خبر

 • تک بورد - شیائومی از اپل عبور می کند تا به فروشنده شماره 2 تلفن های هوشمند تبدیل شود

  شیائومی از اپل عبور می کند تا به فروشنده شماره 2 تلفن های هوشمند تبدیل شود
  17 روز و 19 ساعت قبل

  بعلاوه ، کل بازار از یک بازگشت اقتصادی از COVID رشد می کند.
  یک فروشنده دوم در بازار گوشی های هوشمند جدید وجود دارد: Xiaomi. آخرین گزارش از شرکت تحلیلگر Canalys ، شرکت چینی را در رتبه دوم فروش تلفن های هوشمند در سراسر جهان برای Q2 2021 ، پس از سامسونگ و بالاتر از اپل قرار داده است. طبق داده های Canalys ، سامسونگ همچنان با داشتن 19 درصد سهم بازار در Q2 2021 ، شیائومی با 17 درصد ، اپل با 14 درصد

  با شروع بازگشت اقتصاد از بیماری همه گیر COVID-19 ، کل بازار تلفن های هوشمند در این سه ماه 12 درصد رشد کرد. در سراسر جهان ، اوپو و ویوو به ترتیب 28 و 27 درصد رشد داشتند ، در حالی که سامسونگ 15 ساله بود. اپل با رشد 1 درصدی به سختی حرکت کرد. رشد شیائومی به دوم ، آن را با جهش 83 درصدی نسبت به سه ماهه قبل ، برنده بزرگ می کند. شیائومی به طور سنتی مشخصات فوق العاده تهاجمی و قیمت را برای بزرگترین بازارها مانند هند و چین هدف قرار می دهد ، اما Canalys می گوید شیائومی اکنون شاهد رشد زیادی در سایر مناطق است. آمار این شرکت نشان می دهد که شیائومی "300٪ در آمریکای لاتین ، 150٪ در آفریقا و 50٪ در اروپای غربی" رشد می کند. شیائومی هنوز به هیچ وجه معقول بازار تلفن های هوشمند ایالات متحده را حل نکرده است.

  تبلیغات

  Canalys شیائومی را به عنوان مقام دوم برنده این سه ماهه اعلام می کند ، اما سخت است که متوجه نشوید مجمع عمومی BBK در کل این سهم بازار است نمودار. Canalys و Counterpoint هر دو به تفکیک برند BBK احترام می گذارند ، اما اگر همه مارک های تلفن BBK - Oppo ، Vivo ، OnePlus و Realme را با هم ترکیب کنید - این شرکت به راحتی فروشنده شماره 1 تلفن های هوشمند در جهان خواهد بود. به هر حال امروزه به سختی تفاوتی بین مارک های مختلف وجود دارد. BBK اساساً نسخه بازار تلفن های هوشمند از جنرال موتورز است که دارای یک میلیون نسخه "نشان ساز" از همان تلفن های اصلی است.

  شاید به یاد داشته باشید یک شرکت چینی دیگر به نام "Huawei" که در بالای تلفن هوشمند قرار دارد. بازار سال گذشته این شرکت در اثر تحریم های آمریکا علیه آن کاملاً نابود شده است. مدتی طول کشید تا اثرات آن به بازار وارد شود ، اما هواوی از رده اول Q2 2020 به پایین بشکه در Q2 2021 سقوط کرد. این شرکت حتی در نمودار 5 کانال Canalys نیست ، در حالی که یک شرکت تحقیقاتی دیگر ، Counterpoint ، Huawei در سه ماهه قبل ، Q1 2021 ، 4 درصد سهم بازار را در اختیار داشته است که این رقم چیزی در حدود مکان هفتم است. باید منتظر تعداد دقیق تری از Counterpoint باشیم ، اما در این سه ماهه ، Huawei ممکن است به سطح LG (2 ~ درصد) سهم بازار نزدیک شود.

  پس از مواجه شدن با اثرات فوری COVID ، تولیدکنندگان گوشی های هوشمند اکنون باید با کمبود تراشه جهانی ، که در حال حاضر برخی از مدل های تلفن های هوشمند را از بین می برد و دیگران را تهدید می کند ، مقابله کند.

  تصویر لیست شده توسط شیائومی

خبرهای دیگر از اسباب