سازندگان گلایه می کنند که نیمی از لوازم هوشمند از اینترنت قطع شده اند

آیا کاربران رمز عبور Wi-Fi خود را تغییر دادند یا ماهیت حریم خصوصی اینترنت اشیاء را دیدند؟
سازندگان لوازم خانگی مانند Whirlpool و LG نمی‌توانند درک کنند. آنتن‌های وای‌فای را به جدیدترین ماشین‌های ظرفشویی، اجاق‌ها، و یخچال‌های خود اضافه کردند و اپلیکیشن‌هایی برای آن‌ها ساختند – و با این حال فقط ۵۰ درصد یا کمتر از صاحبان آن‌ها آن‌ها را متصل کرده‌اند. چه چیزی می دهد؟

مسئله، به گفته سازندگان به نقل از یک گزارش وال استریت ژورنال (معمولاً اشتراک لازم است)، این است که اگر کاربران دستگاهی را که لباس‌هایشان را می‌چرخاند یا غذایشان را نگه می‌دارد وصل کنند، مشتریان همه کارهایی را که یک سازنده می‌تواند انجام دهد را نمی‌دانند. سرد—چیزهایی مانند «ارائه داده‌ها و بینش به تولیدکنندگان درباره نحوه استفاده مشتریان از محصولاتشان» و اجازه دادن به شرکت‌ها برای «ارسال به‌روزرسانی‌های هوایی» و «فروش قطعات جایگزین یا خدمات اشتراک مربوطه».

«چالش این است که مصرف‌کننده ارزش واقعی را که تولیدکنندگان از این نظر می‌بینند که چگونه آن داده‌ها می‌تواند در بلندمدت به آنها کمک کند، نمی‌بیند. بنابراین آنها واقعاً به صرف وقت برای اتصال آن اهمیتی نمی دهند. لوازم خانگی - که 80 تا 90 درصد از لوازم فروخته شده آن را تشکیل می دهند - به اینترنت متصل می مانند. Whirlpool گزارش داد که "بیش از نیمی" متصل هستند. لوازم هوشمند متصل به Wi-Fi ممکن است در اولین راه‌اندازی متصل شوند، اما ارائه‌دهنده اینترنت، سخت‌افزار روتر یا رمز عبور Wi-Fi جدید می‌تواند دستگاه را آفلاین کند. و یک اجاق هوشمند احتمالاً در فهرست دستگاه‌هایی قرار می‌گیرد که باید دوباره راه‌اندازی شوند.

این بدان معناست که شرکت‌هایی مانند Whirlpool درآمد خدماتی را از دست می‌دهند، که برای سازندگانی که با افزایش ورودی مواجه هستند بسیار حیاتی است. هزینه ها، کاهش خریدهای جایگزین و سهامداران گرسنه. Whirlpool برنامه مدیریت دستور غذا Yummly را در سال 2017 خریداری کرد و مشتریانش می توانند اشتراک Yummly Pro را با یک اجاق هوشمند همگام کنند تا از دستورالعمل های دستور العمل پیروی کند (که ظاهراً گاهی اوقات باید فراتر از "حرارت تا این سطح" باشد.

تبلیغات

این شرکت به ژورنال گفت که ال‌جی به نوبه خود با ردیابی حجم آب در یخچال‌های متصل نسبت به یخچال‌های غیرمتصل شاهد افزایش تدریجی فروش فیلتر آب بود. هر دو شرکت همچنین پیشنهاد کردند که ویژگی‌های جدید، از جمله هشدارهای ایمنی، برای مشتریان متصل صادر شود.

Whirlpool به ژورنال گفت که مشتریان "فرصت انتخاب یا انصراف" از اشتراک‌گذاری داده‌ها با شرکت را دارند. ال‌جی این گزینه را ارائه نمی‌کند، اما کیم به ژورنال گفت که "همه داده‌ها ناشناس هستند."

در حالی که تولیدکنندگان محدودیت‌های فنی را مقصر می‌دانند، برخی از مشتریان ممکن است به سادگی نخواهند خط‌مشی‌های حریم خصوصی مبهم یا بدی را در اختیار شرکت‌ها قرار دهند. سابقه دسترسی امنیتی به شبکه‌هایشان.

تلویزیون‌های هوشمند ال‌جی در سال 2013 یافت شدند که داده‌های گسترده‌ای را در مورد تمام فعالیت‌هایی که روی آن‌ها اتفاق می‌افتد، از جمله تماشای فایل‌ها روی حافظه‌های USB، روی سرورهای خود آپلود می‌کردند. در آن زمان، ال‌جی اعتراف کرد که این داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند، اما پیشنهاد کرد که این داده‌ها «شخصی نیستند» و فقط برای هدف‌یابی تبلیغات یا به عنوان بخشی از پروژه‌های نرم‌افزاری که متوقف شده‌اند استفاده می‌شود. ال‌جی تنها سازنده تلویزیونی نیست که در تشخیص خودکار محتوا مشارکت می‌کند، اما یکی از معدود تولیدکنندگانی است که ماشین ظرفشویی نیز می‌سازد.

به‌طور کلی، خانه هوشمند (یا اینترنت اشیا یا اینترنت اشیا) دستگاه‌ها اغلب با طرز فکر «کسب، آپلود، هر چیزی» ساخته می‌شوند. مدل‌های آزمایشی iRobot/Roomba (برای خرید احتمالی توسط آمازون) که تصاویر شخصی را در توالت در فضای ابری آپلود می‌کنند، ببینید. یا هر یک از ده‌ها دستگاهی که در یک مطالعه IEEE، نظرسنجی کالج شمال شرقی/امپریال، یا فهرست "حریم خصوصی شامل نشده" بنیاد موزیلا شرح داده شده است. مشکلات به قدری گسترده و متنوع هستند که کاخ سفید خواستار برچسب گذاری امنیتی جهانی اینترنت اشیا شده است.

سازندگان لوازم خانگی مشتاق هستند خریداران دستگاه های هوشمند خود را به هم متصل کنند، اما حداقل برخی از آنها ممکن است فکر کنند که این کار را انجام داده اند. نکته هوشمندانه این است که به آنها اجازه دهید به صورت آفلاین کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *