خبر

 • تک بورد - نحوه ارتقاء به ویندوز 11 ، آیا رایانه شما پشتیبانی می شود یا خیر

  نحوه ارتقاء به ویندوز 11 ، آیا رایانه شما پشتیبانی می شود یا خیر
  16 روز و 5 ساعت قبل

  پشتیبانی می شود یا نه ، جدید یا قدیمی ، این همه آن چیزی است که باید بدانید.
  Windows 11 اینجا است. و اکنون که وقت داشتید نقد و بررسی کامل ما را بخوانید ، ممکن است در مورد نصب ارتقاء در رایانه شخصی خود فکر کنید.

  خواندن بیشتر

  ویندوز 11: بررسی Ars Technica

  ما فکر می کنیم اکثر مردم باید چند ماه منتظر بمانند تا به مایکروسافت زمان بدهند تا بزرگترین اشکالات سیستم عامل جدید ویندوز 11 را برطرف کند و انتشار به روزرسانی ها را برای ویندوز به پایان برساند. 'برنامه های داخلی اما ممکن است بخواهید سیستم عامل را به هر دلیل نصب کنید زیرا می خواهید آن را آزمایش کنید یا به دلیل اینکه دوست دارید جدیدترین مورد را اجرا کنید. یا شاید شما می خواهید ویندوز 11 را بر روی رایانه "پشتیبانی نشده" نصب کنید زیرا مایکروسافت والدین شما نیست و بنابراین نمی تواند به شما بگوید چه کار کنید.

  ما همه انواع منابع را برای ایجاد یک برنامه جمع آوری کرده ایم راهنمای نصب جامع برای ارتقاء به ویندوز 11. این شامل مشاوره و برخی دستورالعمل های گام به گام برای روشن کردن ویژگی های مورد نیاز رسمی مانند TPM و Secure Boot شما ، و همچنین راه های رسمی و غیر رسمی برای کنار گذاشتن بررسی های مورد نیاز سیستم در رایانه های شخصی پشتیبانی نشده است. .

  من از سال 2008 ویندوز 11 را بر روی رایانه هایی به قدمت Dell Inspiron 530 اجرا می کردم و اگرچه من نمی گویم این کاری است که باید انجام دهید ، اما کاری است که می توانید انجام دهید.

  فهرست مطالب

  چگونه Windows 11 را دریافت کنم؟ آیا باید هزینه آن را پرداخت کنم؟ کامپیوتر من برای "پشتیبانی" به چه چیزی نیاز دارد؟ چگونه می توانم تشخیص دهم که کامپیوتر من پشتیبانی می شود؟ چگونه می توانم وارد BIOS کامپیوتر خود شوم؟ چگونه TPM خود را فعال کنم؟ چگونه Secure Boot را فعال کنم؟ خوب ، اگر رایانه من پشتیبانی نشود چه؟ نصب بر روی رایانه با بوت امن و هر نوع TPM نصب بر روی رایانه بدون بوت امن یا TPM نصب بر روی رایانه بدون پردازنده 64 بیتی خطرات اجرای ویندوز 11 در رایانه پشتیبانی نشده چیست؟ آیا به هر حال باید با نصب بدون پشتیبانی روبرو شوم؟

  چگونه می توانم Windows 11 را دریافت کنم؟

  ساده ترین راه برای دریافت ویندوز 11 ، بررسی Windows Update در یک برنامه پشتیبانی شده و به طور کامل است -رایانه ویندوز 10 به روز اما از آنجا که مایکروسافت ویندوز 11 را به تدریج در طول چند ماه در حال راه اندازی است ، ممکن است رایانه شما آن را هنوز نبیند.

  مایکروسافت چندین روش برای بارگیری دستی ویندوز 11 ارائه می دهد. یکی استفاده از برنامه Installation Assistant است که آن را روی رایانه خود نصب می کنید تا از طریق Windows Update یک نصب معمولی ارتقاء را فعال کند. مورد دوم استفاده از Windows 11 Media Creation Tool است که فرآیند ایجاد درایو نصب قابل بوت USB یا بارگیری فایل ISO نصب را خودکار می کند. هنگامی که یک درایو USB دارید ، می توانید از آن بوت کنید تا یک نصب تمیز انجام شود یا برنامه Setup را از داخل Windows 10 اجرا کنید تا یک نصب معمولی ارتقاء انجام شود. همچنین می توانید ISO را بر روی DVD رایت کنید ، اما نصب از روی هر درایو USB ، حتی درایو USB 2.0 قدیمی ، بسیار سریعتر خواهد بود ، بنابراین نباید این کار را انجام دهید. در نهایت ، شما فقط می توانید یک فایل ISO را مستقیماً از سایت مایکروسافت بارگیری کنید.

