خبر

 • تک بورد - مالک جدید Audacity در جنگ دیگری با جامعه منبع آزاد است

  مالک جدید Audacity در جنگ دیگری با جامعه منبع آزاد است
  26 روز و 9 ساعت قبل

  به نظر می رسد اهداف گروه Muse خوب باشد - اما در حال هموار سازی جاده ای ناخوشایند است.

  خواندن بیشتر خیر ، ویرایشگر صوتی Audacity منبع آزاد "جاسوس افزار" نیست Muse Group - صاحب برنامه محبوب ویرایش صدا Audacity - مجدداً در آب گرم با جامعه منبع باز است. این بار ، بحث بر سر Audacity نیست - این در مورد MuseScore است ، یک برنامه منبع باز است که به نوازندگان اجازه می دهد تا نمره های موسیقی را ایجاد ، به اشتراک بگذارند و بارگیری کنند (به ویژه ، اما نه تنها ، در قالب نت موسیقی).

  برنامه MuseScore خود دارای مجوز GPLv3 است که به توسعه دهندگان این حق را می دهد که منبع خود را فورک کرده و آن را اصلاح کنند. یکی از این توسعه دهندگان ، Wenzheng Tang ("Xmader" در GitHub) بسیار فراتر از تغییر برنامه بود - او همچنین برنامه های جداگانه ای ایجاد کرد که برای دور زدن هزینه اشتراک MuseScore Pro طراحی شده است.

  پس از بررسی کامل نظرات عمومی هر دو طرفین در GitHub ، آرس با رئیس استراتژی گروه Muse ، Daniel Daniel - که در GitHub توسط moniker "workingintheory" شناخته می شود ، صحبت کرد تا به بحث و جدل برسد.

  MuseScore چیست؟

  قبل از اینکه بتوانیم در مورد چگونگی مشکل گروه Muse صحبت کنیم ، باید درمورد اینکه برنامه MuseScore چیست چیست صحبت کنیم؟ برنامه MuseScore دسترسی به نت را فراهم می کند ، از جمله دسترسی قانونی به نت موسیقی دارای حق چاپ و متعلق به گروه های بزرگی مانند دیزنی.

  توجه به این نکته مهم است که خود برنامه و نت موسیقی که به آن دسترسی دارد همان چیز نیستند و تحت مجوز مشابه ارائه نمی شوند. این برنامه به خودی خود GPLv3 است ، اما کارهای موسیقی که از طریق musescore.com امکان دسترسی به آن را فراهم می کند دارای مجوزهای بسیار گسترده ای از جمله دامنه عمومی ، Creative Commons و کاملاً تجاری است.

  در مورد تجاری ، همه امتیازات محفوظ از حقوق ، گروه Muse به طور کلی نگهدارنده حق اثر دارای حق چاپ نیست - Muse Group واسطه ای است که حقوق توزیع آن اثر را از طریق برنامه MuseScore تأمین کرده است.

  طبق Muse Group ، MuseScore محبوب ترین نرم افزار در نوع خود است - ادعا می کند بیش از 200000 نوازنده هر روز نمره هایی از آن پیدا می کنند ، از مخزنی با بیش از 1،000،000 نمره در دسترس عموم. همچنین ادعا می شود بیش از 1000 امتیاز جدید هر روز در سرویس بارگذاری می شود.

  گوشت گاو گروه Muse با Xmader چیست؟

  در حالی که Xmader در واقع MuseScore را چنگال می زد ، اما این چیزی نیست ریشه اختلافات. Xmader در نوامبر 2020 چنگال MuseScore را زد و به نظر می رسد که آن چنگال را کاملا رها کرده است. در کل فقط شش مرتکب شده است - همه چیزهای بی اهمیت و همه در همان هفته ایجاد چنگال ساخته شده اند. Xmader همچنین در حال حاضر 21،710 مرتکب پشت مخزن اصلی پروژه MuseScore است.

  گوشت گاو گروه Muse با Xmader از دو مخزن دیگر می آید ، که به طور خاص برای دور زدن هزینه های اشتراک ایجاد شده است. این مخازن musescore-downloader (ایجاد شده در نوامبر 2019) و musescore-set (ایجاد شده در مارس 2020) است.

  Musescore-downloader خود را به طور مختصر توصیف می کند: "دانلود نت موسیقی از musescore.com به صورت رایگان ، بدون ورود به سیستم یا MuseScore نرم افزار مورد نیاز است. " مجموعه داده Musescore تقریباً به همین سادگی است: خود را "مجموعه داده غیررسمی تمام صفحه های موسیقی و کاربران در musescore.com" اعلام می کند. به عبارت ساده تر: musescore-Downloader به شما امکان می دهد مواردی را که نباید قادر باشید از musescore.com بارگیری کنید. musescore-Database همان پرونده هایی است که قبلاً بارگیری شده اند.

  برای امتیازاتی که در دامنه عمومی است یا کاربران تحت مجوزهای Creative Commons بارگذاری کرده اند ، این لزوما مشکلی نیست. اما بسیاری از امتیازات فقط با هماهنگی بین صاحب امتیاز و خود گروه موسیقی در دسترس است - که چندین پیامد مهم دارد.

  فقط به این دلیل که می توانید از طریق برنامه یا وب سایت به امتیاز دسترسی پیدا کنید ، به معنای شما نیست به هر حال آزاد باشید و به هر حال به آن دسترسی پیدا کنید یا توزیع مجدد امتیازات را خودتان انجام دهید. توافق نامه توزیع بین Muse Group و دارنده حق ، بارگیری های مجاز را مجاز می داند ، اما فقط در صورت استفاده از سایت یا برنامه به صورت مورد نظر. این توافق نامه ها به کاربران امکان نمی دهد کنترل های اعمال شده بر روی بارگیری ها را دور بزنند.

  تبلیغات

  بعلاوه ، این بارگیری ها اغلب می تواند برای توزیع کننده هزینه واقعی داشته باشد - یک بارگیری رایگان از یک امتیاز که توسط یک صاحب حق تجاری به Muse Group مجاز است (به عنوان مثال ، دیزنی) به طور کلی برای Muse Group "رایگان" نیست. سایت مجبور است هزینه حق توزیع این امتیاز را پرداخت کند - در بسیاری از موارد ، بر اساس تعداد بارگیری های انجام شده.

  با دور زدن این کنترل ها ، Muse Group را به دلیل هزینه هایی که راهی برای کسب درآمد ندارد ، درگیر می کند. (به عنوان مثال ، توسط تبلیغات برای کاربران رایگان) یا نقض توافق نامه توزیع خود با دارندگان حق (با عدم پیگیری صحیح بارگیری ها).

  گوشت گاو جامعه OSS با Muse Group چیست؟

  در فوریه سال 2020 ، توسعه دهنده MuseScore ، Max Chistyakov ، یک درخواست حذف برای Xmader ارسال کرد - که Xmader آن را به عنوان یک شماره در GitHub بازنشر داد - برای musescore-downloader. وی اعلام کرد که Xmader "به طور غیرقانونی از API خصوصی ما با محتوای موسیقی مجاز استفاده می کند." Chistyakov ادامه می دهد که بسیاری از محتوای مورد بحث توسط ناشران بزرگی مانند EMI و Sony به Muse Group مجوز دارند و بارگیری کننده Xmader حقوق این دارندگان حق را نقض می کند.

  Chistyakov سپس تهدید می کند که ، اگر مخازن مورد بحث بسته نیستند ، او باید "اطلاعات مربوط به شما را به وکلای ما که با Github.com و دولت چین همکاری خواهند کرد تا شما را از نظر فیزیکی پیدا کند و استفاده غیرقانونی از محتوای مجاز را متوقف کند ، انتقال دهد." (این اشاره رمزگونه به دولت چین بعداً دوباره مطرح خواهد شد.)

  در ژوئن سال 2020 ، دانیل ری از MuseScore (معروف به تئوری کار کرده) به مسئله GitHub پاسخ داد "تا ببیند آیا ممکن است بتوانیم این وضعیت را حل کنیم؟ بدون نیاز به مراحل دیگر. " ری چندین ماه با Xmader و کاربران مختلف Github در مورد مسائل حقوقی کپی رایت و توزیع صحبت کرد. در بیشتر موارد ، این بحث ها فاقد تعارف بود. در اکتبر سال 2020 ، ری اعلام کرد که "وقت کافی برای پاسخگویی داده است ، اما اکنون باید با درخواست حذف از GitHub اقدام کند."

