خبر

 • تک بورد - فاش شدن Android 13: گزینه‌های Material You بیشتر، اعلان‌های برنامه را انتخاب کنید

  فاش شدن Android 13: گزینه‌های Material You بیشتر، اعلان‌های برنامه را انتخاب کنید


  10 روز و 5 ساعت قبل

  اندروید 13 تا هفت ماه دیگر عرضه نمی‌شود، اما این مانع از افشای اطلاعات نشد.
  اولین پیش‌نمایش‌های توسعه‌دهنده اندروید 13 حداقل تا ماه مارس منتشر نمی‌شوند، اما این مانع از افشای اطلاعات اندروید 13 نمی‌شود. البته، در ماه‌های آینده ویژگی‌های بیشتری فاش خواهد شد، اما اندروید 13 در حال شکل‌گیری یک نسخه خوب است.

  گزینه های رنگی بیشتر Material You

  ویژگی سرفصل Android 12 "Material You" بود، یک طراحی مجدد از بالا به پایین و سیستم تم پویا که به طور خودکار رنگ های رابط کاربری را بسته به کاغذدیواری شما تغییر می داد. یک پس‌زمینه و مواد عمدتاً زرد تنظیم کنید. رنگ‌های زرد مختلفی را روی پس‌زمینه‌های برنامه، اعلان‌ها، دکمه‌ها، نمادها و موارد دیگر اعمال خواهید کرد. من فکر می کنم عالی به نظر می رسد، اما ممکن است برای همه مناسب نباشد.

  به نظر می رسد اندروید 13 در حال گسترش در سیستم رنگ بوده و گزینه های بیشتری را به کاربران می دهد. راین هگر از Android Police دارای اسکرین شات هایی از یک نسخه پیش از انتشار است که چهار الگوریتم موضوعی مختلف را برای انتخاب نشان می دهد. "Tonal Spot" وجود دارد که به نظر می‌رسد سیستم رنگی فعلی اندروید 12 باشد و سپس سه سیستم رنگی جدید به نام‌های "Vibrant"، "Expressive" و "Spritz."

  The color Swatch وجود دارد. ویجتی که گزینه های رنگی جدید <b>Material</b> You را نشان می دهد.بزرگ کردن / ویجت نمونه رنگی که رنگ جدید Material You را نشان می دهد. گزینه‌ها. پلیس اندروید / رون آمادئو

  نمونه‌ای از اسکرین‌شات‌ها در گزارش ارائه شده‌اند، اما هیچ‌کدام از گزینه‌های رنگی تفاوت چشمگیری با یکدیگر ندارند. من نتایج دقیق رنگی که در اینجا ارائه شده است را نمی‌خوانم. در Android 12، سیستم رنگ Material You به طور مداوم در مرحله انتشار بهینه سازی می شد، و این نتایج رنگی از نسخه پیش آلفای اندروید 13 احتمالاً تمام نشده است.

  یکی از عوارض جانبی اندروید. سیستم رنگ 12 به این صورت است که تقریباً هر کاغذ دیواری یک لهجه پاستلی ایجاد می کند و معمولاً نمی توان رنگ های تأکیدی قوی تری را از اکثر کاغذ دیواری ها دریافت کرد. روی کاغذ، گزینه رنگی با نام "پر جنب و جوش" به نظر می رسد که برای ارائه جایگزینی برای همه پاستل ها طراحی شده است، اما تصاویر نمونه تنها اندکی با رنگ های پیش فرض متفاوت است. من گزینه "پر جنب و جوش" را به هیچ وجه "پر جنب و جوش" نمی نامم، و فکر می کنم به این دلیل است که سیستم رنگی جدید هنوز به پایان نرسیده است. تصاویر تبلیغاتی گوگل برای پیکسل 6، رنگ‌های پررنگ و عمیقی از بنفش، نارنجی، قرمز و خاکستری را نشان می‌دهند که در اندروید 12 قابل دریافت نیست. .

  تبلیغات تصاویر تبلیغاتی Google's Pixel 6. این رنگ‌ها فتوشاپ خالص هستند. رنگ‌های پررنگ بنفش، خاکستری، نارنجی و قرمز در اینجا در Android 12 امکان‌پذیر نیست.Enlarge / تصاویر تبلیغاتی Google's Pixel 6. این رنگ ها فتوشاپ خالص هستند. رنگ‌های پررنگ بنفش، خاکستری، نارنجی و قرمز در اینجا در Android 12 امکان‌پذیر نیستند. Google

  در حال حاضر، گزینه "Spritz" یک صفحه رنگی از تمام رنگ‌های خاکستری را نشان می‌دهد. برخی از افراد درخواست کرده اند که سیستم رنگی Material You را خاموش کنند، و این گزینه به نظر می رسد که در آن جهت است. اگر کاملاً «خاموش» مطرح نیست، کاربرانی که نمی‌خواهند همه این رنگ‌ها در سیستم‌عامل تلفن خود وجود داشته باشد، قطعاً انتخاب رنگ‌های کم‌صدا و کمتر مخرب را ترجیح می‌دهند. به‌عنوان به‌روزرسانی «نسخه 2» برای Material You، همه اینها برای من منطقی است: یک گزینه واقعاً به ویژگی رنگ متمایل است، و گزینه دیگر به افراد اجازه می‌دهد آن را رد کنند.

  اعلان‌های برنامه انتخابی

  h2>

  اندروید مدت‌هاست که یک سیستم مجوز دارد، که هر زمان که یک برنامه چیزی حساس درخواست می‌کند، یک گفتگوی "اجازه" یا "رد کردن" ظاهر می‌شود. قبل از سیستم مجوز، هر اپلیکیشنی به هر مجوزی دسترسی داشت. این یک برنامه رایگان برای همه بود. اکنون نوتیفیکیشن‌های اندروید به این شکل است. هر برنامه به پانل اعلان دسترسی پیدا می‌کند، و در حالی که می‌توانید برنامه‌ای را پس از اینکه با اعلان‌ها آزارتان داد، ممنوع کنید، دسترسی به اعلان‌ها به صورت پیش‌فرض است.

  طبق گفته‌های عامر صدیقی، توسعه‌دهندگان XDA و پلیس Android دیگر، دسترسی به اعلان‌ها به صورت پیش‌فرض است. گزارش دهید، ظاهراً این در Android 13 تغییر می‌کند. برنامه‌ها اکنون باید یک کادر مجوز برای اعلان‌ها را باز کنند، و کاربران می‌توانند فعالانه اجازه دهند یا از مزاحمت کردن برنامه‌ها جلوگیری کنند. مانند همه گزینه های مجوز، این مورد برای مدتی در iOS وجود داشته است، اما این باعث نمی شود که ایده خوبی نباشد. این یک پیشرفت بزرگ برای کاربران اندروید خواهد بود. اکثریت قریب به اتفاق برنامه ها نیازی به دسترسی به اعلان ندارند، اما از آنجایی که این یک راه آسان برای افزایش تعامل برنامه است، سوء استفاده از آن وسوسه انگیز است.


  تگ ها:

  roid , گزینه‌ , material , بیشتر , اعلان‌ , برنامه , انتخاب , کنید


  v 6

خبرهای دیگر از گجت ها