خبر

 • تک بورد - در اینجا مواردی است که برای ارتقا به ویندوز 11 نیاز دارید

  در اینجا مواردی است که برای ارتقا به ویندوز 11 نیاز دارید
  5 ساعت و 35 دقیقه قبل

  شرط TPM بسیاری از کاربران ویندوز 10 را نگران کرده است - که اغلب به صورت غیرضروری انجام می شوند.
  از زمان اعلام دیروز مایکروسافت در مورد ویندوز 11 ، یک نگرانی با صدای بلندتری از هر وب دیگری ایجاد شده است - این در مورد الزام ماژول بستر های نرم افزاری مطمئن چیست؟

  Windows 11 بسیار بیشتر از تم جدیدی است که به ویندوز 10 زده شده است

  ویندوز 11 اولین ویندوزی است که به TPM احتیاج دارد و اکثر رایانه های شخصی خود ساخته (و PC های OEM ارزان تر و خانگی) TPM ندارند. ماژول روی صفحه اگرچه این نیاز کمی خراب است ، اما به سختی میلیون ها نفر فرض نمی کند. ما تمام نیازهای اعلام شده ویندوز 11 ، از جمله TPM را برای شما مرور خواهیم کرد - و توجه داشته باشید که چه زمانی این مشکلات به وجود می آیند.

  الزامات سخت افزاری عمومی

  اگرچه ویندوز 11 نیازهای سخت افزاری عمومی را افزایش می دهد برخی از حداقل های بسیار نرم ویندوز 10 ، یافتن رایانه ای که اکثر این مشخصات را نداشته باشد بازهم چالش برانگیز است. این لیست وجود دارد:

  CPU - 1 گیگاهرتز یا سریعتر ، دو یا چند هسته ، x86_64 یا فقط ARM64 RAM - 4 گیگابایت حافظه داخلی یا بیشتر - 64 گیگابایت حداقل برای نصب ... اما ما حداقل 128 گیگابایت برای یک سیستم کاملاً معمولی توصیه می کنیم Graphics - سازگار با DX12 یا نسخه های بعدی ، با نرم افزار درایور WDDM 2.0 - UEFI ، Secure Boot able TPM - Trusted Platform Module 2.0 به عنوان حداقل نیاز ذکر شده است. TPM 1.2 ممکن است "به اندازه کافی خوب" باشد یا نباشد. اما قبل از اینکه ناامیدانه دستان خود را بالا بیاورید ، ادامه مطلب را بخوانید! صفحه نمایش - حداقل وضوح 720P ، حداقل اندازه گیری مورب نه اینچی ، 8 بیت در هر کانال رنگ یا بالاتر.

  علاوه بر این سخت افزارهای مورد نیاز ، Windows 11 Home به اتصال اینترنت و حساب Cloud مایکروسافت نیز احتیاج دارد. حساب Microsoft و اتصال اینترنت فقط برای Home اجباری است - نه Pro. هنوز چیزی در مورد اینکه آیا راه حلی وجود دارد ، نظیر رقص فعلی "کابل شبکه را تا بعد از راه اندازی وصل نکنید" صحبت نکنید.

  نیاز CPU ممکن است مشکل کم و بیش از آنچه در ابتدا وجود دارد باشد. به نظر می رسد. مایکروسافت دارای یک لیست نسبتاً کوتاه از پردازنده های پشتیبانی شده از سه تولید کننده اصلی (AMD ، Intel و Qualcomm) است که به طور کلی به Ryzen 2500 یا Intel 8th Core برمی گردد - هیچ دورتر. البته مطمئن نیستیم که این لیست تا چه اندازه قابل اعتماد است. ما شدیداً مظنون هستیم که ویندوز 11 در بسیاری از پردازنده های قدیمی تر به خوبی کار خواهد کرد.

