خبر

 • تک بورد - ساخت اولیه ویندوز 11 نشان می دهد مایکروسافت کارهای زیادی در پیش دارد

  ساخت اولیه ویندوز 11 نشان می دهد مایکروسافت کارهای زیادی در پیش دارد
  25 روز و 14 ساعت قبل

  به نظر می رسد ویندوز 11 یک نسخه مناسب و معقول است ، اما به هیچ وجه نمی تواند خواب خود را از دست بدهد.
  مایکروسافت ساخت نسخه اولیه ویندوز 11 را از طریق برنامه Windows Insider هفته بعد از اولین اعلامیه مهم خود در دسترس قرار داد و ما ساعت های زیادی را صرف این کار کردیم. لگد زدن به لاستیک ها. هنگامی که ویندوز 11 به صورت عمومی منتشر می شود ، احتمالاً یک سیستم عامل خوب خواهد بود - اما در حال حاضر ،

  البته این تعجب آور نیست - ویندوز 11 هنوز فقط در کانال Dev برنامه Insider موجود است. سه کانال Insider عبارتند از Release Preview ، Beta و Dev ؛ Dev تقریباً با یک نرم افزار آلفا مطابقت دارد و مایکروسافت خودش آن را "جدیدترین کد" توصیف می کند ، "لبه های خشن و برخی از بی ثباتی ها".

  ویندوز 11 فقط در حال ارتقا است (در حال حاضر)

  اولین ناامیدی که با آن روبرو شدیم با ویندوز 11 گیج کننده است - هنوز نمی توان آن را به عنوان یک سیستم عامل جدید نصب کرد. برای نصب ویندوز 11 بیلد 22000.51 ، باید با نصب ویندوز 10 کاملاً وصله دار و به روز شروع کنید ، سپس آن را به کانال Dev منتقل کنید ، سپس از طریق Windows Update آن را به ویندوز 11 ارتقا دهید. (اگر قبلاً روی Windows 10 20H2 یا نسخه جدیدتر نباشید ، ابتدا باید آن نسخه را ارتقا دهید.)

  در به روزرسانی یک Windows 10 VM یا مارک خوب استفاده شده مشکلی واقعی نداشتیم. جدید - اما ما اکیداً توصیه می کنیم که به ویندوز 11 در دستگاه یا ماشین مجازی که برای شما مهم است ، ارتقا ندهید ، مگر اینکه روش بازیابی تضمینی داشته باشید که هم به آن اعتماد دارید و هم آماده استفاده از آن هستید. اگرچه یکی از ماشین های آزمایشی آزمایشی ما "راننده روزانه" است که به آن اعتماد می کنیم ، آن در بالای مجموعه داده های ZFS قرار گرفته است - و ما قبل از بروزرسانی یک عکس فوری دستی برای آسان بازگرداندن آن تهیه کردیم.

  از قضا ، اولین نگاهی که هرکسی در حال حاضر به ویندوز 11 پیدا می کند ، BSOU (صفحه آبی به روز شده) است - پس از پرواز Windows 10 VM به کانال Dev و یک بارگیری سریع ، دوباره راه اندازی شد. در هنگام راه اندازی مجدد ، پیام معمول "کامپیوتر خود را خاموش نکنید" دریافت می کنیم - اما آن را با یک قلم جدید و احتمالاً در سایه ای از پس زمینه آبی کمی متفاوت است.

  تبلیغات

  اگرچه بارگیری اولیه در ویندوز به روزرسانی خیلی سریع به پایان رسیده است ، مرحله "کار بر روی به روزرسانی ها" نیست. این مرحله در هر یک از ویندوزهای مجازی 10 که ما ارتقا دادیم حدوداً یک ساعت طول کشید - یکی کاملاً استفاده شده و دیگری کاملاً جدید.

