خبر

 • تک بورد - واکسن ها ، بازگشایی ها و شورش کارگران: بازگشت مشاجره بیگ تک به دفتر

  واکسن ها ، بازگشایی ها و شورش کارگران: بازگشت مشاجره بیگ تک به دفتر
  14 روز و 21 ساعت قبل

  مدیران عامل می خواهند کارگران پشت میز کار خود برگردند. کارمندان و ویروس برنامه های دیگری دارند.
  در سراسر ایالات متحده ، رهبران شرکت های بزرگ فناوری مانند اپل ، گوگل و فیس بوک در حال رقص ظریف با هزاران کارمند هستند که به تازگی متقاعد شده اند که از نظر جسمی در حال رفت و آمد هستند. دفتر هر روز یک درخواست خالی و غیرقابل قبول از سوی کارفرمایان آنها است.

  خواندن بیشتر

  ناگهان در خانه کار می کنید؟ ما 22 سال این کار را انجام داده ایم-و توصیه داریم همه گیری COVID-19 این شرکت ها را مجبور کرد تا ماه ها مستقیماً با نیروهای کار از راه دور کار کنند. و از آنجا که بسیاری از آنها در مناطقی با نرخ نسبتاً بالای واکسیناسیون مستقر هستند ، تماس ها برای بازگشت به مطب در تابستان شروع شد.

  اما هزاران کارگر پردرآمد در این شرکت ها از آن برخوردار نیستند. بسیاری از آنها نمی خواهند به صورت تمام وقت به دفتر بازگردند ، حتی اگر مایل باشند این کار را چند روز در هفته انجام دهند. کارگران حتی به میزان تأثیرگذاری آنها در زمان دور بودن کامل اشاره می کنند و از آن برای س questionال اینکه چرا باید در شهرهای گرانقیمت که این دفاتر در آن واقع شده است زندگی کنند ادامه دهند.

  برخی از رهبران فناوری (مانند جک دورسی توییتر) موافقت کردند. ، یا حداقل نوشته های روی دیوار را دیدند. آنها تغییرات دائمی یا نیمه دائمی را در سیاست های شرکت های خود اعمال کردند تا کار از راه دور جزئی یا حتی تمام وقت به یک امر عادی تبدیل شود. دیگران (مانند تیم کوک اپل) به سختی تلاش می کنند راهی را پیدا کنند که با وجود سازماندهی سازمان یافته ، همه را در اسرع وقت به صندلی های تعیین شده خود بازگردانند.

  در هر دو صورت ، فرهنگ کار در شرکت های فناوری که همه چیز از iPhone تا جستجوی Google با موج بزرگی از تحول روبرو هستند.

  این کار در سال 2020 آغاز نشد

  بشارت آینده کار از راه دور مدتهاست که توسط یک کادر اختصاصی در سیلیکون ولی و دیگر مراکز استارتاپ فناوری. سالهاست که افراد تأثیرگذار ، نویسندگان و مشاوران مشاغل می گویند به لطف فناوری امروز ، کار در یک دفتر به عنوان چیزی که در گذشته باقی مانده است.

  ادامه مطلب

  آینده کار شبیه به ماندن در خارج از دفتر است. موافقان می گویند هیچ گونه توجیهی برای مقاومت در برابر کار از راه دور وجود ندارد ، علاوه بر نوعی ناامنی کنترل مدیریتی. و برای حمایت از پرونده خود ، آنها به مطالعاتی اشاره می کنند که نشان می دهد برخی از کارمندان در مشاغل خاص وقتی کار از راه دور یک گزینه است شادتر و مولد تر هستند. مطالعات همچنین این فرض را رد می کنند که بهره وری همیشه پایین تر است وقتی کار از راه دور یک امر عادی است.

