خبر

 • تک بورد - چرا به‌روزرسانی‌های macOS ممکن است Mac شما را خراب کند و چه کاری می‌توانید در مورد آن انجام دهید

  چرا به‌روزرسانی‌های macOS ممکن است Mac شما را خراب کند و چه کاری می‌توانید در مورد آن انجام دهید
  6 روز و 8 ساعت قبل

  گزارش‌های حکایتی حاکی از آن است که به‌روزرسانی مونتری برخی از Mac‌ها را بی‌پاسخ می‌گذارد.
  گزارش‌های حکایتی آخر هفته نشان می‌دهد که به‌روزرسانی macOS Monterey ممکن است در حین نصب برخی از Mac‌ها را خراب کرده و دستگاه‌ها را بی‌پاسخ بگذارد. MacRumors مجموعه‌ای از شکایات را از انجمن‌های پشتیبانی اپل و توییتر جمع‌آوری کرده است که عمدتاً علائم مشابهی را توصیف می‌کنند: مک‌های بی‌پاسخ که با استفاده از S

  گزارش‌هایی که توسط MacRumors گردآوری شده‌اند به چندین مدل مک اینتل اشاره می‌کنند، از مدل سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰، اما به مدل‌های Apple Silicon اشاره نمی‌شود – این تا حدی منطقی است، زیرا آنها کمی متفاوت از اینتل به‌روزرسانی می‌شوند. مکینتاش و ممکن است مستعد مشکلات مشابه نباشند.

  ما از اپل در مورد این گزارش های حکایتی پرسیده ایم تا ببینیم آیا مشکلی وجود دارد که شرکت از آن آگاه است یا راهنمایی هایی برای افرادی که سخت افزار آنها پاسخ نمی دهد یا خیر. ورودی پس از به روز رسانی نرم افزار ما همچنین توصیه‌های خودمان را داریم، و همچنین فرضیه‌هایی در مورد اینکه چرا این به‌روزرسانی‌های اصلی گاهی اوقات به نظر می‌رسد باعث ایجاد تعداد بیشتر از حد معمول مشکلات سخت‌افزاری می‌شوند، داریم.

  به‌روزرسانی‌های macOS فقط در حال به‌روزرسانی macOS نیستند

  وقتی اپل به‌روزرسانی‌های جدید macOS را منتشر می‌کند، شما فقط به‌روزرسانی‌های سیستم عامل را دریافت نمی‌کنید. از سال 2015 یا بیشتر، اپل اغلب به‌روزرسانی‌های میان‌افزار را به‌عنوان بخشی از سیستم‌عامل به جای انجام جداگانه توزیع کرده است (این شامل به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار «bridgeOS» است که روی مک‌های Apple T1 و T2 اجرا می‌شود). برای دارندگان رایانه شخصی، به‌روزرسانی‌های ویندوز را تصور کنید که می‌تواند بایوس یا سیستم‌افزار گرافیکی رایانه شما را نیز به‌روزرسانی کند.

  این کار باعث صرفه‌جویی در مراحل برای کاربران نهایی می‌شود، کاربرانی که از مزایای امنیت در سطح میان‌افزار و وصله‌های ویژگی فقط با حفظ نرم‌افزار خود بهره‌مند می‌شوند. به روز. وصله‌های میان‌افزار اپل شامل کاهش آسیب‌پذیری‌های سطح سخت‌افزار مانند Spectre، Meltdown و مانند آن‌ها هستند، و اپل همچنین سفت‌افزار به‌روزرسانی‌شده‌ای را با macOS High Sierra منتشر کرد تا پشتیبانی از بوت APFS را به مک‌های قدیمی‌تر اضافه کند.

  اما به‌روزرسانی‌های میان‌افزار را به همراه دارد. همچنین پیچیدگی را اضافه می کند. اگر مک شما در حین به‌روزرسانی میان‌افزار از برق جدا شده یا باتری آن تمام می‌شود، ممکن است آن را نتوان بوت کرد و از طریق روش‌های معمولی احیا نمی‌شود. و چون فشرده‌تر و طولانی‌تر از به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار معمولی هستند، هم به‌روزرسانی‌های میان‌افزار و هم به‌روزرسانی‌های اصلی سیستم‌عامل می‌توانند گهگاه مشکلات سخت‌افزاری اساسی را با RAM، فضای ذخیره‌سازی یا سایر اجزا پیدا کنند.

