سازندگان لوازم جانبی رایانه شخصی نیز رونق همه گیر فناوری را احساس می کنند

حتی لاجیتک، یکی از بزرگترین ذینفعان خریدهای فناوری مبتنی بر بیماری همه گیر، آسیب می بیند.
آنچه بالا می رود باید پایین بیاید، صنعت فناوری در حال حاضر آن قانون را احساس می کند. از فروش کم سابقه رایانه‌های شخصی گرفته تا موج افسرده‌کننده اخراج‌ها که به نام‌های بزرگی مانند گوگل، مایکروسافت، آمازون و اچ‌پی ضربه می‌زند، شرکت‌ها مجبورند پس از عادت به شرایط همه‌گیری که به کسب‌وکار دامن می‌زنند، مانند ق

در روز دوشنبه، لاجیتک نتایج سه ماهه سوم سال مالی 2023 خود را اعلام کرد که دوره سه ماهه منتهی به 31 دسامبر 2022 را پوشش می دهد. فروش نسبت به سه ماهه سوم سال مالی قبل 22 درصد کاهش یافت. این شامل کاهش در وب کم های رایانه شخصی (49 درصد کاهش)، صدا و پوشیدنی ها (34 درصد)، بلندگوهای موبایل (32 درصد)، ترکیب های صفحه کلید و صفحه کلید (22 درصد) و دستگاه های اشاره گر (14 درصد) است. در دوره 9 ماهه منتهی به 31 دسامبر، لاجیتک شاهد کاهش 16 درصدی فروش خالص نسبت به سال گذشته بود. (این شامل درآمد خدمات استریم از بخش Streamlabs خود می شود.)

این کاملاً متفاوت از ماه می است، زمانی که لاجیتک رکورد فروش خود را از آوریل 2021 تا 31 مارس 2022 (سال مالی 2022) و از آوریل 2021 اعلام کرد. زمانی که شرکت از آوریل 2020 تا مارس 2021 76 درصد افزایش فروش را در مقایسه با سال گذشته اعلام کرد.

"این نتایج فصلی منعکس کننده شرایط چالش برانگیز اقتصاد کلان، از جمله نرخ ارز و تورم، و همچنین کاهش هزینه‌های شرکت و مصرف‌کننده، "براکن دارل، رئیس و مدیر عامل لاجیتک، در بیانیه‌ای به همراه اعلامیه روز دوشنبه گفت.

لاجیتک همچنین به خریدهای "متمرکز" انجام شده در رویدادهای فروش اشاره کرد. مدیران لاجیتک در یک تماس کسب درآمد امروز به کاهش تقاضای شرکت ها برای موس، صفحه کلید و فناوری کنفرانس ویدئویی اشاره کردند. با این حال، دارل خاطرنشان کرد که لاجیتک در حال به دست آوردن سهم بازار در "بالاترین بازار با رشد سریع" است و این شرکت همچنین ادعا می کند که علیرغم "فشار در رده پایین"، سهم بازار را در دستگاه های اشاره گر به دست آورده است. p>

پایین آمدن

مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها همگی مجبور بودند تعدیل‌های بی‌شماری را انجام دهند زیرا قرنطینه‌ها کشور را در اوج همه‌گیری COVID-19 فرا گرفته بود. شرکت‌های سخت‌افزار از این روش پیروی کردند و رویکردهای بازاریابی را برای برجسته کردن مواردی مانند ویژگی‌های وب‌کم، ارگونومی اداری خانگی و قابلیت حمل برای کارهای هیبریدی تنظیم کردند. برخی از شرکت‌ها با هیجان تعداد پرسنل خود را افزایش دادند و تعداد فروش بالایی را تبلیغ کردند.