  آیا باید هزینه ای برای آن پرداخت کنم؟

  Windows 11 یک ارتقا رایگان به Windows 10 است. بنابراین اگر از Windows 10 Home یا Pro بر روی رایانه خود استفاده می کنید ، صرف نظر از اینکه رایانه شخصی شما به طور رسمی پشتیبانی می شود یا خیر ، می توانید معادل آن را نصب و فعال کنید نسخه ویندوز 11. تا زمان نوشتن این مقاله ، تنها سایت هایی که نسخه های خرده فروشی ویندوز 11 را می بینم وب سایت های کلیدی محصول جعلی هستند که به اطلاعات کارت اعتباری خود اعتماد نمی کنم ، بنابراین توصیه می کنم مجوز ویندوز 10 را از یک سایت معتبر خریداری کنید. کلید محصول آن باید برای نصب و فعالسازی ویندوز 11 کار کند. نصب کننده ویندوز 10 به مدت طولانی پس از اتمام پیشنهاد رسمی "ارتقاء رایگان" ویندوز 10 در سال 2016 ، به پذیرش این کلیدهای محصول قدیمی تر ادامه می دهد. اما ما همچنین از خوانندگانی که در استفاده از این کلیدها در ویندوز 11 یا بالاتر ویندوز 10 با مشکل مواجه شده اند ، شنیده ایم. عرضه می شود ، بنابراین شانس شما ممکن است متفاوت باشد. p> اجازه دهید سیستم مورد نیاز سیستم عامل ویندوز 11 را تکرار کنیم:

  پردازنده 64 بیتی 1 گیگاهرتز یا سریعتر دو هسته ای اینتل ، AMD یا Qualcomm 4 گیگابایت RAM 64 گیگابایت حافظه ذخیره سازی UEFI Secure Boot پشتیبانی و فعال می شود A Trusted پلت فرم ماژول (TPM) ، versio n 2.0 GPU سازگار با DirectX 12 با درایور WDDM 2.0 صفحه نمایش 720p بزرگتر از 9 اینچ

  Windows 11 Home نیاز به حساب مایکروسافت و اتصال به اینترنت دارد. ویندوز 11 پرو هنوز می تواند با یک حساب محلی استفاده شود. Windows 10 Home به شما اجازه می داد تا زمانی که به اینترنت در حین راه اندازی وصل نشده اید یک حساب محلی ایجاد کنید ، اما این ترفند دیگر جواب نمی دهد.

  نیاز پردازنده محدود کننده ترین است. پردازنده های پشتیبانی شده شامل پردازنده های نسل هشتم و جدیدتر Intel Core و پردازنده های سری AMD Ryzen 2000 و جدیدتر هستند. همه اینها تراشه هایی هستند که در اواخر سال 2017 و اوایل 2018 راه اندازی شدند. رایانه های قدیمی تر نمی توانند ویندوز 11 را به طور رسمی اجرا کنند. این فاصله زیادی با ویندوز 10 دارد ، که تقریباً از هر چیزی که بتواند ویندوز 7 یا ویندوز 8 را اجرا کند پشتیبانی می کند.

  ما در بررسی خود به استدلال پشت این الزامات (و اینکه آیا آنها آب را نگه می دارند) بیشتر می پردازیم. اما سه مورد اصلی عبارتند از: CPU ، TPM ، و Secure Boot.

  چگونه می توان من می گویم آیا رایانه من پشتیبانی می شود؟

  وقتی Windows Update را در Windows 10 باز می کنید ، ممکن است به شما بگوید که رایانه شما پشتیبانی می شود یا خیر. اما ساده ترین راه برای بررسی دستی ، برنامه PC Health Health مایکروسافت است. نسخه های اولیه این برنامه چندان خوب نبودند ، اما نسخه فعلی به شما می گوید که آیا رایانه شما سازگار است و چرا سازگار است یا خیر.

  اگر از پشتیبانی پشتیبانی نمی کنید پردازنده ، یا قصد ارتقاء به CPU پشتیبانی شده را داشته باشید و یا به قسمتی که در مورد نصب ویندوز 11 در رایانه های پشتیبانی نشده صحبت می کنیم بروید.

  اگر پردازنده شما پشتیبانی می شود اما از TPM یا شرایط بوت امن ، خبر خوب این است که مگر اینکه مشکلی در رایانه شما وجود داشته باشد ، هر دو باید ویژگی هایی باشند که می توانید در BIOS رایانه خود فعال کنید.

  تبلیغات

  چگونه می توانم وارد BIOS رایانه خود شوم؟

  معمولاً می توانید BIOS خود را با فشار دادن برخی کلیدها پس از روشن کردن رایانه خود ، اما قبل از شروع بوت ویندوز وارد کنید. کلید متفاوت است ، اما کلیدهای متداول شامل کلید حذف ، F2 (برای سیستم های Dell) ، F1 (برای سیستم های Lenovo) یا F10 (برای سیستم های HP) است. BIOS باید به برنامه Windows Settings ، Windows Update ، سپس Recovery و سپس Restart Now در بخش "راه اندازی پیشرفته" بروید. در صفحه اصلی آبی که بعد می بینید ، روی عیب یابی ، سپس گزینه های پیشرفته ، سپس تنظیمات سیستم عامل UEFI کلیک کنید.

