خبر

 • تک بورد - سامسونگ دارای تراشه طراحی شده توسط AI خود است. به زودی ، دیگران نیز چنین خواهند کرد

  سامسونگ دارای تراشه طراحی شده توسط AI خود است. به زودی ، دیگران نیز چنین خواهند کرد
  6 روز و 20 ساعت قبل

  Synopsys ، سازنده طراحی نرم افزار نیمه هادی ، هوش مصنوعی را به زرادخانه خود اضافه می کند.
  سامسونگ از هوش مصنوعی برای خودکارسازی فرایند پیچیده و ظریف طراحی تراشه های رایانه ای پیشرفته استفاده می کند.

  غول کره جنوبی یکی از اولین تولیدکنندگان تراشه است که از هوش مصنوعی برای ایجاد تراشه های خود استفاده کرده است. سامسونگ از ویژگی های هوش مصنوعی در نرم افزار جدید Synopsys استفاده می کند ، یک شرکت نرم افزاری پیشرو در زمینه طراحی تراشه که توسط بسیاری از شرکت ها استفاده می شود. آرت د گیوس ، رئیس و مدیرعامل Synopsys می گوید: "آنچه در اینجا مشاهده می کنید اولین طراحی پردازنده تجاری واقعی با AI است.

  دیگران ، از جمله گوگل و Nvidia ، صحبت کرده اند. در مورد طراحی تراشه با AI. اما ابزار Synopsys ، به نام DSO.ai ، ممکن است وسیع ترین باشد زیرا Synopsys با ده ها شرکت همکاری می کند. به گفته ناظران صنعت ، این ابزار می تواند توسعه نیمه هادی را تسریع کرده و طرح های جدید تراشه را باز کند.

  https://techbord.com سامسونگ دارای تراشه طراحی شده توسط AI خود است. به زودی ، دیگران نیز چنین کرد Synopsys دارای دارایی ارزشمند دیگری برای ساخت تراشه های طراحی شده با هوش مصنوعی است: سالها طراحی نیمه هادی های پیشرفته که می تواند برای آموزش الگوریتم هوش مصنوعی استفاده شود.

  سخنگوی سامسونگ تأیید می کند که این شرکت از نرم افزار Synopsys AI برای طراحی تراشه های Exynos خود استفاده می کند که در تلفن های هوشمند ، از جمله گوشی های مارک دار خود و سایر ابزارها استفاده می شود. سامسونگ در اوایل این هفته از جدیدترین تلفن هوشمند خود ، دستگاه تاشو با نام Galaxy Z Fold3 رونمایی کرد. این شرکت تأیید نکرد که آیا تراشه های طراحی شده با هوش مصنوعی هنوز تولید شده اند یا در چه محصولی ظاهر می شوند.

  به نظر می رسد در سراسر صنعت ، هوش مصنوعی نحوه ساخت تراشه ها را تغییر می دهد.

  تبلیغات

  یک مقاله تحقیقاتی گوگل که در ماه ژوئن منتشر شد ، با استفاده از هوش مصنوعی به منظور ترسیم اجزای تراشه های Tensor که از آنها برای آموزش و اجرای برنامه های هوش مصنوعی در مراکز داده خود استفاده می کند ، توضیح داد. گوشی هوشمند بعدی گوگل ، پیکسل 6 ، دارای تراشه سفارشی تولید شده توسط سامسونگ خواهد بود. یک سخنگوی گوگل از گفتن اینکه آیا هوش مصنوعی در طراحی تراشه تلفن هوشمند کمک کرده است ، خودداری کرد.

  تراشه سازان از جمله Nvidia و IBM نیز در طراحی تراشه های مبتنی بر هوش مصنوعی مشغول به کار هستند. سایر سازندگان نرم افزارهای طراحی تراشه ، از جمله Cadence ، رقیب Synopsys ، همچنین در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به ترسیم نقشه های یک تراشه جدید هستند.

  مایک دملر ، تحلیلگر ارشد گروه Linley که نرم افزار طراحی تراشه را دنبال می کند ، می گوید هوش مصنوعی برای چیدمان میلیاردها ترانزیستور در یک تراشه مناسب است. او می گوید: "این خود را به این مشکلاتی که بسیار پیچیده شده اند نشان می دهد." دملر می گوید: "استفاده از هوش مصنوعی گران تمام می شود." اما او انتظار دارد با کاهش هزینه محاسبات و کارآمدتر شدن مدل ها ، دسترسی به آن بیشتر شود. او می افزاید که بسیاری از وظایف مربوط به طراحی تراشه ها نمی توانند خودکار شوند ، بنابراین هنوز به طراحان متخصص نیاز است.