تبلیغات

Logitech از سال 2015 در حال رشد بوده است، اما مانند سایر شرکت‌های پیرامونی و فناوری، همه‌گیری باعث افزایش بیش از حد این رشد شد. اکنون که قرنطینه‌ها تا حد زیادی برداشته شده‌اند و بسیاری از مصرف‌کنندگان قبلاً خریدهای فنی لازم را انجام داده‌اند، اوضاع چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد.

Corsair نمونه دیگری از یک سازنده بزرگ لوازم جانبی است که به کاهش تقاضا اشاره می‌کند. آخرین نتایج مالی آن که در ماه نوامبر به اشتراک گذاشته شد، نشان داد که درآمد سه ماهه برای گیمرها و سازندگان لوازم جانبی از 89 میلیون دلار به 96.8 میلیون دلار در سال به سال افزایش یافته است. اما این شرکت قبلاً از رشد بسیار قوی تری برخوردار بود: در سال 2020، بخش گیمرها و سازندگان لوازم جانبی آن شاهد افزایش درآمد 104 درصدی درآمد نسبت به سال گذشته بود و در سال 2021 درآمد خالص گیمرها و سازندگان لوازم جانبی نسبت به سال 20 درصد افزایش یافت. p>

اینها همه فقط مختصری از بخش فناوری است، جایی که مشکل توسط هزاران اخراج در چند ماه گذشته برجسته شده است.

آینده نامشخص

برای شرکت های محتاط ، کاهش تقاضای فناوری غیرمنتظره نیست. در نوامبر 2020، دارل از لاجیتک به بارونز گفت که شرکت "انتظار رشد 75 درصدی برای همیشه" را نداشت، اما در عوض پیش بینی "حالت رشد بلندمدت" است که توسط افرادی که به طور فزاینده ای نیاز به کار در مکان های مختلف دارند، تقویت می شود.

< p> اما پس از ولگردی خرید همه گیر، سازندگان لوازم جانبی با همان چالشی روبرو می شوند که سازندگان رایانه شخصی در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می کنند: یافتن راهی برای متقاعد کردن مشتریان که نیاز به ارتقاء سخت افزاری دارند که واقعاً قدیمی نیست. در دنیای رایانه‌های شخصی، فروشندگان به ویژگی‌ها و خدمات مدرن روی می‌آورند، مانند افزودنی‌های وب‌کم مبتنی بر هوش مصنوعی، گزینه‌های مدیریت از راه دور، و دربان‌های مجازی.

مشخص نیست فروشندگان جانبی چگونه تلاش خواهند کرد تا انبوهی از افراد را جذب کنند. مصرف‌کنندگانی که برای تمام آن تماس‌های ویدیویی دفتر کار خانگی، وب‌کم‌ها یا صفحه‌کلیدهای مکانیکی جدید براق خریدند تا تنظیمات خود را در طول همه‌گیری به‌روزرسانی کنند. چنین لوازم جانبی رایانه شخصی به ندرت دارای ویژگی های جدید تغییر دهنده زندگی می شوند که باعث می شود افراد بخواهند از شر جایگزینی که قبلاً متعلق به آنها است خلاص شوند. برای مثال، وب‌کم‌های Brio 300 و 305 لاجیتک که هفته گذشته معرفی شدند، تفاوت‌های کمتری با دوربین‌های با قیمت مشابه این فروشنده دارند.

در تماس درآمدی لاجیتک، دارل ادعا کرد که چرخه ارتقاء هر دو در حال آمدن است و از قبل شروع شده است. و برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت." او نسبت به کاهش تنگناهای زنجیره تامین در چین نیز ابراز خوش بینی کرد. با این حال، امروز در مصاحبه ای با رویترز، او از اظهار نظر در مورد تقاضای مصرف کنندگان در آینده خودداری کرد و همچنین به نظر می رسید در مورد زمان بازگشت زمان های بالا نامطمئن به نظر می رسد.

"این موقتی است و در نهایت بازخواهد گشت. نمی توانم بگویم چه زمانی خواهد بود. دارل گفت، اما رشد ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *