خبر

 • تک بورد - وصله امنیتی ماه نوامبر اندروید اصلاحات پیکسل 6 را به همراه دارد و به پشتیبانی از پیکسل 3 پایان می دهد

  وصله امنیتی ماه نوامبر اندروید اصلاحات پیکسل 6 را به همراه دارد و به پشتیبانی از پیکسل 3 پایان می دهد
  5 روز و 11 ساعت قبل

  سه سال پشتیبانی پیکسل 3 به پایان رسیده است، در حالی که پیکسل 6 تازه شروع شده است.
  شروع یک ماه جدید به این معنی است که وقت آن رسیده است که Google یک وصله امنیتی اندروید را منتشر کند. به لطف برخی رفع اشکالات خاص پیکسل 6 و قطع سخت افزار سه ساله پیکسل 3، وصله نوامبر بیشتر از حد معمول قابل توجه است.

  این نسخه همچنین نشان دهنده مرگ Pixel 3 در خط پشتیبانی Google است. پیکسل 3 در اکتبر 2018 با یکی از بزرگ‌ترین ناچ‌های نمایشگر و کمبود شدید رم راه‌اندازی شد که با استقبال کم و فروش ناامیدکننده‌ای مواجه شد. در حالی که تلفن به اندازه کافی دوام آورد تا به‌روزرسانی بزرگ Android 12 و وصله امنیتی اکتبر 2021 را دریافت کند، اکتبر سه سال از به‌روزرسانی‌ها گذشت، بنابراین به‌روزرسانی امنیتی نوامبر در Pixel 3 ارائه نخواهد شد.

  سخت افزار پیکسل 3 همچنان کاملاً کارآمد است، زیرا اسنپدراگون 845 و رم 4 گیگابایتی آن فاصله زیادی با یک گوشی 300 دلاری جدید ندارند. Google می‌توانست با مشتریان خود بهتر رفتار کند و با افزایش زمان‌بندی پشتیبانی، میزان زباله‌های الکترونیکی را کاهش دهد، اما تمایلی به انجام این کار نداشته است. حتی پیکسل 6 جدید، که گوگل کنترل سرتاسری روی آن دارد، پس از سه سال همچنان منسوخ خواهد بود، اگرچه همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی دریافت می‌کند. ما فقط درخواست می کنیم که پرچمدار 900 دلاری Google با پنجره پشتیبانی یک آیفون با قیمت 400 دلار مطابقت داشته باشد.

  تبلیغات

  در حالی که Pixel 3 در حال مرگ است، Pixel 6 تازه شروع شده است. دارندگان پیکسل 6 به‌عنوان یک به‌روزرسانی یک روزه به وصله نوامبر دسترسی پیدا کردند، اما Google فقط اکنون جزئیات آنچه در این وصله وجود دارد را توضیح می‌دهد. اصلاحات لحظه آخری شامل تغییراتی در نحوه عملکرد روشنایی خودکار در شرایط نوری خاص، بهبود پایداری اتصال Wi-Fi، و کیفیت صدای بلوتوث بهتر در «سناریوهای خاص» است. این پایان اصلاحات پیکسل 6 نیز نیست. گوگل قبلاً اعلام کرده بود که وصله ماه دسامبر یک باگ عجیب و بی‌اهمیت را برطرف می‌کند که در آن کاربران می‌توانند «مصنوعات نمایشی گذرا» را هنگام خاموش شدن نمایشگر ایجاد کنند. ما خودمان نمی‌توانیم این خطا را تکرار کنیم، اما ظاهراً، اگر دکمه روشن/خاموش را درست فشار دهید – به اندازه‌ای کم که باعث ایجاد اشکال شود، اما آنقدر سخت نیست که نمایشگر را به طور کامل روشن کنید، می‌توانید صفحه نمایش را سوسو بزند. تا زمانی که پچ منتشر نشود، Google توصیه می‌کند این کار را انجام ندهید.

خبرهای دیگر از گجت ها