خبر

 • تک بورد - پاسخ روپرت مورداک به Google News پس از تنها 18 ماه مرده است

  پاسخ روپرت مورداک به Google News پس از تنها 18 ماه مرده است
  26 روز و 10 ساعت قبل

  گردآورنده اخبار کرکره ای داستانها را عمدتاً از منابع متمایل به راست ارائه می دهد.
  در آگوست سال 2019 ، News Corp از روپرت مورداک اعلام کرد که در حال توسعه Knwez ، گزینه "دوستانه محافظه کارانه" خود برای Google News است. Knewz در ژانویه سال 2020 بدون سر و صدا زیاد به زندگی ادامه داد و امروز ، کمتر از هجده ماه بعد ، رسماً درگذشت.

  Knewz چی بود؟

  Knewz خود را به عنوان "یک سرویس نوآورانه طراحی شده است که به شما اجازه می دهد اخبار را از طیف گسترده ای از منابع ، بدون حباب های جانبدارانه و عمودی های خالی که بسیاری از خوانندگان و ناشران متفکر را ناامید می کند ، مصرف کنید. این سرویس توسط News Corp ، یک شرکت متعلق به مورداک ، پشت فاکس نیوز ، نیویورک پست ، سان و وال استریت ژورنال اداره می شد.

  در عمل ، Knewz یک گردآورنده اخبار بود ، تا حدودی شبیه به اخبار گوگل. از الگوریتم های هوش مصنوعی برای تراشیدن مطالب از صدها منبع خبری ، با ویراستاران انسانی برای "برجسته کردن مجموعه ای از عناوین که چشم انداز گسترده ای دارند" استفاده شد. طراحی سایت به ویژه جذاب بود ، دارای هدرهای زرد-پروژه ای ساختمانی ، طرح کاشی در اندازه متناقض ، و استفاده مکرر از صفحه پررنگ ، زیر خط و حروف کج در همان عنوان.

  چرا Knewz بود؟

  مشخص کردن دلیل واقعی رقابت در برابر رقیب News News در Google News ممکن است دشوارتر باشد. گرچه Knewz خود را به عنوان راهی برای "فرار از حباب های مغرضانه" معرفی می کرد ، اما یک آزمایش مستقل در سال 2020 از مرکز روزنامه نگاری دیجیتال نشان می دهد که خلاف این است. صفحه فرود این نمایش 17 بار در فوریه / مارس سال 2020 نمایش داده شد و پس از آن فاکس نیوز در 10 منتشر شد. روزنامه دیلی میل در دو پیوند قرار گرفت و NBC News و نیویورک تایمز در مقام آخر هر یک قرار گرفتند.

  تبلیغات

  در صفحه سیاست Knewz ، گرایش محافظه کارانه حتی بیشتر آشکار بود ، به طوری که پیوندهایی با فیلم The Blaze از گلن بک ، The Daily Wire از بن شاپیرو و The Daily Caller از تاکر کارلسون بیشتر از پیوندها به وال استریت ژورنال News Corp ظاهر می شد.

  علاوه بر ارائه خوراک محافظه کار ، احتمالاً این سایت برای تحت فشار قرار دادن گوگل برای پرداخت اخبار شرکت برای استفاده از عناوین خبری فاکس ، وال استریت ژورنال و سایر رسانه ها بود. نظریه "فشار گوگل" به ویژه با توجه به اینکه رسانه های متعلق به News News خود تمایل داشتند آن را یادداشت کنند ، بسیار محتمل است.

  وال استریت ژورنال گفت که News Corp "شکایت کرده است [اخبار گوگل] شکایت نمی کند ناشران را به میزان کافی در پوشش راه اندازی Knewz جبران می کند ، و مشاهده مجدد مشاهده این خبر را در گزارش امروز خود تکرار می کند.

  چرا اکنون Knewz شاتر است؟

  پیام خداحافظی در Knowz.com امروز به راحتی می گوید: "مطمئناً منشأی داشتیم ، اما هیچ سودی نداشتیم" و مجموعه ای از پیوندها را به "برخی از سایت های خبری معتبر جهان" ارائه می دهد - که همه آنها News Corp هستند - فروشندگان متعلق به آن - از جمله (به طرز عجیبی) realtor.com و mansionglobal.com. اما ممکن است عامل مهمی در زمان بسته شدن Knewz وجود داشته باشد.

  در فوریه 2021 ، News Corp به توافق نامه ای با گوگل دست یافت که در آن غول جستجوگر "پرداخت های قابل توجهی" برای ادامه یافتن عناوین از News Corp دارای رسانه هایی از جمله فاکس نیوز ، نیویورک پست ، سان و وال استریت ژورنال بود.

  با قفل شدن و بهره برداری از توافق نامه مالی با گوگل ، سایت متعلق به مورداک ممکن است به سادگی از عمر خود گذشته باشد. مهمترین هدف.

خبرهای دیگر از اسباب