  متأسفانه ، این ساده تر از تصور Ray بود - در حالی که musescore-downloader بارگیری های غیر مجاز را تسهیل می کند از آثار محافظت شده DMCA ، خود شامل این آثار نیست ، به این معنی که GitHub خودش می تواند درخواست های حذف DMCA را نادیده بگیرد. این تلاش های حذف در Github متوقف شد ، و در غیاب چند ماهه ادامه بازخورد گروه Muse ، نظر دهندگان موضوع GitHub خود را پیروز اعلام کردند و این موضوع از دسامبر 2020 تا مه 2021 لمس نشد.

  بازگشت جنجال خاموش

  در ماه مه 2021 ، علاقه به مسئله GitHub بازگشت ، احتمالاً به دلیل ارجاع متقابل توسط کاربر GitHub "marcan" از درخواست کشش تله متری در مخزن Audacity (آن مخزن نیز متعلق به Muse است گروه) در ماه ژوئن ، برنامه افزودنی بارگیری برنامه musescore برای Google Chrome به دلیل ادعای مارک تجاری از فروشگاه وب Chrome حذف شد و در ماه ژوئیه ، روزنامه نگار مستقل Arki J. Kirwin-Muller (معروف به "kirwinia") از همه افراد درگیر اجازه درخواست نقل قول خود را داد پست های گیتهوب.

  درخواست کیروین-مولر ، ری را دوباره از چوب نجات داد تا توضیحات بیشتری درباره جنبش گروه Muse ارائه دهد. Ray اظهار داشت که musescore-Downloader و musescore-Database کد عنوان 17 ایالات متحده را نقض می کنند که قانون کپی رایت را در ایالات متحده تنظیم می کند و مستقیماً به 1201 پوند (دور زدن سیستم های محافظت از حق چاپ) و به طور جدی تر ، 506 پوند (جرایم کیفری) پیوند می زند.

  ری ادامه می دهد که وی به دلیل بخشی از وضعیت شخصی Xmader در تعقیب این جرایم ادعا شده "(بیش از بیش از یک سال) مردد است". ری علاوه بر مجازات های قانونی احتمالی مرتبط با عنوان 17 ، بیم آن را دارد که پیگرد کیفری منجر به اخراج Xmader از کشور محل سکونت فعلی خود شود.

  اخراج نیز برای Xmader از اکثر موارد بدتر است. - او انتقاد شدیدی و علنی نسبت به دولت چین دارد و در گزارش دیگری از گیتهوب ، خود یادداشت می کند که ممکن است روزی به خاطر این انتقاد دستگیر شود.

  تبلیغات

  ری به طور مستقیم به Xmader خطاب می کند و اظهار می دارد که "جوان ، به وضوح روشن ، اما بسیار ساده لوحانه" ، و می پرسد ، "آیا شما واقعاً می خواهید تمام زندگی خود را به خطر بیندازید تا یک بچه بتواند بوت غیر قانونی خود را از موضوع دزدان دریایی کارائیب برای اوبو بارگیری کند؟"

  برای تفسیر سوال پایانی ری دو روش آشکار وجود دارد. آیا این یک درخواست جدی است ، یا تهدیدی کاملاً محجبه و بسیار عمومی است؟ به نظر می رسد بیشتر افراد جامعه مورد آخر را انتخاب کرده اند.

  این مربوط به محتوا است ، نه کد

  قبل از نوشتن این قطعه ، ارس از طریق تلفن با خود ری صحبت کرد. در طول مکالمه ما ، ری به طور جدی و پرشور در مورد موسیقی و نرم افزار منبع آزاد برخورد کرد. بدون تعارف ، وی به روشنی اعلام کرد که گروه Muse مشکلی در جعل کد خود ندارد - در واقع ، شرکت این کار را تشویق می کند. ری درک و تقدیر غیرمنتظره ای از چنگال ها را به عنوان بخشی حیاتی از "اینکه چگونه نرم افزار آزاد - من به طور خاص یک شخص نرم افزار آزاد هستم و گمان می کنم تفاوت را می دانید" انجام داد ، ابراز داشت.

  ری ادامه داد اشاره کنید که ، وقتی Muse Group برای اولین بار MuseScore را خریداری کرد ، هیچ یک از مطالب به درستی مجوز نگرفتند - به طور خلاصه ، MuseScore یک مرکز دزدی دریایی بود. به گفته ری ، MuseScore اصلی وقتی خریداری شد توسط Muse Group "در آستانه تعطیل شدن توسط ناشران موسیقی و گروه های مدافع حقوق" بود. این مهم هم برای توضیح دقت لازم در مورد گروه Muse در پاسخ به musescore-downloader و هم به دلیل ابراز نگرانی ناشیانه وی از Xmader مهم می شود - حتی اگر Muse Group musescore-downloader را نادیده بگیرد ، شانس دارندگان حق مانند Sony ، Disney و BMI نادیده گرفتن آن به محض توجه آنها به نظر می رسد نزدیک به صفر است.