  ریزپردازنده های مدرن فوق العاده پیچیده هستند و دارای اجزای متعددی هستند که باید به طور م combinedثر ترکیب شوند. طراحی یک تراشه جدید به طور معمول نیاز به هفته ها تلاش سخت و همچنین چندین دهه تجربه دارد. بهترین طراحان تراشه از درک غریزی نحوه تاثیر تصمیمات مختلف بر هر مرحله از فرآیند طراحی استفاده می کنند. این درک را نمی توان به آسانی در کد رایانه نوشت ، اما برخی از مهارت های مشابه را می توان با استفاده از یادگیری ماشین به دست آورد. تکنیک یادگیری ماشین به نام یادگیری تقویتی برای طراحی یک تراشه. یادگیری تقویتی شامل آموزش یک الگوریتم برای انجام وظیفه از طریق پاداش یا تنبیه است ، و روش موثری را برای به دست آوردن قضاوت ظریف و دشوار برای کدگذاری انسان ثابت کرده است.

  تبلیغات

  این روش می تواند به طور خودکار اصول اولیه را ترسیم کند طراحی ، شامل قرار دادن اجزا و نحوه اتصال آنها به یکدیگر ، با امتحان طرح های مختلف در شبیه سازی و یادگیری اینکه کدامیک بهترین نتایج را ایجاد می کنند. این می تواند روند طراحی تراشه را تسریع کرده و به مهندس این امکان را بدهد که با طرح های جدید کارآمدتر آزمایش کند. در یک پست وبلاگی در ماه ژوئن ، سینوپسیس گفت که یکی از تولید کنندگان مدارهای مجتمع در آمریکای شمالی با استفاده از نرم افزار عملکرد یک تراشه را 15 درصد بهبود بخشیده است. در سال 2016 برای توسعه AlphaGo ، برنامه ای که قادر به تسلط بر بازی رومیزی است به اندازه کافی خوب پیش بروید تا بازیکنی در سطح جهانی Go را شکست دهید.

  De Geus می گوید که شرکت او متوجه شده است که یادگیری تقویتی می تواند برای طراحی تراشه نیز مفید باشد. دی گئوس می گوید: "کمی بیش از یک سال و نیم پیش ، برای اولین بار ، ما توانستیم همان نتایج را کسب کنیم که تیم متخصصان طی چند ماه در چند هفته به دست آوردند." او جزئیات این فناوری و توسعه آن را در HotChips ، کنفرانس فناوری نیمه هادی ، در 23 آگوست ارائه می دهد.

  استلیوس دیامانتیدیس ، مدیر ارشد راه حل های هوش مصنوعی در Synopsys ، می گوید که نرم افزار DSO.ai قابل پیکربندی است برای اولویت بندی اهداف مختلف ، مانند عملکرد یا بهره وری انرژی.

  نیمه هادی ها و همچنین ابزارهایی که برای ساخت آنها استفاده می شود ، به طور فزاینده ای به دارایی های ارزشمند تبدیل شده اند. دولت ایالات متحده به دنبال محدود کردن عرضه فناوری تراشه سازی به چین ، رقیب اصلی ، بوده است و برخی از سیاستمداران خواستار افزودن نرم افزار به لیست کنترل صادرات شده اند.

  عصر ظهور تراشه های طراحی شده با هوش مصنوعی همچنین چشم انداز استفاده همزمان از AI برای سفارشی سازی نرم افزار برای کارآمدتر کارکردن بر روی تراشه را افزایش می دهد. این ممکن است شامل الگوریتم های شبکه عصبی باشد که روی تراشه های هوش مصنوعی تخصصی اجرا می شوند و معمولاً در هوش مصنوعی مدرن استفاده می شوند. در MIT که در زمینه طراحی تراشه AI تخصص دارد. "ما نتایج امیدوار کننده ای را مشاهده کردیم."

  این داستان در ابتدا در wired.com ظاهر شد.

خبرهای دیگر از ابزارها