خبر

 • تک بورد - هدست AR اپل کارهای سخت زیادی را به آیفون واگذار می کند

  هدست AR اپل کارهای سخت زیادی را به آیفون واگذار می کند
  20 روز و 18 ساعت قبل

  اتکا به پردازش خارجی هیچکس را که از AR استفاده می کنند شگفت زده نمی کند.
  طبق گزارش جدید در The Information ، هدست واقعیت ترکیبی طولانی مدت اپل نیاز به یک iPhone در محدوده بی سیم دارد تا حداقل برای برخی برنامه ها و تجربیات کار کند. به

  منابع اطلاعات می گویند اپل کار روی سیستم روی تراشه (SoC) هدست را "سال گذشته" به پایان رسانده است و طراحی فیزیکی آن و دو تراشه دیگر در نظر گرفته شده برای دستگاه به پایان رسیده است. اپل همچنین طراحی درایور صفحه نمایش و سنسور تصویر دستگاه را به پایان رسانده است. بر اساس فرآیند تولید پنج نانومتری TSMC خواهد بود ، که در حال حاضر جاری است اما ممکن است هنگام عرضه هدست در سال 2022 یا بعد از آن نباشد.

  (توجه داشته باشید که هدست مورد بحث ما هدست واقعیت افزوده گران قیمت ، با وضوح بالا و احتمالاً متمرکز بر توسعه دهنده است که انتظار می رود اپل در آینده ای نسبتاً نزدیک آن را عرضه کند-نه عینک های AR مصرف کننده براق و بازار انبوه که برنامه ریزی شده است که بعداً بیاید.)

  نکته مهم این است که این هدست دارای موتور عصبی ، پردازنده یادگیری ماشین که در iPhone ، iPad و Mac های بعد از اینتل یافت می شود ، نخواهد بود. موتور عصبی در حال حاضر برای تکمیل فناوریهای AR موجود اپل مورد استفاده قرار می گیرد و برای برنامه های AR آینده نیز ضروری است - هدست فقط باید به دستگاهی در نزدیکی با آن تراشه متکی باشد تا بتواند این موارد را اداره کند ، زیرا فاقد یک پردازنده است. موتور عصبی مخصوص به خود.

  با این حال ، SoC هدست دارای CPU و GPU است ، که نشان می دهد قادر به انجام برخی کارها بدون نیاز به ارتباط با تلفن است. با این حال ، سخت افزار موجود در هدست از قدرت کمتری نسبت به گوشی ها یا تبلت های اپل برخوردار است.

  تبلیغات

  اما ...

  از طرف دیگر (و این فقط ما حدس می زنیم) ، به احتمال زیاد این چنین است بنابراین SoC می تواند برخی از کارهایی را انجام دهد که از طریق بی سیم ناکارآمد هستند و نه تلاش برای عملکرد صحیح دستگاه بدون وجود تلفن.

  SoC برای هدست به گونه ای طراحی شده بود که در مواردی برتری داشته باشد که سایر محصولات از آن برخوردار نیستند. مثالهایی که توسط منبع اطلاعات ارائه شده است شامل مدیریت مصرف برق برای افزایش حداکثر عمر باتری ، "فشرده سازی و فشرده سازی ویدیو" و "انتقال داده های بی سیم بین هدست و میزبان" است. اپل در حال نزدیک شدن به فناوری های زیرین هدست است. اما افشاگری های اینجا ممکن است برای بسیاری از افرادی که اخیراً کار اپل و به طور کلی روی هدست های AR را دنبال کرده اند ، شگفت انگیز نباشد.

  سایر دستگاه های AR مانند Magic Leap به واحدهای پردازش خارجی متکی هستند. باتری های سنگین مورد نیاز برای هدست هایی که تمام پردازش های خود را به صورت محلی انجام می دهند ، مانعی برای راحتی و استقبال کاربران است. چندین بار تکرار اولیه دستگاه نیاز به iPhone نزدیک داشت تا کار کند ، اما اپل در نهایت به ساخت نسخه ای از پوشیدنی روی آورد که بتواند کاملاً مستقل عمل کند.

  اپل چند سال گذشته را صرف همکاری با توسعه دهندگان AR کرده است. ایجاد ابزارها و API هایی که توسعه برنامه های واقعیت افزوده مانند ARKit و RealityKit را تسهیل می کند. از این موارد برای ساختن برنامه های AR استفاده می شود که روی صفحه نمایش گوشی های هوشمند اجرا می شوند ، نه عینک های AR ، اما بسیاری از این کارها در نهایت برای عینک های واقعیت ترکیبی قابل اجرا خواهد بود. همچنین گفته می شود که توسط هدست جدید پشتیبانی می شود.

خبرهای دیگر از ابزارها