خبر

 • تک بورد - چاپ سه بعدی می تواند لپ تاپ ها و تلفن های OLED را ارزان تر کند

  چاپ سه بعدی می تواند لپ تاپ ها و تلفن های OLED را ارزان تر کند


  12 روز و 5 ساعت قبل

  فرآیند از دو نوع چاپ برای ساخت پنل 64 پیکسلی استفاده کرد.
  لپ‌تاپ‌ها و تلفن‌های دارای نمایشگر OLED دارای رنگ‌های غنی با کنتراست بالا هستند، اما قیمت بالایی دارند. محققان دانشگاه شهرهای دوقلوی مینه‌سوتا (UMN) می‌گویند با استفاده از یک چاپگر سه‌بعدی راه‌حل بالقوه‌ای برای این مانع قیمت پیدا کرده‌اند که در نهایت می‌تواند منجر به ساخت صفحه‌نمایش‌های OLED خود در خانه شود.

  مایکل مک آلپاین، استاد دانشگاه مینه‌سوتا در این بخش، در مطالعه‌ای که در روز جمعه در Science Advances منتشر شد، محققان از یک چاپگر سفارشی استفاده کردند که روی میز قرار می‌گیرد و «هزینه آن تقریباً به اندازه یک تسلا مدل S است». از مهندسی مکانیک و نویسنده ارشد این مطالعه، در بیانیه‌ای به همراه اعلامیه UMN گفت.

  در حالی که پنل‌های OLED معمولاً در تأسیسات میکروساخت بزرگ توسط شرکت‌های بزرگی مانند LG Display ساخته می‌شوند، این تحقیق در نهایت می‌تواند منجر به علاقه‌مندان شود. طبق گفته دانشگاه، می‌توانند پنل‌های OLED ارزان قیمت را در کارگاه‌های خود بسازند.

  «بخش خوب در مورد تحقیقات ما این است که ساخت تماماً ساخته شده است، بنابراین ما تا 20 سال با برخی صحبت نمی‌کنیم. مک آلپاین گفت: دید «پای در آسمان». این چیزی است که ما واقعاً در آزمایشگاه تولید کرده‌ایم، و تصور اینکه بتوانید این را به چاپ انواع نمایشگرها در خانه یا در حال حرکت در عرض چند سال بر روی یک چاپگر کوچک قابل حمل ترجمه کنید، سخت نیست. /p>

  نقاط OLED منعطف اخیراً چاپ شده برای استفاده برای نمایشگرهایی فراتر از تلفن‌های هوشمند و لپ‌تاپ و همچنین در تلویزیون‌ها و نمایشگرهای صفحه بزرگ.

  پنل‌های OLED قبلاً به صورت سه بعدی چاپ شده‌اند، اما نه در این سطح از موفقیت UMN به پنل‌های OLED «جزئی چاپ شده» قبلی اشاره می‌کند که به پوشش چرخشی یا تبخیر حرارتی برای استفاده در دستگاه‌های واقعی وابسته بودند. نویسندگان مقاله جدید همچنین از چاپ سه بعدی برای ساخت صفحه نمایش OLED قبلی استفاده کرده بودند، اما برای دستیابی به لایه های یکنواخت ساطع کننده نور با مشکل مواجه شدند. چاپ اسپری برای لایه‌های فعال و چاپ اکستروژن برای الکترودها، اتصالات، عایق‌ها و کپسوله‌سازی - محققان توانستند شش لایه ایجاد کنند تا یک پنل OLED منعطف با ابعاد تقریباً 1.5×1.5 اینچ با شبکه‌ای 8×8 از پیکسل‌های عملکردی بسازند. می تواند متن خوانا را نمایش دهد.

  پنل <b>OLED</b> در حال نمایش صورتک است.بزرگنمایی / پنل OLED یک صورتک را نشان می دهد. کالج علوم و مهندسی، UMN/YouTube

  "دستگاه نسبتاً پایداری را نشان داد Ruitao Su، نویسنده این مطالعه گفت: انتشار بیش از 2000 چرخه خمش، نشان می دهد که OLED های کاملاً سه بعدی چاپ شده می توانند به طور بالقوه برای کاربردهای مهم در الکترونیک نرم و دستگاه های پوشیدنی استفاده شوند.

  The پانل هزاران بار خم شد.بزرگ کردن / پانل هزاران بار خم شد. کالج علوم و مهندسی، UMN/YouTube

  علاوه بر این، کاغذ می‌گوید که نمایشگرهای پرینت سه‌بعدی می‌توانند منجر به طراحی‌های جدیدی شوند، مانند به عنوان فاکتورهای ابعادی بالاتر، نمایشگرهایی که با روباتیک نرم برای قطعات الکترولومینسانس بدن و ماتریس های پیکسلی ساختار یافته سه بعدی برای هولوگرافی در هم تنیده شده اند."

  در مرحله بعد، محققان برای ساخت پنل های OLED با چاپ سه بعدی کار خواهند کرد. روشن‌تر و با وضوح بالاتر.

  البته، حتی جدی‌ترین علاقه‌مندان برای یافتن چاپگر سه‌بعدی هم‌رده‌ای که محققان UMN از آن استفاده می‌کنند، با مشکل مواجه خواهند شد. با این حال، اگر این فناوری در دسترس‌تر شود، می‌توانیم به پروژه‌های سازنده‌ای جالب توجه کنیم—و شاید حتی گزینه‌ای برای تعمیر صفحه نمایش OLED خود دفعه بعد که تلفن یا لپ‌تاپ خود را رها می‌کنید.


  تگ ها:

  بعدی , تواند , تلفن , oled , ارزان


خبرهای دیگر از گجت ها