بنابر اعلام بنیانگذار Raspberry Pi ، ابن آپتون ، مشکلات زنجیره تامین ناشی از بیماری همه گیر باع">

خبر

 • تک بورد - مشکلات زنجیره تامین منجر به افزایش موقت

  مشکلات زنجیره تامین منجر به افزایش موقت "رزبری پای 4" می شود
  18 روز و 13 ساعت قبل

  تولید Raspberry Pi 3B+ نیز در حال "محرومیت زدایی" است.
  بنابر اعلام بنیانگذار Raspberry Pi ، ابن آپتون ، مشکلات زنجیره تامین ناشی از بیماری همه گیر باعث افزایش اولین قیمت برای محصول Raspberry Pi شده است. آپتون با اذعان به اینکه پیکربندی 2 گیگابایتی Raspberry Pi 4 و Raspberry Pi Zero از کمبودهای زیادی رنج برده اند ، اعلام کرد که قیمت 2 گیگابایت Pi 4 از 35 دلار به 45 دلار افزایش می یابد و نسخه ق

  خواندن بیشتر

  مدل جدید رزبری پای 4 با یک تن RAM همراه است: 8 گیگابایت

  افزایش قیمت برای 2 گیگابایت Pi 4 و معرفی مجدد مدل 1 گیگابایت اساساً مجموعه Pi 4 را به جایی که قبل بود برمی گرداند در فوریه 2020 ، هنگامی که بنیاد Pi قیمت 2 گیگابایت Pi 4 را از 45 دلار به 35 دلار کاهش داد ، کاهش قیمت که در آن زمان "دائمی" بود. شماره مارس 2020 مجله رسمی Raspberry Pi (PDF) می گوید که مدل 1 گیگابایتی "بازنشسته" شده است.

  آپتون ابراز امیدواری کرد که افزایش قیمت "موقتی" باشد و گفت که "ما زود می بینیم نشانه هایی است که نشان می دهد وضعیت زنجیره تامین در حال کاهش است. "

  " آپتون نوشت: "این تغییرات قیمت گذاری برای ماندن نیست." "با توجه به تعدیل زنجیره تامین جهانی ، ما همچنان به بررسی مجدد این موضوع می پردازیم و می خواهیم تا آنجا که می توانیم قیمت را به جایی که قبلاً بود ، بازگردانیم."

  کمبود تراشه های 40 نانومتری نیز به این معنی است که Raspberry Pi 3B+ قدیمی به نفع سایر انواع Raspberry Pi 3 "محروم" می شود. این شرکت تولید محصولات قدیمی را عمدتا برای مشتریان "صنعتی و تعبیه شده" که نیاز به استفاده از تخته های خاص Pi برای مدت زمان طولانی دارند ، ادامه می دهد. آپتون توصیه می کند که در بلند مدت ، مشتریانی که به Pi 3B+ متکی هستند ، قصد دارند به نسخه 1 گیگابایتی Pi 4 مهاجرت کنند.

خبرهای دیگر از ابزارها