خبر

 • تک بورد - نه فقط OLED: ال جی در شرف عرضه اولین تلویزیون های Mini LED خود است

  نه فقط OLED: ال جی در شرف عرضه اولین تلویزیون های Mini LED خود است
  28 روز و 9 ساعت قبل

  چند هفته بعد مدل های جدید تلویزیون در ماه جولای وارد ایالات متحده شد.
  LG مطابق با اعلامیه مطبوعاتی شرکت کره جنوبی ، در نظر دارد اولین تلویزیون های مصرفی Mini LED خود را ماه آینده معرفی کند. Mini LED نوع جدیدی از فناوری تلویزیون LCD است که نسبت کنتراست بهتری نسبت به آنچه در گذشته وجود داشته است ، در میان سایر پیشرفت ها ارائه می دهد.

  ترکیب جدید در ایالات متحده شامل یک تلویزیون 4K (لقب QNED90) و یک نوع 8K (QNED99 نامیده می شود). هر دو در سه اندازه 65 اینچ ، 75 اینچ و 86 اینچ در دسترس هستند.

  بیشتر بخوانید سامسونگ به زودی تلویزیون های Micro LED را ارسال می کند ، اما Mini LED هنوز هم در این لیست پیشتاز است بسیاری از تبلیغات و بازاریابی های اخیر عضله پشت تلویزیون های Mini LED از طرف سامسونگ تهیه شده است ، اما این تنها شرکت تولید کننده آنها نیست. TCL ، Hisense و سایرین مجموعه های Mini LED را نیز معرفی کرده اند.

  ال جی از اصطلاح "QNED" برای اشاره به تمام تلویزیون های Mini LED خود استفاده می کند که فقط یک اصطلاح بازاریابی است که مخفف "Quantum Nanocell Mini LED" است. (تا آنجا که می توانیم بگوییم ، هیچ چیز اساسی در مورد این تلویزیون ها متفاوت نیست که در واقع خواستار اختصاری متفاوت در مقایسه با Mini LED های شرکت های دیگر باشد.)

  تلویزیون های Mini LED دارای هزاران نور پس زمینه LED بسیار کوچک هستند ، اجازه می دهد برای کنترل دقیق کنتراست نسبت به تلویزیونهای سنتی با نور پس زمینه LED یا لبه روشن. این باید اجازه دهد که سیاه و سفید عمیق تر در قسمت های خاصی از صفحه نمایش وجود داشته باشد ، و همچنین باعث کاهش شکوفه در اطراف اشیا against روشن در پس زمینه سیاه شود ، مانند آنچه که ممکن است با سکانس های اعتبار سیاه سفید در فیلم های پخش شده در تلویزیون های LED دیده باشید. Mini LED همچنین در انواع دیگر دستگاه ها از جمله تازه ترین اپل در iPad Pro 12.9 اینچی مورد استفاده قرار می گیرد.

  تبلیغات

  این نباید با Micro LED ، یکی دیگر از فناوری های نمایشگر جدید که فقط همین الان موجود است ، اشتباه گرفته شود. ورود به بازار در مجموعه هایی با قیمت فراتر از آنچه اکثر خانوارها از پس آن برمی آیند. Micro LED ادعا می کند که همان روشنایی حداکثر LED Mini ، همان سطح سیاه و سفید در هر پیکسل مشابه OLED و بدون خطر سوختن را ارائه می دهد.

  مجموعه های جدید LG در زیر OLED های سطح بالا LG قرار دارند قیمت گذاری اما هنوز ارزان نیستند. 4K 65 اینچ با قیمت 1،999 دلار به فروش می رسد ، در حالی که 4K 75 اینچی با قیمت 2،999 دلار و 86 اینچ با قیمت 3،999 دلار به فروش می رسد.

  در همین حال ، نسخه 8K برای مدل 65 اینچ از 3499 دلار شروع می شود. تلویزیون 75 اینچی 8K با قیمت 4،799 دلار به فروش می رسد و با 86 اینچ افزایش قیمت ، شما را به 6،499 دلار می رساند.

  هر یک از این مجموعه های جدید دارای درگاه های HDMI 2.1 هستند ، اجازه می دهد محتوای 120 هرتز در 4K این تلویزیون ها همچنین از استانداردهای HDR10 ، HLG و Dolby Vision HDR به همراه Dolby Atmos برای صدا پشتیبانی می کنند. آنها webOS 6.0 را اجرا می کنند. نرخ تازه سازی متغیر (VRR) در مدل های 4K پشتیبانی می شود اما در مدل های 8K پشتیبانی نمی شود.

  مشخصات دقیق تر در دسترس است. در حالی که QNED90 و QNED99 برای اولین بار در ماه ژوئیه در آمریکای شمالی راه اندازی می شود ، آنها چند هفته بعد به مناطق دیگر می روند. اما ال جی در حال حاضر خیلی خاص تر از آن نیست.

خبرهای دیگر از اسباب