  تبلیغات

  نحوه رفع (و) سعی کنید از این مشکلات جلوگیری کنید

  Apple T2 و مک های مبتنی بر سیلیکون اپل را می توان در حالت DFU قرار داد و سیستم عامل آنها را توسط Mac دومی که Apple Configurator 2 دارد بازیابی کرد.Apple T2 و Apple Silicon-based Macs می توان آن را در حالت DFU قرار داد و سیستم عامل آنها را توسط مک دومی که Apple Configurator 2 را اجرا می کند، بازیابی کرد. تنظیم مجدد SMC و NVRAM کامپیوتر شما هیچ کاری انجام نمی دهد، بهترین شرط بعدی شما این است که با اپل در تماس باشید، چه از طریق تلفن، چه از طریق چت یا در فروشگاه اپل. اگر مشکل اصلی سخت افزار شما باشد، آنها می توانند آن را برطرف کنند (اگرچه در صورت اتمام گارانتی ممکن است برای شما هزینه داشته باشد). در غیر این صورت، آنها ابزارهای بیشتری برای تشخیص و احیای دستگاه شما در اختیار خواهند داشت.

  ادامه مطلب

  macOS 12 Monterey: بررسی Ars Technica

  اگر از Apple T2 استفاده می کنید و مک دیگری در دسترس دارید، ممکن است گزینه دیگری داشته باشید. این مک‌ها را می‌توان در حالت بازیابی «DFU» مانند دستگاه‌های iOS و مک‌های اپل سیلیکون راه‌اندازی کرد. با استفاده از دستورالعمل‌های اپل، می‌توانید Mac "آجری" خود را با کابل USB یا Thunderbolt به مک دوم متصل کنید و از برنامه Apple Configurator برای بازیابی سیستم عامل آن استفاده کنید. اگر پس از بازیابی سیستم عامل مک قابل بوت شدن باشد، باید بتوانید از Internet Recovery یا درایو نصب USB برای نصب کامل macOS روی سیستم استفاده کنید. مک‌های سیلیکونی اپل را می‌توان به روشی مشابه بازیابی کرد.

  عیب بازیابی DFU این است که حافظه داخلی مک شما را کاملاً پاک می‌کند. اگر نسخه‌های پشتیبان مناسبی را نگه دارید، پس ارزش آن را دارد که دوباره کامپیوتر خود را به کار بیاندازید. اگر داده‌های بسیار مهمی را در مک خود ذخیره کرده‌اید و در هیچ جای دیگری ذخیره نمی‌کنید، یا اگر بازیابی DFU کار نمی‌کند، باید قدم بعدی شما با اپل تماس بگیرید.

  بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات این است که به‌روزرسانی نکنید. مک خود را تا زمانی که اپل چند به‌روزرسانی عمده رفع اشکال را برای Monterey منتشر کند، که معمولاً با هر نسخه نرم‌افزار جدیدی انجام می‌شود، خواه گزارش‌های گسترده‌ای از مشکلات وجود داشته باشد یا نه. به‌روزرسانی‌های امنیتی اپل برای Catalina و Big Sur اغلب شامل همان به‌روزرسانی‌های میان‌افزاری است که سیستم عامل جدید شامل می‌شود - این برای اصلاح آسیب‌پذیری‌های امنیتی در سطح میان‌افزار ضروری است - بنابراین اگر مشکل واقعاً توسط به‌روزرسانی‌های میان‌افزار جدید ایجاد شده یا آشکار شود، از Monterey اجتناب کنید. ممکن است کمکی نکند اما با فرض اینکه مشکلات ناشی از ترکیبی از به‌روزرسانی‌های میان‌افزار جدید، مشکلات سخت‌افزاری پنهان در مک‌های تکی، و به‌روزرسانی اصلی سیستم‌عامل جدید باشد، ماندن در Big Sur یا Catalina برای چند ماه دیگر می‌تواند حداقل یک متغیر را از آن حذف کند. معادله.

خبرهای دیگر از گجت ها