خبر

 • تک بورد - نشت اندروید 12.1 نشان دهنده رابط کاربری سیستم دوطاقه به سبک iPad است

  نشت اندروید 12.1 نشان دهنده رابط کاربری سیستم دوطاقه به سبک iPad است
  24 روز و 1 ساعت قبل

  رابط کاربری رایانه لوحی دوجداره UI را دقیقاً در وسط تقسیم می کند.
  اندروید 12 هنوز منتشر نشده است ، اما در حال حاضر باید در مورد اندروید 12.1 صحبت کنیم. تصور کنونی این است که گوگل در حال کار بر روی یک جفت گوشی تاشو پیکسل به سبک سامسونگ است که با اندروید کوچکتر عرضه می شود. انتظار می رود این موارد - شاید - قبل از پایان سال ، زمان توسعه و کمبود تراشه به آنها اجازه دهد.

  هیچ چیز رسمی در مورد نام "Android 12.1" وجود ندارد ، اما قطعات پازل در اینجا به سختی کنار هم قرار می گیرند. هر نسخه Android برای توسعه دهندگان برنامه دارای سطح API می شود. بر خلاف شماره نسخه تحت کنترل بازاریابی ، سطح API قابل پیش بینی طراحی شده است و صرف نظر از اندازه هر نسخه ، برای هر انتشار پلتفرم جدید "1" افزایش می یابد. اندروید 12 "سطح API 31" است ، اما اندروید 13 - که سال آینده این زمان منتشر می شود - اخیراً در مخزن عمومی اندروید به سطح 33 API رسید. گوگل برای انتشار جدید بین اندروید 12 و 13 فاصله ایجاد کرد. همه به طور غیررسمی آن نسخه را "اندروید 12.1" می نامند ، پس از قراردادهای نامگذاری نسخه تعمیر و نگهداری که Google آخرین بار با Android 8.1 استفاده کرد ، که در دسامبر 2017 منتشر شد.

  پس اندروید 12.1 چیست؟ وسایل تاشو میشال رحمان ، توسعه دهندگان XDA ، دارای یک کد اولیه با جزئیات یک تبلت و ویژگی های تاشو است. ما می خواهیم بر بخش "اولیه" آن "کد اولیه" تأکید کنیم ، زیرا همه چیز وحشتناک به نظر می رسد ، اما ما برای عملکرد ، نه طراحی ، در حال حاضر اینجا هستیم.

  تبلیغات

  مانند موارد خوب (و سریع رها شده) رابط های رایانه لوحی اندروید در گذشته ، اندروید 12.1 شاهد بازگشت گوگل به طرح های دو صفحه ای برای قطعات مختلف رابط سیستم عامل بود. صفحه تنظیمات به پیکربندی دو صفحه باز می گردد که دارای لیست تنظیمات سطح بالا در سمت چپ و هر صفحه تنظیمات در سمت چپ است. پانل اعلان رویکرد مشابهی دارد ، با تنظیمات سریع در سمت چپ و لیست عادی اعلان ها در سمت راست.

  همه این رابط های دوجداره از تقسیم 50/50 استفاده می کنند که بسیار متفاوت از نحوه استفاده Google از کارها اولین حرکت گوگل در رابط بزرگتر اندروید در Android 3.0 Honeycomb بود و برای تبلت های با صفحه گسترده طراحی شده بود. لانه زنبوری چیزی نزدیک به 33/66 برای چیدمان برنامه ها داشت ، معمولاً یک پنل ناوبری باریک تر در سمت چپ و یک محتوی بزرگتر در سمت راست. این طرح جدید از حالت تقسیم صفحه برای برنامه ها ، با تقسیم راست به پایین 50/50 تقلید می کند. هر اسکرین شات فقط دو رابط تلفن در کنار یکدیگر است.

  نمونه تصاویر XDA از نسبت تصویر Galaxy Fold 3 استفاده می کند ، که در حال حاضر بهترین حدس ما برای این است که تاشو Pixel چگونه خواهد بود. نکته این است که Fold نسبت به طرحی که در اینجا اتفاق می افتد بسیار گسترده به نظر می رسد. اگر گوگل از دو رابط تلفن جانبی در کنار هم استفاده می کند ، مطمئناً به نظر می رسد نسبت ابعاد صحیح آن دو برابر عرض یک تلفن معمولی باشد. Fold 3 گسترده تر از آن است ، که باعث می شود مشکل استاندارد اندروید در دستگاه های گسترده زشت به نظر برسد.

  این طراحی 50/50 از محتوا در خارج از ناحیه لولا ، که معمولاً دارای مزیت است ، سود می برد. ترانشه یا دست انداز در آن که می تواند انگشت کشیدن شما را قطع کند. این بسیار وسیع است که می توانید یک دستگاه را چگونه بسازید ، زیرا هر چه وسیع تر می شود ، اندروید زشت تر به نظر می رسد.

  تبلیغات این اثر هنری رسمی گوگل است (اما از AOSP حذف شده است). برنامه های اخیر توسعه دهندگان XDA اکنون می توانند دو ردیف تصویر کوچک را نشان دهند. XDA Developers

  رابط داک گوگل نشت کرده نیز در اینجا آمده است. در اسکرین شات ها یک نوار مشکی در پایین صفحه وجود دارد که ترکیبی از رابط کاربری جدید داک iPad و نوار لانه زنبوری قدیمی است. البته ، همه چیز می تواند در نهایت تغییر کند ، اما در حال حاضر ، به نظر می رسد نمادهای پایین برنامه های اخیر شما هستند. خوب است که بتوانید برنامه ها را نیز به این نوار وصل کنید. حوض ، با فرض اینکه خودکار پنهان نشود ، به برنامه های املاک عمودی عمودی دسترسی پیدا می کند. فضای عمودی در حال حاضر یک مشکل بزرگ برای برنامه های قابل تا شدن است ، به ویژه هنگامی که در حالت برنامه کنار هم نیستید.

  برنامه های اخیر نیز در حال انجام برخی کارها هستند. علاوه بر فهرست پیمایش معمولی تصاویر کوچک ، یک ردیف بالا ، اکنون حالتی وجود دارد که در آن تصاویر کوچک می توانند دو ردیف بالا باشند و به شما امکان می دهد بیش از یک برنامه را مشاهده کنید. در تصویر نشان داده شده است که یک برنامه بزرگ و سپس دو ردیف برنامه های کوچکتر را نشان می دهد.

  کارهای بیشتری در مورد جفت برنامه ها (میانبرهایی که همزمان دو برنامه را راه اندازی می کنند) و حالت برنامه تقسیم صفحه نمایش اتفاق می افتد. ، که اکنون دارای یک تقسیم کننده جدید است. باز هم ، همه چیز خیلی زود و زشت است ، اما به نظر می رسد که گوگل می خواهد لبه های منحنی صفحه نمایش را روی بارانداز و نوار برنامه تقسیم صفحه تکرار کند. مانند برنامه تقسیم 50/50 ، این طراحی است که می تواند در طراحی تلفن بسیار خاص با گوشه های گرد مشابه به نظر برسد ، اما برای Android ، که باید روی یک میلیون دستگاه مختلف زندگی کند ، به طرز عجیبی محدود کننده به نظر می رسد.

  باز هم باید تأکید کنیم که این چیزهای اولیه است و حتی هنوز نسخه اندروید 12 را ندیده ایم. گوگل چند ماه دیگر فرصت دارد تا همه چیز را بفهمد و زیبا به نظر برسد.

  لیست تصویر توسط ران آمادئو

خبرهای دیگر از ابزارها