خبر

 • تک بورد - رایانه لونا مفهومی Dell به راحتی جدا می شود تا بتوانید از قطعات آن دوباره استفاده کنید

  رایانه لونا مفهومی Dell به راحتی جدا می شود تا بتوانید از قطعات آن دوباره استفاده کنید


  1 ماه قبل

  قطعات Concept Luna برای تعمیر یا استفاده مجدد در لپ تاپ دیگری به راحتی قابل دسترسی هستند.
  وقتی صفحه لپ تاپ شما می شکند یا صفحه کلید بیرون می آید چه می کنید؟ پس از مدتی عیب یابی، احتمالاً دستگاه را بیرون می اندازید و آن را ارتقا می دهید. اما اگر برخی از اجزای لپ تاپ شما را بتوان جمع آوری کرد و در رایانه دیگری قرار داد، مانند برخی از محصولات فرانکشتاین، چه؟ این همان چیزی است که Dell در پروژه لپ

  Concept Luna

  بر اساس نظارت جهانی زباله الکترونیکی سازمان ملل در سال 2020، تنها 17.4 درصد از 53.6 میلیون تن زباله الکترونیکی ایجاد شده در سال 2019 بازیافت شد. یکی از اهداف پایداری که دل می‌خواهد تا سال 2030 به آن دست یابد، استفاده مجدد یا بازیافت یک محصول معادل برای هر محصولی است که مشتری می‌خرد، با بیش از 50 درصد محتوای محصول از مواد بازیافتی یا تجدیدپذیر تشکیل شده است. و چگونه این همه مواد قابل بازیافت را بدست خواهد آورد؟ بخشی از مشتریان Dell.

  هفته گذشته، باید Concept Luna را بررسی کنم. این لپ‌تاپ که امروز معرفی شد، هدف آن کمک به Dell برای دستیابی به اهداف زیست‌محیطی خود با ارائه قطعاتی است که تعمیر، استفاده مجدد و بازیافت آسان‌تر است. این دستگاه طوری ساخته شده است که به راحتی باز شود، بنابراین می توانید مادربرد یا سایر قطعات آن را برای استفاده در سیستم های آینده جمع آوری کنید. از طریق این فرآیند، دل امیدوار است که یک مادربرد بتواند در دو تا سه ماشین استفاده شود.تعداد بسیاری از <b>قطعات</b> Concept Luna.بزرگنمایی / مفهوم لونا بسیاری از قطعات. دل

  یکی از پیچ و تاب بزرگ در اینجا این است که مادربرد Concept Luna پشت صفحه نمایش آن قرار دارد. این مورد در لپ‌تاپ‌های جداشدنی رایج است، اما در لپ‌تاپ‌های تاشو مانند Concept Luna نه. محل قرارگیری مادربرد به این معنی است که دستگاه نمی‌تواند به طور فعال خنک شود، بنابراین Dell مجبور شد حرارت سیستم را بهبود بخشد.پشت نمایشگر Concept Luna PC. بزرگنمایی / پشت نمایشگر Concept Luna PC.

  گلن رابسون، مدیر ارشد بخش Client Solutions Group در Dell، در یک پست وبلاگ توضیح داد: «تغییر مکان مادربرد کوچکتر به پوشش بالایی، آن را به سطح بزرگ‌تری که در معرض هوای خنک‌تر بیرون است نزدیک‌تر می‌کند». امروز. "این، همراه با جدا کردن آن از واحد شارژ باتری در پایه، منجر به توزیع غیرفعال گرمای بهتر می شود و می تواند به طور کامل نیاز به فن را برطرف کند."

  سخنگوی Dell یک لپ تاپ Concept Luna را در جلو باز کرد. از من، و این فرآیند به اندازه کافی ساده به نظر می رسید. با برداشتن چهار پیچ، نماینده Dell توانست دو کیستون را قبل از جدا کردن رایانه شخصی و جدا کردن یک کابل برای جدا کردن مادربرد جدا کند.باز کردن Concept Luna. می توانید دو کیستون را در سمت راست ببینید.بزرگ کردن / باز کردن Concept Luna. شما می توانید دو کلید را در سمت راست ببینید.Scharon Harding سخنگوی Dell گفت که مادربرد به مدل کمتری منتقل می شود. برای مثال، یک مادربرد XPS قابل نجات می‌تواند خانه‌ای مانند Dell Latitude پیدا کند.