  تبلیغات

  اگر مایکروسافت در واقع یک لیست بررسی سخت افزار مورد نیاز را به ترتیب نصب یا نصب بوت کند ، بسیاری از CPU هایی که در غیر این صورت عملکرد خوبی داشتند ، غیر قابل استفاده خواهند بود. این کاملا بعید به نظر می رسد ، اما (بخشش عبارات فرسوده) فقط زمان مشخص است.

  نگاهی دقیق به نیاز ماژول بستر های نرم افزاری معتمد پشتیبانی از fTPM به طور پیش فرض در این صفحه سرور Asrock غیرفعال شده است ، اما فعال کردن آن نسیم بود - و TPM مبتنی بر سیستم عامل که ارائه می دهد نیازهای ویندوز را به خوبی برآورده می کند. Enlarge / fTPM به طور پیش فرض در این صفحه سرور Asrock غیرفعال شده است ، اما امکان ایجاد آن نسیم است - و TPM نرم افزار مبتنی بر سیستم عامل Windows راضی می کند مورد نیاز کاملاً خوب است. Jim Salter

  بیشتر مادربردهای ساخت رایانه شخصی ، حتی تابلوهای گل سرسبد ، با یک ماژول TPM سخت افزاری نصب نشده اند. اکثر آن تابلوها از نظر تئوری از TPM سخت افزاری پشتیبانی می کنند ، با این وجود ، یک هدر ویژه 19 پین آماده برای اتصال به آن است. راستش را بخواهید ، این یک دستگاه بسیار زیبا و خاص است که به طور ناچیز تعداد کمی از کاربران تاکنون خریداری کرده اند.

  در حداقل ، تعداد بسیار کمی از افراد پس از مشاهده نیازهای Windows 11 و متعاقب آن وحشت ، تا دیروز TPM سخت افزاری اختیاری خریداری کردند. در عرض چند ساعت از معرفی مدیر ارشد محصولات مایکروسافت ، Panos Panay ، ویندوز 11 ، کل موجودی ماژول های TPM که به راحتی در دسترس اکثر تولیدکنندگان است ، توسط کاربران ویندوز 10 به فروش رسید و تلاش کردند تا اطمینان حاصل کنند که 11 کار می کنند.

  اگر دیروز یکی از معدود ماژول های TPM موجود را نگرفتید ، وحشت نکنید - مطمئناً به یک مورد نیاز ندارید. سخت افزار OEM TPM به عنوان سخت ترین نسخه در نظر گرفته می شود و در رایانه های شخصی که برای استفاده در شرکت استفاده می شود مستقیماً به برد متصل می شود. و پشتیبانی از سیستم عامل TPM با سخت افزار دقیقاً در پردازنده های مدرن AMD و Intel تعبیه شده است و این نیاز TPM ویندوز 11 را کاملاً برآورده می کند.

  تهیه یک لیست کامل و دقیق از تمام پردازنده های مرکزی با کمی مشکل است پشتیبانی از TPM مبتنی بر سیستم عامل ، عمدتا به این دلیل که تا این هفته تقاضای آن نسبتاً کم بود. تا آنجا که می توانیم مشاهده کنیم ، هر پردازنده x86_64 موجود در لیست پردازنده های پشتیبانی شده مایکروسافت شامل این پشتیبانی می شود.

  اینتل TPM iPPT (سیستم عامل Intel Platform Protection) خود را با سیستم عامل فراخوانی می کند و AMD fTPM (Firmware) خود را فراخوانی می کند. ماژول بستر های نرم افزاری قابل اعتماد). به طور کلی ، iPPT در بیشتر پردازنده های Haswell (نسل 4 هسته ای) خودنمایی می کند ، اگرچه مدل های بازی سری K به طور غیرقابل توصیفی موفق به دریافت iPPT تا Skylake (هسته نسل 6) نمی شوند. در سمت AMD ، می بینیم که fTPM با Ryzen 2500 به بالا نمایش داده می شود.

