خبر

 • تک بورد - سامسونگ دارای بالاترین رزولوشن سنسور دوربین تلفن جهان است: 200 مگاپیکسل

  سامسونگ دارای بالاترین رزولوشن سنسور دوربین تلفن جهان است: 200 مگاپیکسل
  24 روز و 14 ساعت قبل

  سامسونگ در حال حاضر حداکثر 16 پیکسل را در حال تولید است ، بنابراین می توانید عکس های کم نور بگیرید.
  جدیدترین سنسور دوربین فوق العاده سامسونگ "Isocell HP1" است. این دوربین دارای سنسور فوق العاده 200 مگاپیکسلی است که آن را با بالاترین وضوح سنسور دوربین گوشی های هوشمند ساخته شده است. اگر تصویری را از آن با وضوح کامل ذخیره کنید ، در نهایت چیزی شبیه به یک تصویر 16،384 12 12،288 به دست خواهید آورد.

  مگاپیکسل مهم نیست - آنچه برای کیفیت تصویر اهمیت بیشتری دارد اندازه هر پیکسل است ، زیرا پیکسل های بزرگتر (و سنسورهای بزرگتر) نور بیشتری را ثبت می کنند. سامسونگ در حال تلاش است تا هر دو پایه را با پیکسل binning پوشش دهد ، که چندین پیکسل را در شرایط کم نور به پیکسل بزرگتر ادغام می کند. HP1 دارای یک فناوری پیکسل سازی متغیر "کاملاً جدید" به نام "ChameleonCell" است که بسته به میزان نور ، سطل سنسور را در 2x2 یا 4x4 قرار می دهد.

  در 4x4 ، شما با ادغام مجموعه های 16 پیکسلی ، سنسور 200 مگاپیکسل را تا 12.5 مگاپیکسل افزایش می دهد. این باعث می شود پیکسل های 0.64 میکرومتر کامل به پیکسل 2.56 میکرومتر قابل احترام تبدیل شود ، که سامسونگ می گوید "قادر به جذب و حساسیت بیشتر نور است و عکس های روشن تر و واضح تر در داخل یا عصر تولید می کند."

  نمودار پیکسل پیکسل سامسونگ. نمودار بزرگنمایی/پیکسل پیکسلی سامسونگ را بزرگتر کنید. Samsung

  دیگر فوق العاده سامسونگ سنسور اندازه بازار GN2 است که در Xiaomi Mi 11 Ultra و یکی دو گوشی دیگر نشان داده شد. GN2 فقط یک سنسور 50 مگاپیکسلی است ، اما با استفاده از چهار پیکسل ، می تواند به اندازه 2.8 میکرومتر پیکسل برسد. GN2 یک سنسور کلی بزرگتر با پیکسل های بزرگتر است ، بنابراین روی کاغذ ، باید همچنان بتواند عکاسی بهتری داشته باشد.

  سامسونگ می گوید سنسور 200 مگاپیکسلی آن در حال نمونه برداری است. مطمئن هستیم برخی از OEM های Android به زودی این پیشنهاد را به شرکت ارائه می دهند.

خبرهای دیگر از ابزارها