خبر

 • تک بورد - شرکت ردیابی بلوتوث Tile به قیمت 205 میلیون دلار خریداری شد

  شرکت ردیابی بلوتوث Tile به قیمت 205 میلیون دلار خریداری شد
  14 روز و 6 ساعت قبل

  خرید به Tile امکان دسترسی به وجوه و کاربران بیشتری را می‌دهد.
  Tile، شرکتی که پیشگام ردیاب‌های مصرف‌کننده بود، توسط Life360 خریداری خواهد شد، یک شرکت استرالیایی که خدمات آن به خانواده‌ها کمک می‌کند تا امنیت یکدیگر را حفظ کنند.

  مطالعه بیشتر

  مجموعه 2022 Tile دارای عمر باتری طولانی تر، برد طولانی تر و مدل UWB است. ارزش خرید Tile 205 میلیون دلار است و باید در سه ماهه اول سال 2022 نهایی شود. مدیرعامل، CJ Prober، در راس کار باقی خواهد ماند و Tile برند خود را حفظ خواهد کرد. (همچنین انتظار می‌رود که کارمندان خود را حفظ کند.) Prober به هیئت مدیره Life360 می‌پیوندد.

  Life360 قبلاً یک برنامه پرکاربرد دارد که به اعضای خانواده امکان می دهد مکان یکدیگر را ردیابی کنند، از تصادفات مطلع شوند و غیره. با ادغام با Tile، Life360 می تواند به کاربران خود اجازه دهد اقلام و حیوانات خانگی را نیز ردیابی کنند. این تا حدی به این دلیل است که Life360 یک برنامه تلفن هوشمند برای iOS و Android است، اما برخی از اشیاء فیزیکی - مانند چمدان یا سگ شما - توسط قطعات سخت افزاری بهتر ردیابی می شوند تا گوشی هوشمند شما که معمولاً روی شخص خود نگه می دارید.

  این فروش همچنین به Life360 امکان دسترسی به فناوری زیربنایی Tile Finding Network را می‌دهد که به موجب آن کاربرانی که برنامه تلفن هوشمند Tile را نصب کرده‌اند، اجازه می‌دهند از تلفن‌های خود برای یافتن اقلام گمشده در نزدیکی دیگران استفاده کنند. این شرکت ادعا می کند که Life360 در حال حاضر 33 میلیون کاربر تلفن هوشمند دارد که دسترسی به شبکه کاشی یاب را 10 برابر افزایش می دهد. Life360 همچنین به 27000 فروشگاه خرده فروشی که محصولات Tile در حال حاضر در آنها فروخته می شود و به بیش از یک میلیون دستگاه که شامل فناوری Tile است دسترسی خواهد داشت.

  تبلیغات

  Tile با یک کمپین سرمایه گذاری جمعی آغاز شد و زمانی که به عنوان یک محصول انقلابی معرفی شد، معرفی شد. اولین بار رونمایی شد؛ از آن زمان تاکنون به نسبت اندازه کوچک پایگاه کاربران خود، پوشش خبری مشتاقانه زیادی را جمع آوری کرده است. اما اوایل سال جاری، اپل AirTag را معرفی کرد، محصولی شبیه به ردیاب‌های کاشی، اما با فناوری‌های اضافی و توانایی استفاده از شبکه‌ای با بیش از یک میلیارد کاربر iOS، که آن را بسیار بزرگ‌تر و در نتیجه موثرتر از شبکه کاشی‌یابی می‌کند. p>

  Tile صراحتاً از اپل انتقاد کرده و ادعا کرده است که اپل با ایجاد تغییراتی در iOS که به نفع شبکه، محصول و خدمات خود غول فناوری نسبت به Tile است، رفتار ضدرقابتی انجام داده است. این خرید توسط Life360 به Tile سرمایه و پایگاه کاربر را می‌دهد تا در حالی که راهی برای شکست دادن (یا حداقل برای زنده ماندن در کنار) اپل در بازی دستگاه یاب پیدا می‌کند.

  بیانیه مطبوعاتی خرید از Life360 از راه خود خارج می شود و توجه می کند که شبکه Life360/Tile یک پلت فرم آگنوستیک خواهد بود. در حال حاضر، شبکه رقیب Find My اپل فقط در iOS در دسترس است، اما اپل قصد دارد در آینده مقداری پشتیبانی را برای Android ارائه کند.

خبرهای دیگر از گجت ها