  آلفا به معنی آلفا یافتن اولین اشکال ویندوز 11 - DNS طولی نکشید. پشته حل کننده به طرز عجیبی شکسته شد. Nslookup کار می کند ، اما پینگ کار نمی کند! جیم سالتر اشکال دوم خیلی بیشتر طول نکشید - ما نتوانستیم گفتگوی "تنظیمات IP" را برای پذیرش اطلاعات پیکربندی معتبر دریافت کنیم. جیم سالتر با خراب شدن تنظیمات ، س nextال بعدی این بود که آیا کنترل پنل - سالها پیش توسط تنظیمات از نظر تئوری منسوخ شده است - هنوز موجود است؟ خوشبختانه ، هنوز هم وجود دارد - و گفتگوی پیکربندی آداپتور آن هنوز به درستی کار می کند! Jim Salter اگرچه Control Panel کار می کرد ، با تغییر تنظیمات IP من مشکل DNS برطرف نشد. عجیب است که تغییر "کارت" شبکه - از VirtIO به Intel e1000 - این مشکل را برطرف کرد. Jim Salter در دنیای عجیب و غریب ، می توانید با استفاده از یک حلال DNS در آن طرف تونل WireGuard مشکلات مربوط به وضوح DNS را برطرف کنید. سرگرم کننده Jim Salter

  تقریباً هیچ وقت طول نکشید تا اولین و دوم اشکالات ناخوشایند ویندوز 11 ما را پیدا کنید - حل کننده DNS به طرز عجیبی و ناسازگار خراب شده بود ، و گفتگوی پیکربندی شبکه در تنظیمات نیز خراب بود.

  شما می توانید مشکلات حل DNS را در اولین تصویر بالا مشاهده کنید. ما می توانیم 8.8.8.8 - ارائه دهنده DNS گوگل Google - را بدون مشکل پینگ کنیم ، بنابراین می دانیم که اتصال عمومی هم در داخل LAN و هم در خارج از آن خوب است. اما تلاش برای پینگ google.com ناموفق است! سردرگمی فقط وقتی بدتر می شود که از nslookup برای جستجوی مستقیم سرور DNS خود استفاده کنیم - این پاسخ بسیار خوبی به سوالات ما می دهد. با این وجود ، تلاش برای پینگ همان نام میزبان به طور مستقیم با شکست مواجه می شود ، مانند اکثر تلاش ها برای مرور با Edge یا Chrome.

  اشکال دوم هنگام تلاش برای عیب یابی اولین مشکل ایجاد شد - تلاش برای تنظیم مستقیم پیکربندی آدرس IP با استفاده از ویندوز 11 گفتگوی تنظیمات با پیام رمزگذاری شده برای "بررسی یک یا چند تنظیم و دوباره امتحان کردن" ، به سختی شکست می خورد. در واقع هیچ مشکلی در تنظیمات وجود ندارد - گفتگو فقط خراب است. س Nextال بعدی - آیا کنترل پنل هنوز وجود دارد؟

  خوشبختانه ، کنترل پنل هنوز در ویندوز 11 به پایان نرسیده است ، و گفتگوی پیکربندی آداپتور شبکه آزمایش شده و درست آنطور که انتظار می رفت عمل می کند. متأسفانه ، این مسئله اصلی DNS را برطرف نکرد - که مشخص شد درگیری بین ویندوز 11 و درایور شبکه VirtIO است که ما از آن استفاده می کنیم.

  تغییر آداپتور شبکه VM به شبیه سازی Intel e1000 ، مسئله DNS - همانطور که خنده دار است ، ترک NIC به عنوان VirtIO و فقط استفاده از سرور DNS در قسمت انتهایی تونل WireGuard. (WireGuard NIC مجازی خاص خود را دارد ، بنابراین ما از نظر فنی از کارت شبکه "واقعی" خود برای دسترسی به سرور DNS در آن طرف تونل استفاده نمی کنیم.)

  در طول هفته یا همین حدود با ویندوز 11 بازی کرده اید ، ما همچنین کل VM را قفل کرده ایم و چندین بار نیاز به تنظیم مجدد سخت داریم. آیا ما ذکر کردیم که این هنوز یک نرم افزار آلفاست و هنوز هیچ کس نباید روی آن چیزی را که برایش مهم است اجرا کند؟

خبرهای دیگر از اسباب