  چگونه TPM خود را فعال کنم؟

  فعال کردن سیستم عامل TPM داخلی پردازنده شما آسان است ، اما پیدا کردن تنظیمات برای انجام این کار گاهی اوقات آسان نیست. اگر مطمئن نیستید چه کار می کنید ، عبارت "[سازنده رایانه یا مادربرد] TPM را فعال کنید" را جستجو کنید ، زیرا بسیاری از تولید کنندگان صفحات راهنما را به ویژه به دلیل ویندوز 11 ایجاد کرده اند.

  برای اینتل اگر سیستم را در جایی در چیپست یا تنظیمات امنیتی با علامت "TPM" پیدا نکردید ، به دنبال "Platform Trust Technology" یا "PTT" بگردید و آن را فعال کنید. سیستم های AMD معمولاً فقط از آن به عنوان "fTPM" یاد می کنند ، اگرچه ممکن است آن را "Platform Security Processor" یا "PSP" نیز مشاهده کنید. و از برنامه Health Check استفاده کنید تا مطمئن شوید درست کار می کند.

  چگونه می توان Secure Boot را فعال کرد؟

  هر کدام رایانه ای که از زمان انتشار ویندوز 8 در سال 2012 ساخته شده است باید از Secure Boot پشتیبانی کند ، که به جلوگیری از بارگیری نرم افزارهای بدون امضا و بالقوه مخرب در هنگام بوت شدن رایانه شما کمک می کند. اگر قبلاً فعال نشده است ، معمولاً در بخش "امنیت" یا "بوت" باید بتوانید آن را در BIOS رایانه خود روشن کنید. در مورد فعال کردن TPM خود ، اگر نمی توانید تنظیمات را پیدا کنید ، دفترچه راهنمای رایانه یا مادربرد خود را بررسی کنید.

  اگر کامپیوتر شما بعد از فعال کردن Secure Boot بوت نشد ، نگران نباشید ، شما فقط نیاز دارید برای گذراندن چند مرحله اضافی عدم بوت شدن به احتمال زیاد به این دلیل است که هارد دیسک یا SSD شما با یک جدول پارتیشن MBR (یا Master Boot Record) به جای قالب جدیدتر GPT (جدول پارتیشن GUID) که Secure Boot و UEFI هر دو نیاز دارند ، تنظیم شده است.

  < p> برای بررسی ، روی دکمه Start راست کلیک کنید یا از میانبر صفحه کلید Windows + X استفاده کنید و سپس در منوی ظاهر شده روی Disk Management کلیک کنید. روی هر درایویی که ویندوز روی آن نصب شده کلیک راست کنید (در اکثر رایانه ها ، دیسک 0 خواهد بود ، اما نه در صورتی که چندین هارد دیسک دارید) ، روی Properties کلیک کنید ، سپس برگه Volume را بررسی کنید. اگر سبک پارتیشن شما به عنوان MBR ذکر شده است ، در آن زمان باید درایو را تبدیل کنید.

  اگر درایو شما از سبک پارتیشن MBR قدیمی استفاده می کند ، قبل از اینکه بتوانید آن را به GPT تبدیل کنید بوت امن را فعال کنید. اگر درایو شما از سبک پارتیشن MBR قدیمی استفاده می کند ، به برای تبدیل آن به GPT قبل از اینکه بتوانید Secure Boot را فعال کنید. Andrew Cunningham

  برای تبدیل از MBR به GPT در Windows 10:

  تنظیمات را باز کنید ، سپس Windows Update ، سپس Recovery ، و روی "Restart now" در بخش "Advanced" کلیک کنید. استارت آپ." هنگامی که رایانه شما راه اندازی مجدد می شود ، روی دکمه عیب یابی ، سپس گزینه های پیشرفته و سپس Command Prompt کلیک کنید. در پنجره Command Prompt ، mbr2gpt /validate را تایپ کنید تا مطمئن شوید که درایو قابل تبدیل است. سپس برای تبدیل درایو ، mbr2gpt /convert را تایپ کنید. پس از اتمام کار ، Secure Boot را مجدداً در BIOS خود فعال کنید و رایانه شما باید به طور عادی بوت شود.

  اگر این تبدیل به دلایلی انجام نشد ، ساده ترین گزینه ممکن است نصب مجدد ویندوز 10 یا 11 را با فعال کردن بوت امن انجام دهید. وقتی درایو را فرمت می کنید و ویندوز را از طریق USB قابل بوت نصب می کنید ، به جای MBR از GPT استفاده می کند.

خبرهای دیگر از ابزارها