  ما در مورد صدور مجوز ری را فشار دادیم. ما می خواستیم ایده بهتری نسبت به منبع باز واقعی او - و گروه موز - داشته باشیم. یکی از جنبه های بحث برانگیز اخیر خریداری گروه موسیقی موز ، ویرایشگر صوتی منبع باز Audacity ، شامل تغییر مجوز بود - از GPLv2 به GPLv3. ری توضیح داد که تغییر مجوز GPLv3 برای امکان استفاده از کتابخانه پردازش سیگنال دیجیتال VST3 که خود مجوز GPLv3 است ضروری است.

  ری همچنین توضیح داد که گروه موسیقی با تمام 117 مشارکت کننده فردی در پروژه Audacity ارتباط برقرار کرد درخواست اجازه تغییر مجوز وی گفت که بیش از 90 نفر از این مشارکت کنندگان پاسخ داده اند و هر پاسخی "بله" است - و مشارکت های باقیمانده به راحتی آسان بوده و به آسانی قابل تجزیه هستند.

  "بررسی خرناس" سریع با سرزنش git باعث این می شود منطقی به نظر می رسد - به طور تقریبی ، 99 درصد از کل کد Audacity فقط از 30 نفر تهیه می شود. همانطور که در مورد بسیاری از پروژه های منبع آزاد وجود دارد ، اکثر مشارکت کنندگان فردی "رانندگان" هستند که برای حل یک مشکل فوری چند خط کد می نویسند ، سپس ناپدید می شوند. علاوه بر این ، پرکارترین همکار Audacity - که مسئول 28 درصد از کل خطوط کد خود و بیش از 50 درصد از تعهدات دو سال گذشته به پروژه است - یک کارمند تمام وقت گروه Muse است.

  نتیجه گیری

  ما نمی توانیم مطلقاً درباره اهداف واقعی Ray یا Muse Group اظهار نظر کنیم. ما فقط می توانیم در مورد اقدامات آنها اظهار نظر کنیم. با این اوصاف ، ما ساعتها وقت صرف بررسی تعاملات این شرکت با جامعه متن باز و همچنین صحبت مستقیم با خود ری کرده ایم - و به نظر می رسد طرح پرونده سوice نیت به جای روابط عمومی ساده با دست خسته باشد.

  ری (برای MuseScore) و Tantacrul (رئیس طراحی Audacity) هر یک زمان زیادی را صرف صبر و حوصله در تعامل مستقیم با جامعه منبع باز ناراحت کردند و سعی در توضیح درخواست حذف musescore-downloader و پیشنهاد پیشنهادی telemetry اساسی دارند. در جسارت Tantacrul خودش آهنگساز و طراح نرم افزار مشهوری است (به عنوان مثال ، او به شدت در اوبونتو تاچ مشارکت داشت) ، و ری واضح است که در مورد نرم افزار منبع باز هم مشتاق و هم آگاه است.

  بدترین وجه تلاش گروه Muse to take down musescore-downloader بحث آن در مورد وضعیت Xmader به عنوان یک مهاجر چینی است و هشدارها درباره عواقب احتمالی احتمالی برای وی در صورت شروع دادخواست. با توجه به ارزش اسمی ، تفسیر این امر به عنوان یک باج خواهی کاملاً محجبه بسیار آسان است - اما با توجه به تلاشهای مکرر و طولانی Muse Group برای تعامل با جامعه در سطح مستقیم و شخصی ، به احتمال زیاد چنین چیزی را نمی یابیم.

  به نظر می رسد که اظهارات ری باید دقیقاً به ارزش صحیح گرفته شود - به عنوان جدی اگر نگرانی جدی درباره آینده یک توسعه دهنده جوان درخشان داشته باشد ، و تمایل به جلوگیری از صدمه زدن به او در روند تمرین مراقبت های لازم لازم گروه Muse. با فرض اینکه چنین باشد ، خرید بعدی Muse Group احتمالاً باید به جای پروژه نرم افزاری ، یک شرکت روابط عمومی باشد.

خبرهای دیگر از اسباب