  این جنبش در اواخر دهه 2000 به اوج خود رسید ، زمانی که خوش بینی تکنیک شاخدار دنیای تجارت را فرا گرفته بود و برخی از مدیران برجسته در موج جدید استارتاپ ها با این ایده دلپذیر به نظر می رسیدند. اما کار از راه دور با شکست های چشمگیری روبرو شد. به طور خاص ، یاهو!-که بعداً به عنوان یکی از دورترین شرکت های بزرگ فناوری شناخته می شد-در اوایل دهه 2010 تحت رهبری مدیرعامل وقت ماریسا مایر تغییر مسیر داد ، که دستور داد ناوگان وسیعی از کارگران از راه دور مجبور به جابجایی و حضور در آنجا شوند. در میزهای تعیین شده خود. به سازش شرکت هایی مانند گوگل یا توییتر به کارکنان اجازه می دهند تا در صورت نیاز به صورت دوره ای از خانه کار کنند (برای مثال ، مراقبت از یک کودک بیمار یا حتی در روز بهداشت روان). اما در بیشتر موارد ، فرهنگ حکم می کرد که کارگران زیاد این کارت را بازی نکنند. کار از راه دور یک امتیاز بود ، نه یک حق ، و کارمندان معمولاً نمی توانستند خارج از محدوده رفت و آمد روزانه از شهرهایی که این شرکت ها در آن مستقر بودند نقل مکان کنند. سیاتل ، لس آنجلس و آستین-و در نتیجه بدتر شدن نابرابری های اقتصادی در آن مناطق-مفسران برجسته هنوز گاه به گاه اقداماتی را که اساساً می گفتند ، نوشته اند: "خوب ، شاید اگر برخی از رهبران کسب و کار بیشتر در معرض دید باشند ، برخی از این مشکلات کاهش می یابد. کار از راه دور " اما با این وجود رادیکال ترین دیدگاه جنبش کار از راه دور در آب مرده به نظر می رسید.

  و سپس همه گیری اتفاق افتاد. رهبران مدتی ادعا می کردند که کار از راه دور هرگز بدون هیچ گزینه دیگری باقی نمی ماند. در مشاغل سنتی ، جنبش تحول دیجیتالی برای برآوردن نیاز به سرعت افزایش یافت. و در برخی از استارتاپ های فناوری ، این انتقال آنقدر بی عیب و نقص بود که بسیاری از کارکنان (و حتی مدیران) خود را متعجب می دانستند که چرا همه اینها قبلاً آزمایش نشده بود.

  خواندن بیشتر انجام همه کارها از راه دور: تغییرات فنی و فرهنگی البته در برخی از شرکت های فناوری استثنا وجود دارد. به عنوان مثال ، استودیوهای بزرگ بازی سازی تلاش می کردند تا سطح قبلی بهره وری را در شیوه کار جدید از راه دور حفظ کنند ، که منجر به تاخیر یا کاهش کیفیت برخی از نسخه ها می شود. اما بیشتر اوقات ، تغییرات ایجاد شده در پاسخ به همه گیری ، مردم را به این باور واداشت که این چیز دور افتاده ممکن است در واقع به نتیجه برسد.

  بین تهدیدهای همه گیر آینده در شهرهای شلوغ و قیمت مسکن دیوانه کننده در قطب های فناوری ، اخیراً بسیاری از کارگران شروع به برنامه ریزی برای تخلیه از مکان هایی مانند منطقه خلیج برای مراتع ارزان تر و سبزتر کردند - اما با این امید که بتوانند شغل پردرآمد خود را حفظ کنند.

  بر اساس داده های Glassdoor ، متوسط ​​دستمزد مهندس نرم افزار در هات اسپات گران قیمت سان خوزه ، کالیفرنیا ، 137،907 دلار است. به طرز شگفت انگیزی ، این برای بانکداری کل رویای آمریکایی در منطقه خلیج کافی نیست. اما اگر آن مهندس فرضی با آن دستمزد به سنت لوئیس یا توسان نقل مکان کند ، می توانند مانند خانواده سلطنتی زندگی کنند. این مسئله به عنوان اپل است. اگرچه بسیاری از کارکنان دفتر مرکزی کوپرتینو و جاهای دیگر عمدتا تا سال 2020 از خانه کار می کردند ، مدیرعامل تیم کوک در اوایل ژوئن 2021 به کارکنان خود ایمیل زد که تغییر سیاست قریب الوقوع است.

  کارکنان باید به دفتر بازگردند. حداقل سه روز از هر هفته با شروع ماه سپتامبر. آنها همچنین قادر خواهند بود تا حداکثر دو هفته در سال ، به شرط تأیید مدیریت ، کاملاً از راه دور بروند.

  تبلیغات

  سپس کارکنان یک نظرسنجی را بین خود پخش کردند تا مشخص شود که دستور کوک با آنچه که آنها انجام می دهند مطابقت ندارد. مطابق گزارش Zoe Schiffer The Verge ، خواسته یا مورد انتظار است. نود درصد از 1749 پاسخ دهندگان این نظرسنجی گفتند که "کاملاً موافقند" که "گزینه های کاری منعطف در محل برای من یک موضوع بسیار مهم است". کارگران نامه ای به کوک نوشتند و از او خواست در سیاست جدید تجدید نظر کند. شصت و هشت درصد موافق بودند "که عدم انعطاف پذیری مکان به احتمال زیاد باعث می شود آنها اپل را ترک کنند."

  این تهدیدها ممکن است مشروع باشند زیرا برخی دیگر از شرکت های فناوری (مانند توییتر) رویکرد بسیار مجاز تری را در پیش گرفته اند. این شرکت ها ممکن است کارکنان ناراضی اپل را در جایی دیگر قرار دهند.

