که برای انواع مختلف پروژه مناسب است.

  توجه: Ars Technica ممکن است از طریق پیوندهای موجود در این پست از طریق برنامه های وابسته ، جبران فروش کند.

خبرهای دیگر از ابزارها