  با این وجود یک گفتار دیگر نیز برای پیمایش وجود دارد. اگرچه اکثر قریب به اتفاق پردازنده های نیمه مدرن از سیستم عامل TPM پشتیبانی می کنند ، اما تقریباً همه مادربردها با BIOS غیرفعال می شوند. بنابراین شما نیاز به یک سلام سه انگشتی و یک غوطه وری عمیق در بخش "پیشرفته" BIOS دستگاه خود دارید تا در صورت نیاز پشتیبانی را پیدا کنید و آن را فعال کنید.

  تبلیغات

  مادربردهای OEM به همان اندازه هستند fTPM به طور پیش فرض غیرفعال است - و متأسفانه ، آنها اغلب تنظیماتی را برای فعال کردن آن نشان نمی دهند ، حتی اگر CPU در غیر این صورت از آن پشتیبانی كند. اگر یک سیستم از قبل ساخته شده از Dell یا HP دارید که شامل TPM سخت افزاری نیست ، می توانید بدون هیچ راهی به جلو گیر بیفتید.

  برای اطمینان یافتن از در دسترس بودن پشتیبانی TPM و تحت Windows کار کنید ، دستور tpm.msc را اجرا کنید. این یک گفتگوی TPM ایجاد می کند که نشان می دهد آیا شما از TPM پشتیبانی می کنید و نسخه آن (1.2 یا 2.0) چیست. (همچنین می توانید با پاکسازی یا "آماده سازی" آن با TPM تعامل کنید ، اما این کاری نیست که شما باید انجام دهید یا باید انجام دهید مگر اینکه به طور خاص از شما خواسته شود. مسنجر کردن با TPM شما می تواند حجم Bitlocker را برای همیشه کاهش دهد ، و حتی ممکن است Windows را از بیایید در مورد UEFI و Secure Boot صحبت کنیم همین حالا آن را به ارزش واقعی خود در آورید.

  به نظر می رسد نیاز UEFI فقط همان چیزی باشد که روی قلع می گوید - دیگر BIOS قدیمی برای هیچ کس نصب نمی شود! - اما فکر می کنیم ممکن است بوی کمی از راسو در عبارت "قابلیت بوت امن". تا زمانی که تصاویر ویندوز 11 اینسایدر در دسترس نباشد ، به طور قطعی اطلاع نخواهیم داشت ، اما گمان می کنیم که "قابلیت" واژه مهمی است. خود ایمن بودن Boot ممکن است اجباری نباشد.

  اگر در حال تکان دادن یک کامپیوتر OEM از پیش ساخته شده هستید ، این شرایط به احتمال زیاد بر شما تأثیر نمی گذارد. هر سیستمی با پردازنده و TPM به اندازه کافی مدرن برای اجرای 11 دارای سیستم عامل UEFI خواهد بود و نصب ویندوز 10 فعلی آن روی آن اجرا می شود.

  اما اگر رایانه شخصی خود را بسازید ، ممکن است آزاردهنده باشید. مسئله. اکثر تابلوهای علاقه مندان امکان راه اندازی از طریق BIOS یا UEFI را دارند و اگر ویندوز را تحت BIOS نصب کنید ، نمی توانید به سادگی آن را به UEFI تبدیل کنید. با عزم کافی و توانایی فنی ، امکان نصب ویندوز توسط BIOS توسط Frankenstein برای زندگی جدید تحت UEFI وجود دارد ، اما ارزش آن برای اکثر کاربران ویندوز که نیاز به نصب مجدد تمیز دارند ارزش آن را نخواهد داشت.

  < p> مشکل برای افرادی که از ماشین های مجازی استفاده می کنند حتی بیشتر قابل توجه است. چندین سیستم عامل مجازی سازی (از جمله Linux KVM) به جای بوت UEFI برای میهمانان ، در BIOS پیش فرض هستند. این ساده تر است ، به طور کلی سریع تر چک می شود ، و این خیلی بیشتر است. چرا رفع خراب نشده؟ اگر درایور روزانه Windows 10 VM از BIOS در حال بارگیری است ، با همان مشکلاتی که سازندگان رایانه شخصی و بوت BIOS را انتخاب کرده اند روبرو می شوید.

خبرهای دیگر از اسباب