  مدیران اپل از برنامه خود عقب نشینی نکردند. در طول تابستان ، تغییرات آینده منجر به آشفتگی در غول صنعت شده است ، به طوری که کارکنان قدیمی متعهد شده اند در صورت نیاز به دفتر کار را ترک کنند. برخی از کارگران با این ادعا که مدیریت اپل در پاسخ به درخواست های کار از راه دور بیش از حد معمول ، درخواست های کار از راه دور را آغاز کرده است ، به مطبوعات رفتند.

  چند تن از کارکنان اپل در نامه ای دیگر به مصالحه پرداختند: مبادله با سیستمی که در آن کارکنان شهرهای با هزینه زندگی کمتر نسبتاً حقوق کمتری می پذیرند. با این حال ، این پیشنهاد هنوز خشم سایر کارکنان را برانگیخته است ، آنها معتقدند که اپل می تواند حقوق رقابتی خود را بدون توجه به جایی که آنها تصمیم به مهاجرت به اواسط یا پس از همه گیری می گیرند ، پرداخت کند.

  به دلیل دلتا

  اما اکنون نبرد بر سر فرهنگ کار از راه دور در شرکت هایی مانند اپل به نظر می رسد که تمدید خواهد شد. خوش بینی اولیه تابستان امسال مبنی بر بازگشت قریب الوقوع به حالت عادی در مناطق ثروتمند جهان در سراسر صنعت کاهش یافته است. اعتبار گسترش سریع نوع دلتا COVID-19 و افزایش موارد در میان افراد واکسینه نشده در ایالات متحده.

  خواندن بیشتر

  تغییر ماسک CDC: واکسیناسیون باید از ماسک استفاده کند ایالت کالیفرنیا دستور ماسک داخل ساختمان را حتی برای افرادی که واکسینه شده اند ، دوباره مطرح کرد ، زیرا مطالعات نشان داده است که حتی افراد واکسینه شده نسبتاً سالم می توانند نوع دلتا مرگبار را در افراد واکسینه نشده آسیب پذیر گسترش دهند. فرمان کالیفرنیا به طور مستقیم بر بسیاری از این شرکت ها تأثیر می گذارد و احتمالاً به زودی ایالت های بیشتری نیز از آن پیروی می کنند.

  اپل در میان آشفتگی داخلی و افزایش نگرانی های مربوط به سلامتی ، برنامه بازگشت به دفتر خود را اعلام کرده است. طبق گزارشات ، این بازه زمانی از سپتامبر تا اکتبر تغییر کرده است و احتمال زیادی وجود دارد که این برنامه حتی بیشتر به عقب رانده شود.

  این هفته ، توییتر اعلام کرد که دفاتر ایالات متحده را که به تازگی تا حدی بازگشایی شده است ، می بندد. گوگل سیاست فعلی کار از خانه را تا اواسط اکتبر تمدید کرد و Lyft برنامه بازگشت به دفتر خود را در سپتامبر آینده به فوریه سال آینده موکول کرد.

  چندین شرکت بزرگ فناوری برخی از یا همه کارکنان را ملزم به واکسیناسیون می کنند تا به دفتر برگردند ، از جمله Lyft ، Google و Facebook. و حتی در شرکت هایی که هنوز هیچگونه واکسیناسیونی مانند اپل اعلام نکرده اند ، از کارمندان خواسته می شود تا نظرسنجی خود را در مورد وضعیت واکسیناسیون خود تکمیل کنند. ، علیرغم تحولات جدید ، اگرچه ممکن است در آینده نزدیک دوباره تغییر مسیر دهد. مایکروسافت عموماً نسبت به اپل در زمینه سازی برای پشتیبانی طولانی مدت کار ترکیبی فعال عمل کرده است ، هرچند علیرغم برنامه هایی که برای بازگشایی دفاتر دارد.

  انتظار نداشته باشید که این بحث ها به زودی حل شود. برخی از مدیران هنوز در تلاش هستند تا کارکنان را پشت میز خود برگردانند ، برخی از کارکنان هنوز می گویند "نه خیلی سریع" یا "اصلا" و COVID-19 هنوز هم کره زمین را فرا گرفته است.

  هر محل کار رسیدگی به امور متفاوت ، و اینکه آیا رویای کاملاً دور در برخی از این شرکت ها به واقعیت تبدیل می شود یا خیر ، پیشگویی های طولانی مدت کار از راه دور در یک مورد درست هستند: روش های قدیمی دیگر آن را کاهش نمی دهند ، و فناوری دیگر هرگز مانند سابق نمی شود.

خبرهای دیگر از ابزارها