خبر

 • تک بورد - ظاهراً سامسونگ در حال تعویض قطعات در SSD های 970 Evo Plus خود است

  ظاهراً سامسونگ در حال تعویض قطعات در SSD های 970 Evo Plus خود است
  26 روز و 17 ساعت قبل

  کنترلر ققنوس در تصاویر محصول خود سامسونگ در درایوهای جدیدتر موجود نیست.
  اخیراً ، فروشندگان اصلی SSD Crucial و Western Digital هر دو در حال تعویض TLC NAND در SSD های مصرفی خود با ارزان تر اما با عملکرد پایین تر و پایین تر هستند. استقامت QLC NAND. به نظر می رسد سامسونگ به لطف Youtuber چینی 潮 玩 客 ، که نسخه جدیدی از سامسونگ 970 Evo Plus را با استفاده از کنترل کننده درایو پایین تر مستند کرده است ،

  اگرچه شماره مدل درایوهای مصرف کننده تغییر نکرد-سال گذشته 970 Evo Plus بود و اکنون نیز 970 Evo Plus است-شماره قطعه سازنده تغییر کرد. متأسفانه ، شماره قطعه سازنده در جعبه SSD قابل مشاهده نیست - تا آنجا که ما توانسته ایم تعیین کنیم ، فقط روی برچسب کوچکی روی درایو نشان داده شده است.

  افتادن صخره نوشتن

  خواندن بیشتر

  SSD جدید سامسونگ 980 در 970 EVO ، عملکرد EVO Plus بهبود می یابد ما 970 Evo Plus (در کنار 980 و 970 Pro قدیمی تر را آزمایش کردیم) ) در ماه مارس ، سرعت آن را با سرعت نوشتن 1600+ MiB/sec در حجم کار 1MiB تنظیم کنید. معیار سنجی ما با نسخه قدیمی او ، شماره قسمت MZVLB1T0HBLR انجام شد. نسخه جدیدتر - شماره قسمت MZVL21T0HBLU - بطور قابل توجهی کندتر است. طبق نتایج آزمایش 潮 玩 客 ، نسخه جدیدتر فقط 830MiB/sec را مدیریت می کند - نیمی از عملکرد اصلی.

  به نظر می رسد که سامسونگ ، مانند وسترن دیجیتال ، امیدوار بود مبادله قطعات بدون توجه باشد ، زیرا نتیجه نهایی "به اندازه کافی خوب" بود. در بیشتر حجم کار با استفاده از نور سبک ، کاربر ممکن است هرگز متوجه عملکرد پایین شماره قطعه جدید نشود - زیرا مانند تقریباً همه SSD های مدرن ، 970 Evo Plus دارای کش نوشتن SLC است که بسیار سریعتر از حافظه اصلی NAND است و عملکرد قسمت جدید کاهش نمی یابد تا قبل از اتمام حافظه پنهان آشکار نمی شود.

  تبلیغات

  玩 客 ابتدا درایوهای قدیمی و جدید 970 Evo Plus را با استفاده از CrystalDiskMark آزمایش کرد و درایوها تقریباً یکسان ظاهر شدند. اما به این دلیل است که CrystalDiskMark به طور پیش فرض از اندازه آزمایش بسیار کوچک 1GiB استفاده می کند ، که به وضوح برای خالی کردن کش نوشتن درایو کافی نیست. (ما در Ars اغلب از CrystalDiskMark استفاده می کنیم - اما اندازه آزمایش های بزرگتر را دقیقاً به همین دلیل انتخاب می کنیم.)

  در آزمایش های طولانی تر ، هر دو درایو با پر شدن حافظه کش به شدت کاهش می یابد ، که انتظار می رود. اما در حالی که درایو قدیمی تقریباً دو سوم عملکرد اولیه خود را حفظ می کند ، نسخه جدیدتر به کمتر از یک سوم می رسد. ما می توانیم این اثر را نه تنها در معیارهای مصنوعی ، بلکه در نسخه های بزرگ فایل نیز مشاهده کنیم ، همانطور که در آزمایش های بعدی 潮 玩 seen مشاهده شد.

  کنترل کننده مقصر است

   ، صفحه فروشگاه خود سامسونگ برای 970 Evo Plus کنترلر فونیکس گم شده را به وضوح نمایش می دهد. بزرگنمایی/از قضا ، صفحه فروشگاه خود سامسونگ برای 970 Evo Plus به وضوح کنترل کننده Phoenix گم شده را نشان می دهد. Samsung

  بهترین اخبار برای ضربه دیده صاحبان 970 Evo Plus این است که آنها باید "فقط" از عملکرد قابل توجهی برخوردار شوند ، بدون این که استقامت نوشتن کاهش یابد. این به این دلیل است که برخلاف مبادله های جزئی Crucial و Western Digital ، سامسونگ از فلش TLC به QLC فرو نگذاشت-فقط کنترلر را عوض کرد.

  درایوهای قدیمی تر و با عملکرد بالاتر دارای کنترلر Phoenix و جدیدتر هستند. ، درایوهای با عملکرد پایین تر از درایوهای ساخته شده توسط Elpis استفاده می کنند. Tom's Hardware اشاره می کند که سامسونگ در حال حاضر با کمبود کنترلر مواجه است ، زیرا کارخانه های کنترل Texa خود از ماه فوریه بیکار هستند. نکته بسیار مهم ، هنوز ناامیدکننده است که شرکت بدون اطلاع عموم این کار را انجام می دهد. در نهایت ، ما در مورد دو نسخه از یک مدل با اجزای بسیار متفاوت و کاهش شدید عملکرد صحبت می کنیم ، و راه بسیار کمی برای تشخیص تفاوت بین مشتری وجود دارد - و همه گیر یا بدون همه گیری ، این درست نیست.

  ویدیوی اصلی 潮 玩 here اینجاست - اما تا زمانی که ماندارین شما به طور قابل توجهی بهتر از من نباشد ، بیشترین بهره را از آن نخواهید برد.

  فهرست بندی تصویر توسط سامسونگ

خبرهای دیگر از ابزارها