شیائومی - بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان - می خواهد توجه فناوری ">

خبر

 • تک بورد - عینک های هوشمند

  عینک های هوشمند "مفهومی" شیائومی دارای صفحه نمایشی سبز رنگ هستند


  10 ماه قبل

  شیائومی این را "مفهوم" می نامد ، اما به نظر می رسد یک محصول کارآمد است.
  شیائومی - بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان - می خواهد توجه فناوری شما را به طور خلاصه از راه اندازی آیفون 13 به سمت یک جفت عینک AR جدید به نام "عینک های هوشمند شیائومی" منحرف کند. این شرکت این را یک دستگاه "مفهومی" می نامد ، اما دستگاه های قبلی "مفهومی" شیائومی به محصولات واقعی برای فروش تبدیل شده اند. هنوز تا

  عینک های هوشمند مانند یک جفت عینک طبی بسیار حجیم به نظر می رسند ، در یک گوشه آن یک دوربین 5 مگاپیکسلی و در گوشه دیگر آن سیستم نمایشگر وجود دارد. سیستم صفحه نمایش وحشی است - یک صفحه نمایش microLED به یک سری لنزها و سپس به یک لنز هدایت موج فقط برای چشم راست شلیک می شود. ظاهراً قرار دادن microLED در یک جفت عینک آسان نبود - شیائومی می گوید اندازه تراشه 2.4 میلی متر در 2.02 میلی متر ، با اندازه پیکسل های جداگانه 4 میکرومتر است. سازش بزرگ این است که سیستم microLED در واقع تک رنگ است: شیشه ها فقط می توانند رنگ سبز نشان دهند ، بنابراین اگر در دهه 1980 از رایانه استفاده کرده اید ، احساس می کنید در خانه هستید.

  بزرگترین محصول عینک AR در بازار Snapchat Spectacles است و آنهایی که دارای دو لنز راهنمای موج تمام رنگ هستند ، رویکرد پیشرفته تری در بینایی دارند. شیائومی پاکت را با microLED فشار می دهد ، در حالی که به نظر می رسد Snapchat از پروژکتورهای کوچک DLP استفاده می کند که به موجبرها منتقل می شوند. اسنپ ​​چت آنقدر تحت تأثیر تأمین کننده صفحه نمایش خود قرار گرفت که تصمیم گرفت این شرکت را - با نام "WaveOptics" - در ماه مارس به مبلغ 500 میلیون دلار خریداری کند.

  به نظر نمی رسد که عینک های هوشمند شیائومی تمرکز زیادی روی قابلیت های شی سه بعدی داشته باشند. فقط یک لنز نمایشگر ، عینک به هر حال نمی تواند 3D را نمایش دهد. در مقابل ، Snapchat Spectacles یک پلتفرم واقعیت افزوده واقعی با دو لنز ، دید استریوسکوپی و قرارگیری سه بعدی اشیاء مجازی در جهان واقعی بر اساس دیدگاه کاربر است. اکثر رابط های نمایشی شیائومی بیشتر شبیه به Google Glass کار می کردند-یک رابط دوبعدی به سبک ساعت های هوشمند که به طور شفاف در میدان دید شما آویزان است. یک استثنا حالت ترجمه بود که مانند Word Lens می تواند متن ترجمه شده را در بالای متن خارجی در دنیای واقعی قرار دهد.

  تبلیغات نمایش در حالت (شبیه سازی شده). آیا ما به آن تک رنگ اشاره کردیم؟ خیلی سبز است Xiaomi یک مشکل بزرگ در مورد عینک های AR این است که هیچکس نرم افزار AR goggle نمی سازد ، بنابراین در اینجا لیستی بسیار غم انگیز از برنامه ها آمده است. (همچنین می توانید از سیستم عامل اندروید هدست در اینجا استفاده کنید.) شیائومی شیائومی یا در جلوه های ویژه خوب است یا این یک نمونه اولیه است ، اما به هر حال این یک ساعت است. یک تماس تلفنی شیائومی پیغام شیائومی A شیائومی می تواند به سبک Word Lens ترجمه کند. نرم افزار Xiaomi

  ​​چیزی است که یک دستگاه را مفید می کند ، و یک مشکل بزرگ در عینک های AR این است که هیچ سیستم عامل AR ، فروشگاه برنامه یا اکوسیستم برنامه وجود ندارد. شیائومی پنج عملکرد فوق العاده را در این ویدئو نشان داد: اعلان ها ، تماس های تلفنی ، نقشه ها ، عکس برداری و ترجمه. هیچ فروشگاه برنامه یا API برنامه نویس برای صحبت وجود نداشت. شیائومی از نسخه بسیار سفارشی اندروید برای سیستم عامل و "دستیار هوش مصنوعی XiaoAI" برای فرمان صوتی استفاده می کند. اینها راههای اصلی تعامل با عینک ها هستند.

  مانند یک ساعت هوشمند ، هر دو قابلیت پردازش روی صفحه وجود دارد که به عینک ها اجازه می دهد تا "به طور مستقل عملکردهایی مانند ناوبری ، عکاسی ، عکسبرداری از راه دور و زمان واقعی را انجام دهند. ترجمه متن و عکس "و جفت شدن تلفن هوشمند ، برای آینه سازی اعلان ها و برقراری تماس. یک صفحه لمسی در کنار آن به همراه سه دکمه در لبه پایینی بازوی راست وجود دارد. ظاهر میکروفون به طرز هوشمندانه ای در پد بینی پنهان شده است.

  باز هم نمی توان گفت چقدر از این موارد واقعی است یا آیا شیائومی می خواهد دستگاه جدیدی بفروشد. اما هیچ مفاهیمی در آسمان مطرح نمی شود. عینک ها واقعاً ناامیدکننده واقع بینانه و محدود هستند ، به همین دلیل ما فکر می کنیم که آنها واقعاً در جایی در آزمایشگاه های شیائومی وجود دارند.

  ویدیوی تبلیغاتی برای عینک های هوشمند شیائومی.

  فهرست بندی تصویر توسط شیائومی


  تگ ها:

  عینک , هوشمند , مفهومی , شیائومی , دارای , صفحه , نمایشی , هستند


  v 252
خبرهای دیگر از ابزارها