خبر

 • تک بورد - مدیر عامل کوالکام: ما می توانیم اپل را شکست دهیم زیرا استعداد آنها را شکار کردیم

  مدیر عامل کوالکام: ما می توانیم اپل را شکست دهیم زیرا استعداد آنها را شکار کردیم
  26 روز و 10 ساعت قبل

  اولین مصاحبه با مدیر عامل کوالکام ، کریستیانو آمون ، این استراتژی را مشخص می کند.
  مدیر عامل جدید کوالکام ، کریستیانو آمون ، می گوید این شرکت برای رقابت مستقیم با M1 اپل مشکلی در تولید تراشه های لپ تاپ نخواهد داشت - دلیل اصلی آن این است که اکنون کوالکام برخی از ذهن های اصلی را به کار گرفته است. پشت موفقیت بسیار تبلیغاتی اپل است.

  بیشتر بخوانید Qualcomm حداقل مصارف جدید Snapdragon 888 Plus SoCAmon را در مصاحبه اخیر خود با رویترز اعلام کرد که Qualcomm بدون کار با ARM سعی خواهد کرد سیستم خود را روی تراشه (SoC) خود طراحی کند. ، شریک آن در تراشه های تلفن های هوشمند است.

  این SoC شامل یک مودم 5G و همچنین CPU است. در توضیح این استراتژی ، آمون گفت:

  برای عملکرد دستگاه باتری باید عملکرد برتر را داشته باشیم. اگر Arm ، که سالها با آن رابطه داشتیم ، سرانجام CPU تولید کند که بهتر از آن چیزی است که می توانیم خود بسازیم ، پس ما همیشه این امکان را داریم که از Arm مجوز بگیریم.

  امسال کوالکام خرید شرکت Nuvia را با قیمت 1.4 میلیارد دلار خریداری کنید. Nuvia توسط کارمندان سابق اپل تأسیس شد که قبل از راه اندازی M1 در زمینه انتقال سیلیکون اپل کار می کردند.

  تبلیغات

  آمون گفت که کوالکام قصد دارد از این خرید Nuvia برای پیشبرد توسعه جدید استفاده کند. تراشه های دستگاه های مصرفی ، از جمله لپ تاپ ها ، برای تولیدکنندگان رایانه نقطه مقابل سیلیکون بسیار کارآمد اپل است.

  با این حال ، کوالکام تراشه هایی را برای بازار رایانش ابری و مرکز داده طراحی نمی کند. آمون خاطرنشان کرد که "ما بیش از هر چیز مایل به استفاده از دارایی های CPU Nuvia برای همکاری با شرکت هایی هستیم که علاقه مند هستند زیرا آنها راه حل های مرکز داده خود را ایجاد می کنند."

  عزیمت بنیانگذاران Nuvia از اپل در سال 2019 بحث برانگیز بود. آنها گفتند که اپل را برای طراحی تراشه های جدید برای رقابت با اینتل و AMD در بازارهای دسک تاپ یا لپ تاپ ترک کرده اند ، اما اپل از آنها شکایت کرد و ادعا کرد که بنیانگذاران از فناوری اختصاصی اپل و مهندسان شکار استفاده کرده اند تا چرخش کنند و باعث شوند اپل Nuvia را به دست آورد کنترل آنچه را ساخته بود کنترل کند.

  هدف اصلی هرچه باشد ، وقتی کوالکام Nuvia را خریداری کرد ، این اختلاف همچنان حل نشد. کوالکام انتظار دارد تولید تراشه های مورد بحث را از سال 2022 آغاز کند.

خبرهای دیگر از اسباب