خبر

 • تک بورد - نبرد حریم خصوصی که اپل با آن مبارزه نمی کند

  نبرد حریم خصوصی که اپل با آن مبارزه نمی کند
  19 روز و 14 ساعت قبل

  تنظیمات حریم خصوصی در سطح مرورگر که توسط کالیفرنیا اعمال شده است در Safari ، iOS وجود ندارد.
  برای حداقل یک دهه ، مدافعان حریم خصوصی در آرزوی یک تنظیم جهانی بودند که از نظر قانونی قابل اجرا بود "پیگیری نکنید". اکنون ، حداقل در پرجمعیت ترین ایالت آمریکا ، این رویا به واقعیت تبدیل شده است. بنابراین چرا اپل - شرکتی که به طور فزاینده از حریم خصوصی به عنوان نقطه فروش استفاده می کند - به مشتریان خود

  وقتی کالیفرنیا در سال 2018 قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان در کالیفرنیا (CCPA) را تصویب کرد ، این قانون با یک ستاره بزرگ همراه شد. از نظر تئوری ، CCPA به ساکنان کالیفرنیا این حق را می دهد که به وب سایت ها بگویند اطلاعات شخصی خود را نفروشند. در عمل ، استفاده از آن حق به معنای کلیک بر روی تعدادی از خط مشی های رازداری و اطلاعیه های کوکی ، یک به یک ، در هر سایتی است که بازدید می کنید. فقط یک مازوخیست یا علاقه مندان به حریم خصوصی سخت می توانند هر بار که منویی را جستجو می کنند یا جاروبرقی را خریداری می کنند ، روی تنظیمات کوکی کلیک کنند. حفظ حریم خصوصی ، برای بیشتر مردم ، حقی است که فقط روی کاغذ وجود دارد تا زمانی که یک روش ساده برای رد کردن ردیابی در کل اینترنت وجود نداشته باشد.

   https://techbord.com نبرد حریم خصوصی که اپل با آن مبارزه نمی کند خبر خوب این است که این ایده آل هرچه بیشتر به واقعیت نزدیک می شود. در حالی که CCPA به صراحت از امتناع جهانی نام نمی برد ، مقررات تفسیری از قانون صادر شده توسط دادستان کل کالیفرنیا در سال 2020 مشخص کرد که مشاغل باید به یکی از آنها احترام بگذارند ، همانطور که درخواست های فردی را انجام می دهند. فناوری انصراف جهانی هنوز وجود نداشت ، اما پاییز گذشته ، ائتلافی از شرکت ها ، موسسات غیرانتفاعی و ناشران از مشخصات فنی کنترل حریم خصوصی جهانی رونمایی کردند که می تواند سیگنال "پیگیری نکنید" قابل اجرا توسط CCPA را ارسال کند. در سطح مرورگر یا دستگاه.

  امروزه ، اگر در کالیفرنیا زندگی می کنید ، می توانید با استفاده از یک مرورگر حریم خصوصی مانند Brave یا بارگیری یک برنامه افزودنی حریم خصوصی ، مانند DuckDuckGo یا Privacy Badger ، در هر چیزی ، کنترل حریم خصوصی جهانی را فعال کنید. مرورگری که قبلاً استفاده می کنید (به طور جدی ، این کار را انجام دهید. لیست کامل گزینه ها در اینجا آمده است.) پس از انجام این کار ، به طور خودکار به سایت هایی که از آنها بازدید می کنید می گویید ، "اطلاعات شخصی من را نفروشید" بدون نیاز به کلیک بر روی چیزی - و برخلاف تلاش های قبلی برای ایجاد یک انصراف جهانی ، هر شرکتی با اندازه مناسب که در کالیفرنیا تجارت می کند از نظر قانونی موظف به رعایت آن است ، که نیاز به افزودن چند خط کد به وب سایت آنها دارد.

  تبلیغات

  وضعیت اجرای CCPA مبهم باقی می ماند زیرا برخی از مشاغل به تفسیر گسترده دادستان کل از این قانون اعتراض دارند. اما دولت کالیفرنیا روشن کرده است که قصد دارد الزامات جهانی کنترل حریم خصوصی را اعمال کند. (قانون حقوق خصوصی حریم خصوصی کالیفرنیا که به تازگی به تصویب رسیده است و در سال 2023 به اجرا در می آید ، این الزام را واضح تر می کند.)

  در اواسط ماه ژوئیه ، دیجی دی گزارش داد که دفتر دادستان کل راب بونتا "حداقل 10 و احتمالاً بیش از 20 شرکت نامه هایی از آنها می خواهند تا به GPC احترام بگذارند. " و یک مورد در لیست اخیر اقدامات اجرایی CCPA در وب سایت دادستان کل ظاهر شد و اشاره کرد که یک شرکت مجبور به احترام به سیگنال شده است.

  در حال حاضر ، خبر بد. در حالی که نصب افزونه یا مرورگر حریم خصوصی بسیار ساده تر از کلیک بر روی یک میلیون صفحه حریم خصوصی است ، اما بعید است که اکثریت قریب به اتفاق مردم این کار را انجام دهند. (باید منتظر ماند و دید آیا DuckDuckGo کاغذ دیواری بزرگراه ها و شهرهای آمریکا با تابلوهای تبلیغاتی موج جدیدی از آشنایان حریم خصوصی را الهام می بخشد یا نه.)

