خبر

 • تک بورد - متا و مایکروسافت برای ایجاد استانداردهای متاورس با هم متحد می شوند. اپل و گوگل کنار هم نشستند

  متا و مایکروسافت برای ایجاد استانداردهای متاورس با هم متحد می شوند. اپل و گوگل کنار هم نشستند


  8 روز و 9 ساعت قبل

  این گروه بر این باور است که استانداردهای باز به تحقق به اصطلاح متاورس کمک خواهند کرد.
  احزاب علاقه مند به تبدیل کلمه مورد علاقه مدیر عامل متا مارک زاکربرگ به واقعیت روز چهارشنبه اعلام کردند که مجمع استانداردهای متاورس را تشکیل داده اند. متا یکی از اعضای موسس است، طبیعتاً و نام‌های بزرگ فناوری مانند Adobe، Microsoft و Nvidia نیز اعضای موسس هستند. با این حال، عضویت اولیه به ویژه فاقد مشارکت اپل و

  طبق اطلاعیه امروز، این انجمن به منظور "توسعه استانداردهای باز برای متاورس" است.

  "این تالار بررسی خواهد کرد که فقدان قابلیت همکاری کجا استقرار متاورس را متوقف می کند و چگونه است. کار سازمان‌های توسعه‌دهنده استاندارد (SDOs) در تعریف و توسعه استانداردهای مورد نیاز ممکن است هماهنگ و تسریع شود." انجمن XR و SDOs گروه Khronos، کنسرسیوم وب جهانی، و کنسرسیوم فضایی باز.

  اپل، که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۳ یک هدست AR عرضه کند، شرکت نمی‌کند. آلفابت نیز که مالک گوگل است، نیست. هر دو طرف قبلاً به گروه‌های صنعتی باز، از جمله Matter و FIDO ملحق شده‌اند، اما هیچ‌کدام عبارت "metaverse" را تبلیغ نکرده‌اند.

  به‌گفته تیم، مدیرعامل تیم، فراتر از هدست AR اعلام‌نشده (اما مورد بحث) آن در حال توسعه است. کوک گفت که نقش اپل در بازار متاورس "یک سوال بزرگ" در فراخوان درآمد سه ماهه اول سال 2022 اپل در ژانویه است.

  "ما همیشه در حال کاوش فناوری های جدید و نوظهور هستیم... در حال حاضر، ما بیش از 14000 مورد داریم. بر اساس رونوشت Seeking Alpha، کوک در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های متاورس اپل، گفت: برنامه‌های کیت AR در اپ استور، که تجربه‌های واقعیت افزوده باورنکردنی را برای میلیون‌ها نفر امروز فراهم می‌کنند. "ما پتانسیل های زیادی در این فضا می بینیم و بر این اساس در حال سرمایه گذاری هستیم."

  Google Alphabet، در همین حال، به یک هدست جدید AR خودش مرتبط شده است. و AR یکی از ویژگی‌های تبلیغاتی محصولات مختلف Google است، از تلفن‌های پیکسل گرفته تا نرم‌افزار.

  Google همچنین در سال 2016، همانطور که توسط TechCrunch اشاره کرد، در کنار نام تجاری Oculus VR آن زمان فیس‌بوک، به طرح استانداردهای واقعیت مجازی پیوست. این ابتکار توسط گروه کرونوس، یک سازمان غیرانتفاعی متمرکز بر فناوری‌های نوظهور که میزبان انجمن استانداردهای متاورس است، رهبری می‌شود.

  گروه جدید عضویت آزاد و رایگان را فراهم می‌کند، بنابراین هر دو شرکت می‌توانند به فروم متاورس بپیوندند. خط اما با پرسش‌های زیادی که پیرامون متاورس وجود دارد - معنی آن و نحوه کسب درآمد و تعدیل آن - ما از اینکه برخی از نام‌های بزرگ در حوزه فناوری مشتاق ثبت نام نیستند، تعجب نمی‌کنیم. همچنین این واقعیت وجود دارد که متا در مورد استفاده از واژه‌ای که مترادف با نام تجاری خود است، قاطعانه است.

  این سازمان‌ها «پروژه‌های عمل‌گرایانه و مبتنی بر عمل» را از دست خواهند داد، مانند «پیاده‌سازی نمونه‌سازی اولیه، هکاتون‌ها، افزونه‌ها، و ابزار منبع باز برای تسریع در آزمایش و پذیرش استانداردهای متاورس، طبق اعلام انجمن. این گروه همچنین گفت که برای توسعه «اصطلاحات و دستورالعمل‌های استقرار منسجم» کار خواهد کرد.

  تمرکز گروه بر اساس عضویت متفاوت خواهد بود، اما موضوعات احتمالی مطرح شده عبارتند از: «دارایی‌ها و رندرهای سه بعدی، رابط انسانی و پارادایم‌های تعامل، مانند AR و VR، محتوای ایجاد شده توسط کاربر، آواتارها، مدیریت هویت، حریم خصوصی و تراکنش های مالی."

  انجمن استانداردهای Metaverse همچنین حوزه های بالقوه محاسبات فضایی مشترک، از جمله AR و VR را برجسته کرد. ، اما همچنین "تولید محتوای عکاسی، سیستم های جغرافیایی، ابزار محتوای کاربر نهایی، دوقلوهای دیجیتال، همکاری در زمان واقعی، شبیه سازی فیزیکی، اقتصاد آنلاین" و موارد دیگر.

  این انجمن انتظار دارد اولین جلسه خود را برگزار کند. در ژوئیه.


  تگ ها:

  مایکروسافت , ایجاد , استاندارد , متاورس , متحد , شوند. , گوگل , کنار , نشستند


  v 5
خبرهای دیگر از گجت ها