  این قسمت در مورد قطع اتصال از طریق یک کابل نیز مهم است. فرآیند جدا کردن کانسپت لونا باید به اندازه کافی آسان باشد که کاربران عمومی برای استفاده از آن ترسی نداشته باشند. یک کابل، برد را به باتری متصل می‌کند. بزرگنمایی / یک کابل تنها برد را به باتری متصل می کند. TechRepublic در آن زمان گزارش داد، برای این منظور، این لپ‌تاپ 10 برابر پیچ‌های کمتری نسبت به لپ‌تاپ Dell Latitude 7300 Anniversary Edition 2019 دارد که به عنوان "پایدارترین Latitude تا کنون" دل به بازار عرضه شد.

  رابسون گفت که همه اینها باید انجام شود. حدود 1.5 ساعت زمان کمتری برای جدا کردن، تعمیر و استفاده مجدد از قطعات کلیدی آن صرف کنید.Dell از Concept Luna برای کشف راه هایی برای پایدارتر کردن <b>رایانه</b> های شخصی <b>استفاده</b> می کند. ممکن است هرگز به یک محصول واقعی تبدیل نشود. Enlarge / Dell از Concept Luna برای بررسی راه هایی برای پایدارتر کردن رایانه های شخصی استفاده می کند. ممکن است هرگز به یک محصول واقعی تبدیل نشود. تبلیغات Dell

  فراتر از مادربرد، Dell پایه کف دست لپ‌تاپ را با در نظر گرفتن تعمیرات و استفاده مجدد طراحی کرد. صفحه کلید به سادگی به منظور تشویق بازیافت بیرون می آید. با این حال، یکی از سخنگویان Dell خاطرنشان کرد که کیبوردها احتمالاً چرخه عمر کمتری خواهند داشت به دلیل اینکه چقدر کار می کنند.

  در قسمت بیرونی، این لپ تاپ از یک شاسی آلومینیومی استفاده می کند که در تاسیسات برق آبی ساخته شده است. رابسون خاطرنشان کرد که آلومینیوم مهر شده "نیاز به انرژی کمتری دارد و حداقل ضایعات تولید می کند." پایداری را نیز در نظر داشته باشید.Inside Concept Luna's deck.بزرگ کردن / داخل عرشه مفهومی لونا. شارون هاردینگ

  در طول این رویداد، دل به عنوان نمونه به 7300 سالگرد Latitude اشاره کرد. . مادربرد 75 درصد از زباله های زیست محیطی تولید شده برای تولید آن محصول را نشان می دهد. برای رایانه‌های شخصی پایدار، دل اندازه مادربرد را در مقایسه با Latitude 7300 Anniversary Edition تا 75 درصد کاهش داد و به گفته رابسون، آن را «کوچک‌تر» از 5580 میلی‌متر مربع ساخت و همچنین تعداد قطعات را حدود 20 درصد کاهش داد. دل گفت که به طور کلی، این ردپای کربن مادربرد را به نصف کاهش می دهد.

  علاوه بر این، Dell از فیبر کتان برای پایه PCB به جای ورقه های پلاستیکی استفاده کرده است. همه اینها با یک پلیمر محلول در آب نگه داشته شده است.

  دل همچنین ادعا می‌کند که Concept Luna می‌تواند منجر به تولید دستگاه‌های کم مصرف انرژی شود و باتری‌های کوچک‌تر با "سلول چرخه عمیق پیشرفته ... هنوز به اندازه کافی قدرتمند باشد". رابسون گفت: برای استفاده روزانه.

  اما همه قطعات قادر به یافتن حیات دوم نیستند.


  تگ ها:

  رایانه , لونا , مفهومی , dell , راحتی , بتوانید , قطعات , دوباره , استفاده , کنید


  v 7
خبرهای دیگر از گجت ها