خبر

 • تک بورد - مخازن Linux مایکروسافت برای بیش از 18 ساعت کار نکردند

  مخازن Linux مایکروسافت برای بیش از 18 ساعت کار نکردند
  8 روز و 4 ساعت قبل

  این قطع باعث جلوگیری از نصب Linux یا به روزرسانی هر گونه نرم افزار مایکروسافت شد.
  دیروز ، packages.microsoft.com - مخزنی که مایکروسافت از آن نصب کننده های نرم افزار برای توزیع های لینوکس از جمله CentOS ، دبیان ، فدورا ، OpenSUSE و غیره خدمت می کند - سخت خراب شد ، و حدود 18 ساعت پایین ماند. این خسارت بر کاربران در تلاش برای نصب .NET Core ، Microsoft Teams ، Microsoft SQL Server برای لینوکس (بل

  ما اولین بار عصر چهارشنبه هنگامی که دیدیم 404 خطا در خروجی به روزرسانی apt در یک ایستگاه کاری اوبونتو با نصب تیم های مایکروسافت وجود دارد ، از این مسئله مطلع شدیم. وقفه تا حدودی بهتر در این گزارش .NET Core Issue در Github ثبت شده است ، بسیاری از کاربران از سراسر جهان تجربیات و تئوری های خود را به اشتراک می گذارند.

  نسخه کوتاه این است که کل خوشه مخزن که به همه خدمت می کند بسته های لینوکس برای مایکروسافت کاملاً رو به کاهش بود - تقریباً برای 18 ساعت صدور دامنه ای از پیام های HTTP 404 (محتوا پیدا نشد) و 500 (خطای داخلی سرور) برای هر URL. مهندس مایکروسافت ، راهول بهندری ، خاموشی را تقریباً 5 ساعت پس از گزارش اولیه تأیید کرد ، و اظهار نظری رمزآمیز درباره تیم زیرساخت "در برخی از مشکلات فضایی" وجود داشت. آینه ها یک بار دیگر در دسترس بودند - اگرچه با عملکرد موقتاً تخریب شده ، احتمالاً به دلیل مخازن سرد. در این به روزرسانی ، بهندری گفت که علت اصلی خاموشی "عقبگرد در [مخازن apt] در طی برخی از کارها برای انتقال ویژگی ها است که منجر به غیرقابل دسترس بودن این بسته ها در آینه ها شده است."

  ما هنوز هم هستیم منتظر گزارش جامع حادثه هستیم ، زیرا به روزرسانی های وضعیت بهندری سرنخی ارائه می دهد اما هیچ توضیحی واقعی ندارد. خبر خوب این است که ما می توانیم تأیید کنیم packages.microsoft.com یک بار دیگر به بازار عرضه شده است و آنطور که باید بسته ها را ارائه می دهد.

خبرهای دیگر از اسباب