خبر

 • تک بورد - درایورهای جدید قابلیت دسترسی به حافظه را به GPU های قدیمی AMD اضافه می کنند

  درایورهای جدید قابلیت دسترسی به حافظه را به GPU های قدیمی AMD اضافه می کنند
  13 روز و 10 ساعت قبل

  هنوز به مادربرد ، بروزرسانی BIOS و پردازنده پشتیبانی می کنید. آنها برخی از اشکالات را برطرف می کنند ، عملکرد را در برخی بازی های فردی افزایش می دهند و از GPU های جدید پشتیبانی می کنند ، اما همه اینها عادی است. اما دارندگان کارت های گرافیک نسل گذشته AMD Radeon RX 5000 باید به نسخه امروز Adrenalin 21.9.1 توجه کنند. این به روزرسانی از قابلیت "Smart Access Memory" (SAM) AMD برای پردازنده های گرافیکی ق

  پشتیبانی SAM قبلاً محدود به سری Radeon RX 6800 بود (و سری GeForce RTX 3000 انویدیا ، که از ویژگیهای تقریباً یکسان Nvidia به نام Resirable BAR پشتیبانی می کند). علاوه بر GPU مناسب و درایورهای مناسب ، شما همچنین باید از پردازنده پشتیبانی شده بر روی چیپست پشتیبانی شده استفاده کنید: یا CPU Intel Core نسل 10 یا 11 در مادربردهای سری 400 یا 500 ، یا CPU سری Ryzen 3000 یا 5000 در مادربردهای سری 400 یا 500. به طور معمول ، پردازنده رایانه شما فقط می تواند به طور مستقیم به 256 مگابایت حافظه تصویری GPU شما در یک زمان دسترسی داشته باشد ، که برای انتقال نیاز به دارایی های بزرگتر به قطعات کوچکتر دارد. BAR قابل تغییر این محدودیت را حذف می کند ، که به طور قابل توجهی عملکرد را در برخی بازی ها بهبود می بخشد. آزمایش TechSpot روی 36 بازی با استفاده از پردازنده گرافیکی RX 6800 و پردازنده Ryzen 5950X بسته به بازی و تنظیمات تا 20 درصد بهبود را مشاهده کرد. با این حال ، در بیشتر بازی ها ، عملکرد بسیار کمتر بهبود یافته یا اصلا بهبود نیافته است. حتی در برخی از بازی ها عملکرد SAM کاهش یافته است ، هر چند به اندازه کافی برای غیرقابل پخش شدن بازی ها.

  تبلیغات

  حتی با درایورهای جدید و سخت افزارهای پشتیبانی شده ، کاربران رایانه های شخصی موجود باید از چند حلقه عبور کنند تا مطمئن شوید که از مزایای حافظه دسترسی هوشمند استفاده می کنند. با نصب آخرین به روزرسانی BIOS مادربرد خود شروع کنید (سازندگان مادربرد از اواخر سال 2020 و اوایل 2021 پشتیبانی از Resizable BAR و SAM را اضافه کردند). سپس تنظیمات BIOS خود را وارد کرده و ویژگی را فعال کنید. بسته به مادربرد شما ، ممکن است "BAR قابل تغییر" یا "حافظه دسترسی هوشمند" نامیده شود ، یا سازنده مادربرد شما ممکن است آن را چیزی عجیب و غریب و GPU-agnostic مانند ASRock "Clever Access Memory" بنامد. همچنین ممکن است لازم باشد یک ویژگی جداگانه اما مرتبط با نام "رمزگشایی بالای 4G" را فعال کنید.

  AMD می گوید که درایور Adrenalin 21.9.1 نیز اولین نسخه ای است که به طور رسمی از ویندوز 11 پشتیبانی می کند و اضافه می کند پشتیبانی از اورکلاک خودکار پردازنده های سری 5000 Ryzen هنگام اتصال با GPU سری RX 6000. اورکلاک پردازنده های Ryzen در ویندوز به طور معمول به ابزار جداگانه "Ryzen Master" نیاز دارد ، که طیف وسیعی از پردازنده ها را پشتیبانی می کند و برای شما مهم نیست که از چه GPU استفاده می کنید.

خبرهای دیگر از ابزارها