خبر

 • تک بورد - مشخصات PCI Express 6.0 نهایی شده است، پهنای باند را برای SSD، GPU و موارد دیگر دو برابر می کند.

  مشخصات PCI Express 6.0 نهایی شده است، پهنای باند را برای SSD، GPU و موارد دیگر دو برابر می کند.


  13 روز و 21 ساعت قبل

  PCIe 6.0 تا 256 گیگابایت بر ثانیه پهنای باند را برای سرورهای نسل بعدی و رایانه های شخصی فراهم می کند.
  گروه علاقه ویژه PCI (PCI-SIG) نسخه 6.0 استاندارد PCI Express را نهایی کرده است، گذرگاه ارتباطی که به همه چیز اجازه می دهد در داخل کامپیوتر شما ارتباط برقرار کنید. نسخه جدید مشخصات تقریباً سه سال پس از نهایی شدن مشخصات PCI Express 5.0 ارائه می‌شود و نسخه 6.0 یک بار دیگر پهنای باند یک خط PCIe را

  مانند نسخه‌های قبلی PCIe، PCIe 6.0 با تمام نسخه‌های PCIe موجود "تعامل و سازگاری با عقب" را حفظ می‌کند، بنابراین GPU یا SSD PCIe 4.0 شما در اسلات PCIe 6.0 به کار خود ادامه می‌دهد و بالعکس. PCI-SIG در یک پست وبلاگی توسط عضو هیئت مدیره PCI-SIG، دبندرا داس شارما، درباره طول عمر این مشخصات می بالید: "یک فناوری اتصال به هم در صورتی موفق تلقی می شود که بتواند سه نسل بهبود پهنای باند را در طول یک دهه حفظ کند. معماری PCIe به مراتب از این حد فراتر رفته است. ."

  تبلیغات در مقایسه با سرعت PCI Express. توجه داشته باشید که این اعداد <b>پهنای</b> <b>باند</b> دو طرفه هستند—اگر فقط داده ارسال یا دریافت می کنید، تنها نیمی از <b>پهنای</b> <b>باند</b> را خواهید داشت. بزرگ کردن / سرعت PCI Express مقایسه شده است. توجه داشته باشید که این اعداد پهنای باند دو طرفه هستند—اگر فقط داده ارسال یا دریافت می کنید، فقط نیمی از پهنای باند خواهید داشت.PCI-SIG

  برای افزایش سرعت خود، PCIe 6.0 از نوع جدیدی از سیگنال دهی به نام " استفاده می کند مدولاسیون دامنه پالس 4 اینچ (PAM4)، که امکان انتقال سریع داده‌ها را نسبت به سیگنال‌های قبلی بدون بازگشت به صفر (NRZ) به قیمت نرخ خطای بالاتر فراهم می‌کند. برای جبران، PCIe 6.0 شامل فناوری‌هایی مانند تصحیح خطای پیش‌رو (FEC) برای تصحیح خطاها و بررسی چرخه‌ای افزونگی (CRC) برای درخواست ارسال مجدد بسته‌ها در صورت عدم اصلاح خطاها است. PCI-SIG می‌گوید که این ترکیب از فناوری‌ها باید تمام خطاها را بدون اضافه کردن تاخیر به اتصال، شناسایی کند.

  سیستم‌های مصرف‌کننده به تازگی شروع به پشتیبانی از PCI Express 5.0 کرده‌اند— پردازنده‌های هسته‌ای نسل دوازدهم اینتل ۱۶ خط PCIe 5.0 را ارائه می‌کنند. و AMD قصد دارد از PCIe 5.0 با معماری Zen 4 و پردازنده های سری Ryzen 7000 خود پشتیبانی کند. در حال حاضر، PCIe 4.0 پرمصرف‌ترین نسخه مشخصات برای SSD‌های پیشرفته و پردازنده‌های گرافیکی نسل فعلی باقی مانده است، و اکثر SSD‌های PCIe مقرون‌به‌صرفه همچنان از PCI Express 3.0 استفاده می‌کنند که به‌طور گسترده‌تر توسط سیستم‌های قدیمی‌تر پشتیبانی می‌شود و هنوز هم برای سرعت بالایی دارد. بیشتر چیز ها. PCI-SIG در پرسش‌های متداول PCIe 6.0 خود تشخیص می‌دهد که پهنای باند مشخصات جدید برای اکثر برنامه‌های مصرف‌کننده ضروری نیست، و در عوض آن را به‌عنوان ارتقایی برای مراکز داده و هوش مصنوعی و سیستم‌های یادگیری ماشین معرفی می‌کند.

  PCI -SIG انتظار دارد که محصولات PCIe 6.0 در عرض 12 تا 18 ماه وارد بازار شوند.


  تگ ها:

  مشخصات , express , پهنای , باند , موارد , دیگر , برابر , کند.


  v 6
خبرهای دیگر از گجت ها