خبر

 • تک بورد - در 8 ایالت آمریکا ، اپل شروع به ذخیره گواهینامه های رانندگی در iPhone می کند

  در 8 ایالت آمریکا ، اپل شروع به ذخیره گواهینامه های رانندگی در iPhone می کند
  16 روز و 6 ساعت قبل

  این ویژگی جدید ابتدا توسط TSA در کشورهای شرکت کننده پشتیبانی می شود.
  این شرکت اعلام کرد که اپل در حال اضافه کردن گواهینامه رانندگان و شناسه های دولتی به iPhone و برنامه Wallet اپل واچ در ایالات ایالات متحده است.

  اولین ایالت هایی که این مورد را معرفی می کنند آریزونا و جورجیا هستند ، اما کانکتیکات ، آیووا ، کنتاکی ، مریلند ، اوکلاهما و یوتا از آن پیروی خواهند کرد. با این حال ، نه ایالت ها و نه اپل به طور دقیق اعلام نکرده اند که زمان عرضه به غیر از هدف کلی پاییز 2021 چه خواهد بود.

  خواندن بیشتر

  گزارش: آیفون 14 یک ارتقاء عمده و از titaniumWallet برنامه ای است که از قبل روی iPhone و پوشیدنی های Apple Watch نصب شده است. این برنامه کارت های اعتباری ، کارت های سوار شدن ، کارت دانشجویی و سایر مواردی را که معمولاً در کیف پول فیزیکی قرار می دهید ذخیره می کند.

  بسته به ماهیت سند یا کارت ذخیره شده ، Wallet یا از ارتباطات بی سیم برای انتقال اطلاعات مربوطه (به عنوان مثال ، اطلاعات کارت اعتباری در محل فروش) استفاده می کند ، یا کاربر می تواند تلفن را بالا نگه دارد تا اطلاعات را به شخص دیگری نشان دهد. اغلب ، از یک بارکد یا چیزی مشابه استفاده می شود تا به کاربر اجازه دهد در محلی بدون تحویل تلفن احراز هویت کند - مانند کارت های سوار هواپیما.

  بیشتر پست اتاق خبر اپل که گواهینامه یا وضعیت رانندگی جدید را اعلام می کند. ویژگی ID بر یک مورد استفاده خاص تمرکز می کند: فرودگاه ها. نقل قول هایی از TSA برای حمایت از این حرکت و تعهد TSA برای پذیرش شناسه های دیجیتالی در فرودگاه های کشورهای شرکت کننده در آن وجود دارد. ایده این است که کاربرانی که از امنیت فرودگاه عبور می کنند ، می توانند کارت های سوار شدن و کارت شناسایی خود را ارائه دهند تا در حین صف با کیف پول خود دست و پنجه نرم نکنند.

  پس از اعلام این خبر ، بسیاری در توییتر و جاهای دیگر اظهار کردند که احساس نمی کنند راحت می توانید تلفن قفل شده را به TSA یا افسران پلیس تحویل دهید ، اما حداقل در مورد امنیت فرودگاه ، اینطور نیست.

  کاربران داده های مربوط به گواهینامه رانندگی یا شناسه های دولتی خود را در خود ذخیره می کنند. تلفن ، اما آنها شناسه را روی صفحه تلفن خود به مقامات نشان نمی دهند. در عوض ، اطلاعات به صورت دیجیتالی و بی سیم منتقل می شود ، بنابراین کاربران شناسه های خود را "با ضربه زدن به آیفون یا Apple Watch خود در خواننده هویت" ، طبق گفته اپل ارائه می کنند.

  تبلیغات

  روند افزودن گواهینامه رانندگی یا شناسه دولتی Wallet کمی بیشتر از سایر اسناد و انواع شناسه پشتیبانی شده به نظر می رسد. در اینجا آنچه اپل می گوید کاربران باید انجام دهند:

  مشابه نحوه افزودن کارت های اعتباری جدید و گذرگاه های حمل و نقل به Wallet امروزه ، آنها می توانند به سادگی روی دکمه + در بالای صفحه در کیف پول در iPhone خود ضربه بزنند تا شروع به افزودن مجوز یا شناسه خود کنند. اگر کاربر Apple Watch را با iPhone خود جفت کرده باشد ، از او خواسته می شود شناسه یا گواهینامه رانندگی خود را نیز به برنامه Wallet خود در Apple Watch اضافه کند. سپس از مشتری خواسته می شود تا از آیفون خود برای اسکن گواهینامه رانندگی یا کارت شناسایی دولتی خود استفاده کرده و عکس سلفی بگیرد ، که به طور ایمن برای تأیید در اختیار دولت صادر کننده قرار می گیرد. به عنوان یک گام امنیتی اضافی ، همچنین از کاربران خواسته می شود که در حین راه اندازی یک سری حرکات صورت و سر را انجام دهند. پس از تأیید توسط دولت صادرکننده ، شناسه مشتری یا گواهینامه رانندگی به Wallet اضافه می شود.

  و در اینجا برخی از جزئیات از اپل در مورد نحوه عملکرد روند ورود TSA در کشورهای شرکت کننده آورده شده است:

  پس از افزودن به Wallet ، مشتریان می توانند گواهینامه رانندگی یا شناسه دولت خود را به TSA به سادگی با ضربه زدن به iPhone یا Apple Watch خود در خواننده هویت ارائه دهند. با ضربه زدن به iPhone یا Apple Watch ، مشتریان در دستگاه خود اعلانی را مشاهده می کنند که اطلاعات خاصی را که TSA درخواست کرده است نمایش می دهد. تنها پس از تأیید مجوز با Face ID یا Touch ID ، اطلاعات هویتی درخواستی از دستگاه آنها منتشر می شود ، که اطمینان می دهد فقط اطلاعات مورد نیاز به اشتراک گذاشته می شود و فقط شخصی که گواهینامه رانندگی یا شناسه دولت را به دستگاه اضافه کرده است می تواند آن را ارائه دهد. کاربران نیازی به باز کردن قفل ، نمایش یا تحویل دستگاه خود برای ارائه شناسه ندارند.

  از زمان اعلام اولیه ، اپل به وبلاگ نویس John Gruber گفته است که کاربران فقط می توانند یک اثر انگشت را با شناسه ها مرتبط کنند در دستگاه های Touch ID ، به منظور اطمینان از اینکه آنها فقط می توانند توسط دارنده شناسه واقعی استفاده شوند. (بسیاری از افراد اثر انگشت Touch ID اضافی را در تلفن خود ذخیره می کنند تا اعضای خانواده یا شرکا از آن استفاده کنند.)

  اپل هنوز وضعیت مذاکرات را با سایر ایالت ها به اشتراک نگذاشته است تا این ویژگی را به مکان های دیگر برساند.

  فهرست بندی تصویر توسط Apple

خبرهای دیگر از ابزارها