خبر

 • تک بورد - پردازنده‌های لپ‌تاپ نسل دوازدهم Intel Core تا 14 هسته را به دستگاه‌های قابل حمل رده بالا می‌آورند.

  پردازنده‌های لپ‌تاپ نسل دوازدهم Intel Core تا 14 هسته را به دستگاه‌های قابل حمل رده بالا می‌آورند.


  18 روز و 6 ساعت قبل

  معماری ترکیبی اینتل تلاش می کند تا سرعت را به حداکثر برساند و مصرف انرژی را به حداقل برساند.
  علاوه بر اعلام تراشه های دسکتاپ جدید، اینتل همچنین معماری Alder Lake خود را به لپ تاپ ها نیز گسترش می دهد. اینتل تراشه‌های هسته‌ای نسل دوازدهم را برای همه چیز، از لپ‌تاپ‌های گیمینگ گران‌قیمت گرفته تا اولترابوک‌های نازک و سبک، با پنتیوم‌ها و سلرون‌های ارزان‌قیمت معرفی کرده است.

  این تراشه‌های لپ‌تاپ از معماری جدید پردازنده هیبریدی اینتل استفاده می‌کنند که هسته‌های بزرگ‌تر و عملکرد سریع‌تر را با هسته‌های کوچک‌تر و کارآمدتر (به ترتیب P-cores و E-cores) ترکیب می‌کند. اینکه چه تعداد P-core و E-core دریافت می کنید بستگی به پردازنده ای دارد که می خرید، و شما به سیستم عاملی نیاز دارید که از فناوری "Thread Director" اینتل پشتیبانی کند تا بیشترین عملکرد را از تراشه ها داشته باشید. Windows 11 اکنون از آن پشتیبانی می‌کند، پشتیبانی لینوکس در حال انجام است، و Windows 10 آن را ندارد و نخواهد داشت.

  با عملکرد بالا: پردازنده‌های سری H و P

  پردازنده‌های سری H اینتل پردازنده‌های گرافیکی لپ‌تاپ با عملکرد برتر آن هستند و نسل دوازدهم تراشه‌های سری H از ماه فوریه در لپ‌تاپ‌ها عرضه خواهند شد. ما جداول را با تمام تعداد هسته‌ها و سرعت ساعت بالا ارائه کرده‌ایم، اما برای خلاصه کردن سریع تفاوت‌های بین هشت CPU مختلف سری H:

  مدل‌های Core i9 شامل شش هسته P و هشت هسته E هستند. ، به علاوه یک GPU یکپارچه با 96 واحد اجرایی (EU). i9-12900HK تنها پردازنده لپ تاپ قابل اورکلاک در کل سری نسل دوازدهم اینتل است. تراشه‌های Core i7 نیز از شش هسته P و هشت هسته E استفاده می‌کنند، اما با سرعت کلاک کمی پایین‌تر. پردازنده‌های گرافیکی آن‌ها نیز دارای 96 واحد EU است، اما پایین‌ترین i7-12650H تنها از 65 واحد EU استفاده می‌کند. تراشه‌های Core i5 از چهار هسته P و هشت هسته E استفاده می‌کنند که حداکثر توان توربو را از 115 وات به 95 وات کاهش می‌دهد. پردازنده‌های گرافیکی آن‌ها به جز 48 EU i5-12450H، شامل 80 واحد EU است. تبلیغات

  اعداد عملکرد اینتل عمدتاً بر روی Core i9-12900HK برتر متمرکز است که این شرکت به خوبی با آخرین نسل i9-11980HK، AMD Ryzen 5900HX و M1 Max و M1 Pro اپل مقایسه می کند. مقایسه اپل زیاد نیست، و اسلایدهای خود اینتل نشان می دهد که تراشه های اپل انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند. مقایسه‌های عملکرد اینتل همچنین تراشه‌های لپ‌تاپ سری Ryzen 6000 را که به تازگی معرفی شده‌اند، به حساب نمی‌آورند.

  GPU‌های یکپارچه در این تراشه‌ها معمولاً با نوعی GPU اختصاصی جفت می‌شوند، زیرا بیشتر در این تراشه‌ها نمایش داده می‌شوند. لپ تاپ های بازی و ایستگاه های کاری اما پردازنده گرافیکی اینتل در این لپ‌تاپ‌ها هنوز هم معمولاً مسئول هدایت نمایشگرهای داخلی و خارجی است، بنابراین عملکرد مناسب همچنان مرتبط است.

  معمولاً <b>پردازنده‌های</b> سری P را کمتر می‌بینید، اما آنها فاصله بین آنها را پر می‌کنند. تراشه‌های سری H سریع‌تر و تراشه‌های سری U کم‌مصرف‌تر هستند.بزرگنمایی / معمولاً پردازنده‌های سری P را کمتر می‌بینید، اما آنها شکاف بین تراشه‌های سری H سریع‌تر و تراشه‌های رایج‌تر سری U کم مصرف را پر می‌کنند. از پردازنده‌های سری P استفاده می‌شود که در سه ماهه اول سال جاری عرضه می‌شوند—بسیاری از این مدل‌ها در سطح سخت‌افزاری اساساً مشابه سری H هستند، اما با کاهش قدرت پایه و حداکثر مصرف انرژی توربو. این بدان معناست که سرعت ساعت آن‌ها زیاد نیست و نمی‌توانند با حداکثر سرعت تقویت خود برای مدت طولانی کار کنند، اما می‌توانند در رایانه‌های شخصی نازک‌تر و سبک‌تر با سیستم‌های خنک‌کننده کوچک‌تر قرار بگیرند. p>

  بیشتر پردازنده‌های سری P Core i7 و Core i5 شامل چهار هسته P و هشت هسته E، با حافظه نهان L3، سرعت ساعت و تعداد واحدهای گرافیکی GPU که با پایین آمدن به تدریج کاهش می‌یابد. پشته هیچ گزینه Core i9 وجود ندارد، اگرچه Core i7-1280P همان ترکیبی از شش هسته P و هشت هسته E را ارائه می دهد. و در پایین، یک Core i3-1220P، با دو هسته P و هشت هسته E دارید.


  تگ ها:

  پردازنده‌های , لپ‌تاپ , دوازدهم , intel , core , هسته , دستگاه‌های , قابل , بالا , می‌آورند.


خبرهای دیگر از گجت ها