  این امر بسیار اهمیت دارد زیرا حقوق حریم خصوصی آنلاین جمعی است و نه فردی. مشکل ردیابی فراگیر تنها این نیست که بتواند به شخصی اجازه دهد به اطلاعات موقعیت مکانی شخصی شما دسترسی پیدا کند و از آنها برای خراب کردن زندگی شما استفاده کند ، همانطور که اخیراً در مورد یک کشیش کاتولیک اتفاق افتاد که داده های Grindr تجاری او الگوی رفت و آمد به میخانه های همجنسگرایان را نشان داد. حتی اگر شخصاً از ردیابی خودداری کنید ، هنوز در دنیایی زندگی می کنید که تحت نظارت شکل گرفته است. تبلیغات مبتنی بر ردیابی با از بین بردن حق بیمه ای که تبلیغ کنندگان برای رسیدن به مخاطبان خود می پردازند ، به کاهش نشریات با کیفیت کمک می کند. پیدا کردن این خوانندگان در رسانه های اجتماعی و یا حتی در سایت های خبری افراطی که تغذیه پایینی دارند ارزان تر است. این انگیزه را برای حداکثر کردن بی وقفه تعامل در شبکه های اجتماعی افزایش می دهد. تا زمانی که تعداد قابل توجهی از افراد از ردیابی همه جانبه امتناع کنند ، هیچ کدام از این موارد از بین نمی رود.

  به همین دلیل است که یک غیبت در لیست شرکت هایی که از حریم خصوصی جهانی پشتیبانی می کنند بسیار مشهود است. اپل در ابتدای سال جاری با معرفی App Tracking Transparency شهرت خود را در زمینه حفظ حریم خصوصی از بین برد ، تنظیماتی که پیش فرض حریم خصوصی در دستگاه های iOS را وادار می کند تا برنامه ها را مجبور به دریافت اجازه کاربر قبل از به اشتراک گذاری داده های خود کنند. این واقعاً یک گام بزرگ برای حفظ حریم خصوصی است ، زیرا تفاوت بین عدم انتخاب به طور پیش فرض و انتخاب کردن بسیار زیاد است - و در واقع ، گزارش های اولیه نشان می دهد که اکثر کاربران iPhone از دادن اجازه به برنامه ها برای ردیابی آنها خودداری می کنند.

  تبلیغات

  اما اپل ، علیرغم تعهد خود به حریم خصوصی (و به شدت تبلیغ می شود) ، کنترل حریم خصوصی جهانی را در Safari ، محبوب ترین مرورگر تلفن همراه در ایالات متحده و دومین مرورگر رایج رایانه رومیزی ، وارد نکرده است. همچنین آن را در iOS نصب نکرده است ، که بیش از نیمی از بازار سیستم عامل تلفن همراه ایالات متحده را در اختیار دارد. این بدان معناست که تا آنجا که می تواند از ده ها میلیون کاربر در برابر فروش و به اشتراک گذاری اطلاعات آنها محافظت نمی کند. چارچوب شفافیت ردیابی برنامه مهم است ، اما متکی بر این است که اپل توسعه دهندگان برنامه را نقض می کند که این قانون را نقض می کنند. در همین حال ، ویژگی پیشگیری از ردیابی سافاری بر رویکرد فنی برای مسدود کردن کوکی ها و سایر ردیاب ها که اغلب می توان آنها را دور زد ، متکی است. اشکان سلطانی ، محقق حریم خصوصی که به توسعه کنترل جهانی حریم خصوصی کمک کرد ، می گوید: "این اساساً یک مسابقه تسلیحاتی است." ابزارهای فنی کافی نیست. شما باید نیروی قانون را پشت سر داشته باشید. " آنجاست که کنترل حریم خصوصی جهانی با پیشگیری از ردیابی موجود تفاوت اساسی دارد. اگر یک کسب و کار آن را نادیده بگیرد ، فقط شرایط خدمات را زیر پا نمی گذارد یا از برخی کد ها طفره می رود ، بلکه قانون را زیر پا گذاشته و با جریمه یا جریمه بزرگی روبرو می شود.

  با این حال ، هیچ کدام از بزرگترین مرورگرها این ویژگی را گنجانده اند و از پذیرش گسترده آن جلوگیری می کند. این در مورد گوگل ، که آن را به Chrome یا Android اضافه نکرده است ، شوکه کننده نیست: بزرگترین شرکت تبلیغاتی نظارتی جهان دقیقاً به خاطر حفظ حریم خصوصی کاربران شناخته شده نیست. (گوگل از اظهار نظر در مورد این داستان خودداری کرد.) یک سخنگوی موزیلا گفت که این شرکت "در حال بررسی کنترل حریم خصوصی جهانی است و به طور فعال مراحل بعدی در فایرفاکس را بررسی می کند." هنوز مشخص نیست که چرا اپل هنوز به این حزب نپیوسته یا در آینده برنامه دارد یا خیر. این شرکت در طول هفته گذشته به چندین درخواست برای اظهارنظر پاسخ نداده است.

  در گذشته ، اپل از سیاست های طراحی نرم افزار و App Store برای محافظت از کاربران استفاده کرده و وارد خلاء ناشی از عدم وجود جامع قانون حفظ حریم خصوصی در حال حاضر ، در کالیفرنیا و سایر ایالت هایی که از آن پیروی می کنند - برای مثال کلرادو ، مشاغل را ملزم می کند تا از سال 2024 به کنترل حریم خصوصی جهانی احترام بگذارند - این قانون سرانجام از فناوری جلوتر رفت. تا زمانی که بخش خصوصی وارد عمل نشود ، مردم از مزایای کامل دیدن نخواهند کرد. اگرچه حتی یک شرکت محرمانه مانند اپل علاقه ای به این کار ندارد ، انتظار ممکن است بیشتر از آنچه فکر می کنید باشد.

  این داستان در ابتدا در wired.com ظاهر شد.

خبرهای دیگر از ابزارها